Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A zöldség és a gyümölcs...

A zöldség és a gyümölcs ch-nak számolandó?

Figyelt kérdés
Diéta tervezésnél a zöldség és gyümölcs ch tartalma beleszámít a napi ch tartalomba? Gyümölcs esetén arra tippelek hogy igen, a sok gyümölcscukor miatt, de a zöldséget is bele kell számítani? Főleg azokra gondolok amik alacsony GI-vel rendelkeznek.

2016. ápr. 16. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Én beleszámolom, de olyan minimális a kalóriatartalmuk, hogy már megfogadtam sokszor, hogy nem számolgatom... De nem bírom megállni.
2016. ápr. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze, hiszen szénhidrát. :)
2016. ápr. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Cukorbetegeknel 20 dekaig nem kell az alacsony ch/gi-val rendelkezo zoldsegeket beszamitani (pl. salata, paradicsom, spenot). Minden mast szamolni kell.
2016. ápr. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, akkor ezt a 20 dekát megnézem. Igazából nem is kalória miatt, csak a szénhidrát arány miatt, megeszek egy banánt meg pár almát aztán máris 100 grammon van.
2016. ápr. 16. 10:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy valamilyen nagyon szigorù diètàn, akkor nem kell.
2016. ápr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A banant, almat cukirbetegeknel minden esetben bele kell szamolni! 20 deka banan majdnem 50 g ch, egy cukorbeteg meg naponta(!!!) 120-180 g ch-t ehet:)
2016. ápr. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Cukorbeteg szerencsére nem vagyok, a ch-t 80 alatt akarnám tartani, legalábbis pár hónapig, amíg a zsír elmegy.
2016. ápr. 16. 14:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha már számolsz, minden szénhidrátot számolnod kell, amit megeszel. Vagy ha nagyopn kevés nagyon szénhidrátszegény zöldséget eszel (pl. napi 5 deka jégsaláta), akkor arról tudsz, hogy van egy csöpp, de ha nem méred le, nem méred, én is így járok el az evőzöldségeimmel, minden napra automatikusan be van írva pár deka uborka, s kész. A kakaót sem mérem, minden napra be van írva pár gramm abból is.


A normál zöldséget már számolom, hiszen sokat számít. Szinte kizárólag szénhidrátszegény zöldségeket eszem, de 40-50 gramm ch abból is simán össze tud jönni. Ami ketogén diétánál, ugye... Gyümölcsből sokkal kevesebb ch-t viszek be, mint zöldségből, pedig mostanában meggyet és banánt eszem, nem málnát, mint rég. Nem a fajlagos ch mennyiség számít, hanem amennyit beviszünk...


Persze semmi nincs, ha nem tudom, mennyi ch-t ettem, de ha már számolunk, akkor számoljunk (amennyire lehet) jól.

2016. ápr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!