Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha már pár napja nem eszek...

Ha már pár napja nem eszek semmit, mert egyszerűen nem vagyok éhes akkor érdemes lenne erőlteti a kaját?

Figyelt kérdés

Vizet, kávét, teát iszom és egyáltalán nem vagyok éhes. Tegnap délután megettem egy almát, ilyen "mégis egyek valamit" elven. Nem érzem magam legyengülve, ugyanúgy tornázom, mint eddig tehát napi szinten. Már kb. 1 hónapja fogyózom, jelenleg 57 kiló vagyok (162cm). Ennyire összeszűkült volna a gyomrom vagy én ezt nem értem?! Valahol örülök neki, hiszen így nem szenvedek az éhségtől, csa attól tartok, hogy egyszer meg majd jól bezabálok. Vélemény?

18/L


2010. ápr. 6. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért nem érzel éhséget, mert a vércukrod a béka segge alatt van. Előbb-utóbb a szervezeted jelezni fog, hogy "elég volt" és úgy be fogsz zabálni akaratod ellenére, hogy a hormonok depresszióssá fognak tenni kis időre.

Azért 57 kilóval nem lehetsz olyan kis darab, tehát valószínűleg a testednek van bőven kalóriaigénye. Ha nem adod meg legalább az alapanyagcseréhez szükséges energiát, akkor hatalmas nagy baromságot csinálsz. Ezt körülbelül még bírni fogod 1-2 napig, aztán nekiesel a hűtőnek, ismétlem akaratod ellenére. A tested át fogja venni az agyad felett a kontrollt, szerintem ezt a fórumról is sokan tanúsíthatják.

2010. ápr. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, érdemes lenne erőltetni. Pl. kezdetnek egyél levest, vagy egy joghurtot. Aztán meg állj be valami normális egészséges étrendre. A fogyókúrában néha enni a legnehezebb, de erre oda kell figyelni! Az étkezés tartja fenn az egész anyagcserét. Ne csinálj ilyen hülyeségeket! Egy pohár tej és pár szem keksz is étkezés, nem kell rengeteget zabálni. Csak egyél valamit, rendszeresen, napi 4-5-ször.
2010. ápr. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk az jó lenne, ha almát ennék? És akkor ezt tudnám erőltetni.
2010. ápr. 6. 17:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Jó lenne, de egyél holnaptól normálisan. Reggelire 1 sz. kenyér vmi hússal / felvágottal, zöldség, ebédre kevés normál ebéd, vacsira meg legalább joghurt. Köztes étkezésnek meg 1-1 szem alma, marék dió.
2010. ápr. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!