Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kezdőként hány percet vagy...

Kezdőként hány percet vagy km-t kellene bírnom, hogy használjon is valamit a szobabicikli? Semmit sem sportoltam eddig.

Figyelt kérdés
2016. ápr. 10. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Én alapjáraton 20km-vel kezdtem terepen, de nem fogyás céljából.
2016. ápr. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kezdőként csak csinálni ameddig jól esik + egy picit tovább, ha elfaradsz pihensz ( nagyon lassan de folytatod ) a lényeg h min 30 percig mozogj, majd ha ez megy folyamatosan 1 tempóban, akkor lehet gyorsítani es a pihenés idő mondjuk az eddigi normál tempód
2016. ápr. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy a zsírégetés működjön, legalább 40 perces tekerést kellene majd elérned, amiben benne van az elején egy kb. 7-8 perces bemelegítő szakasz növekedő intenzitással, és a végén egy rövid, pár perces levezetés is. A tiszta edzésidő úgy 30 perc, amiben le is kellene izzadjál. (Persze, ha bírod, és van hozzá kedved, lehet majd később több is.) Ezen felül az elején még a talajon bemelegítés, és a végén levezető nyújtás. Összességében úgy 1 óra, mire végzel.


Nem tudom, milyen állapotban vagy, van-e túlsúlyod, ha igen, mekkora, szív- ill. keringési problémád van-e.

Ha nincs ilyesmi, csak némi súlyfelesleg, de nem vagy fitt, akkor kezdheted kb. 20 perccel, ezt akár naponta növelheted pár perccel, szem előtt tartva, hogy minél előbb elérd a 40 percet. Inkább a 40 percet tekerd le alacsony intenzitáson, mint rövidet, de magadat széthajtva. Az intenzitást pedig növeld majd, ahogy erősödik a tested, a szíved.

Fontos, hogy figyeld a tested jelzéseit! Az elején semmiképp se hajtsd meg magad. Ha minden nap, kitartóan elvégzed ezt, elég hamar el fogod érni azt az állapotot, amikor már valóban hajthatsz :).


Ha 25-30 kg-nál nagyobb túlsúlyod, és/vagy szív- vagy más egészségügyi problémád van, mindenképp először beszélj az orvosoddal, de legalábbis egy hozzáértő személyi edzővel. Ez esetben könnyen lehet, hogy az is elég, ha napi 3-5 perces mozgással kezdesz. A lényeg itt is, hogy fokozatosan emeld a szintet a tested jelzéseit gondosan figyelve, és légy kitartó, végezd ezt napi szinten.


Fontos, hogy már az edzés előtt igyál egy pohár VIZET, és közben is többször pótold.


Kezdők különösen el szokták hanyagolni a bemelegítést és a levezető nyújtást, de van olyan fontos, mint maga az edzés. Itt is érvényes a fokozatosság és egyidejűleg a kitartás elve: ne akarj erőszakos lenni a testeddel, annyit végeztess vele, amennyit bír, azt viszont lehetőleg minden nap.


A legjobb lenne egyébként, ha csaknem minden nap, de legalább heti ötször végeznél valamilyen testedzést, ebből mondjuk 3 cardio, mint a szobabicikli (vagy pl. az elliptikus tréner, nekem ez jobban bevált), és 2 gerinctorna vagy jóga. NAGYON FONTOS, hogy a gerinctornát vagy a jógát csak képzett edző felügyelete mellett kezdd el, ha még soha nem csináltál ilyesmit.


És hidd el, megéri :)

Én egy alapvetően lusta ember vagyok, már ami a testmozgást illeti, de sok-sok év alatt rá kellett jönnöm, hogy ez az egyik leghatásosabb mód a testi-lelki jóllét eléréséhez és megőrzéséhez :). Sosem késő elkezdeni, de minél előbb, annál jobb. Még ha közhelyesen is hangzik :)

2016. ápr. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%

És ha nem bírod addig, amit beírunk, akkor neki se állsz vagy ájulásig kínlódsz?

Egyik változat se jó, a leghasznosabb, amit tehetsz, ha fokozatosan növeled, mindig csak annyit, amennyit bírsz. Idővel javulni fog az állóképességed. Valahol mindenkinek el kell kezdeni.

2016. ápr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Először tekerd naponta 10 percig - egy hétig, utána a következő héten naponta mondjuk, 20 percig, aztán 35-40 percig, utána meg menj ki a szabadba biciklizni, az az igazi!!!

Például ide: [link]

vagy bárhova. Ha még nem tudnál biciklizni, tanulj meg.

2016. ápr. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem sportoltál eddig semmit, akkor nem a sportolást hanem a sportoláshoz való szoktatást kell elkezdeni.


Ezzel rontja el mindenki. Rögtön sportolni meg eredményeket akarnak. Az első pár hétben mindegy mit csinálsz, annyi a lényeg hogy csináld rendszeresen és ne szenvedjél közben mert attól csak a kedved megy el, eredményt nem fogsz elérni. Ha már hozzászokott a szervezeted akkor már van értelme egy edzés-tervnek (X percig, Y sebességgel tekered, néha növeled az értékeket).

2016. ápr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!