Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jó az étrendem?

Jó az étrendem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem rég kezdtem el fogyózni mellette futok. Alapból is megtermett alkat vagyok, izom is van rajtam de van egy szép kis hasam. Ez így összesen 110kg, 188 cmhez 23éves f. Az étrendemre lennék kíváncsi, hogy futás mellett és súlyzós edzés mellett ez jó-e?


Reggeli: Zabkása. (90g zabpehely, 62g alma, pici fahély, 150ml tej[2,8%] + 150 ml víz)


Ebéd: 150G hekk, 81g paradicsom, 63g uborka, 4szelet puffasztott parnarízs, 70g kukorica, 100g brokkoli, 80g karfiol, 18g ömlesztett sajt, 2 főt tojás.


Uzsonnára sajnos becsúszott két túros süti. kb 500 kcal lehet


Vacsora szerintem 5 tojásfehérje lenne, esetleg valami zöldség.



2016. ápr. 5. 20:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az egész napos étrend elosztásom.Kb 50% szénhidrát, 28% fehérje, 22% zsír.
2016. ápr. 5. 20:10
 2/11 anonim ***** válasza:
tejet és sajtot kihagynám
2016. ápr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak a sima tejet? Vagy a kókusztej, szójatej is?
2016. ápr. 5. 20:23
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Alakul, bár azért még sok a szénhidrát.

Tej, sajt maradhat nyugodtan. Ilyen kis mennyiség nem fogja hátráltatni a fogyást. Gondolom a cél alapból a szálkásítás lenne. Estére nyugodtan edd meg a sárgáját is, inkább majd a makrokra figyelj oda jobban holnaptól. Kevesebb rossz minőségű ch, több fehérje. Zabkása reggelire elmegy, ha szereted az ilyesmit. Ebéd ok, az uzsonna nem, de néha azért belefér. Összeségében ha nem lett volna ott az a két túrós süti, hanem helyetten sima túró natúr joghurttal, majdnem tökéletes is lett volna.

2016. ápr. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A százalékos elosztás nem különösebben számít, a test igényei grammban adhatók meg, én most nem számolom ki, hogy mik a makróid.

Ránézve elég keveset eszel, de ha elég neked ennyi, akkor fogyáshoz ez igen jó lesz.

Azt úgyis tudod, hogy a süti nem ideális, persze ez a fogyásban nem tud meggátolni. A többi ételed nagyjából okés (az ömlesztett sajt sem az igazi), csak olyan... fogyókúrás, kivéve a sütit. Vacsorára tojásfehérje és zöldség? Bár biztos a sütik miatt van csak ennyi s máskor azért eszel. A te testméreteiddel azért nem kell ilyen óvatosan enned, illetve meglepően tud szórni az emberek kalóriaigénye s van, aki nagyon rámegy a nagy kalóriadeficitre, végülis egy szintig joga van hozzá.

2016. ápr. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Kérdezhetnék valamit? Mi az a makró, és mi az a kalóriadeficit?
2016. ápr. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A makrók a makrotápanyagok mennyisége, grammban. Akik számolják, azoknál nagyon bevett kifejezés.

A kalóriadeficit az a kalóriahiány, az a mennyiség, amennyivel a felhasznált kalóriamennyiség nagyobb a bevittnél. Fogyásnál ugyebár alap, hogy ez pozitív szám legyen.

2016. ápr. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Köszi szépen, a kalóriadeficitet értem, de mi az a makrotápanyag?
2016. ápr. 6. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
107g fehérje, 205g ch, 46g zsír és ez az egész volt 1700 kcal.
2016. ápr. 6. 07:25
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyébként tudom hogy ehetnék többet is, mivel 2300 az alap kalória égetésem, és 2800 a napi teendőkkel együtt. Erre még rájön az edzés meg a futás jóval 3400 felett vagyok. De egyszerűen a zabkásától úgy jól lakok hogy az utolsó falatokat már kínlódva eszem meg, és nem kell kajálnom 13ig. Az ebédem eg tányérra rá se fért szóval azzal is elég jól laktam. :D Du meg nem akarok sokat enni főleg szénhidrátból.
2016. ápr. 6. 07:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!