Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyott valaki koplalással?...

Fogyott valaki koplalással? Megtartotta a súlyt?

Figyelt kérdés
Szeretném először is leszögezni, hogy eszemben sincs koplalni, sem fogyni, csupán csak érdekelnek mások tapasztalatai. Hogy miért a koplalást választotta, hogyan bírta, miket evett ez idő alatt, mennyit fogyott, tornázott-e, és mennyi ideig. Csak olyanok írását várom akik má csinálták ezt! Köszönöm a normális válaszokat előre is!

2016. ápr. 10. 10:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg te sem érted a fogyás és a fogyókúra lényegét. A szervezet akkor fogy, ha kisebb az étel formájában bevitt energia, mint a felhasznált energia. Ebben az értelemben tehát minden fogyókúra koplalást jelent: kevesebbet visz be az ember, mint amennyit felhasznál. Ez azonban nemcsak minőségi, hanem mennyiségi értelemben is kötött. Azaz menyiségre nem szabad sokkal kevesebbet bevinni, mert attól a gyomor-bélrendszer fala nem fog feszülni és éhségérzet, széklet ürítési problémákat okoz. Azaz emészthetetlen növényi rostokat tartalmazó ételeket kell enni kevesebb egyszerű szénhidrát, kevesebb zsír (és esetenként kevesebb fehérje) bevitel mellett. A mozgás részben azért fontos, mert a vérkeringés fokozódása mellett a zsírraktárak könnyebben kiürülnek (mert jobb a zsírraktárak vérellátása), részben pedig a hőleadás fokozódásával kevesebb energia marad a szervezetben.
2016. ápr. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem, a szolid kalóriadeficitet nem szoktuk koplalásnak nevezni... Persze több definíció van, egyeseknek még az időszakos böjt is koplalás. De akkor mindenki koplal két étkezés között...

Azt hiszem, mindenki érti, hogy mit kérdez a kérdező.

Én nem koplalok, de egy közeli ismerősöm így fogyott le. Normál ételt evett, nagyon keveset, éjszakai munka, s a pénze másra kellett, nem ételre. Neki bejött, de sokáig vigyáznia kellett, amikor visszatért a régi étrendjére, néha megszaladt a súlya, akkor szigorított egy ideig... Közben felnőtt és izmosodott, így ma már több a súlya, de a tizenpár éve megszerzett karcsúság maradt. A hízékonyság is, ma is vigyáznia kell a vonalaira, de ha 3000 kcal alatt marad és nem teljesen inaktív, akkor azért nem hízik. Mindezt nem izmosan kis súllyal, kicsit irigylem az anyagcseréjét, de végülis én is szedhetnék fel némi izmot s mozoghatnék többet, semmi erkölcsi alapom nincs :D

(Nekem inkább 7 év lesz a fogyás, nem 7 hét, mint neki - valami 14 kilót fogyott, nekem azért többet kell, az első 14 még hamar megvolt, egy éven belül -, de legalább élvezetesebben és egészségesebben... Sokat tanulok a táplálkozásról.)


Úgy tudom, a legtöbbeknek azért nem jön be a dolog. S persze a totális koplalás és a hosszú távú koplalás nagyon egészségtelen. Egy gyorsabb, legalább a fehérjét s azon felül is némi energiát adó koplalást egy egészséges szervezet még elvisel, ha nem is így a legjobb... De az évekig szenvedés és jojózás se jó, még ha koplalás nélküli is.

2016. ápr. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
52%

22kg-t fogytam 3 hónap alatt. (98kg ra)Motivált valami azért csináltam.

Jól bírtam, enni nagyon nem ettem. Ha igen akkor valami finomat. Nem tornáztam semmit melette. Ez 4 éve volt.

Most majdnem 150kg vagyok :D szóval nem éri meg.

2016. ápr. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!