Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vegán étrenddel hogy lehet...

Vegán étrenddel hogy lehet fogyni?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 22. 12:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
14%
Miért?
2016. ápr. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
Ugyanúgy, mint minden más étrenddel: kalóriadeficitet kell tartani. Ez meglepő?
2016. ápr. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
11%

Úgy, hogy közben kockára teszed az egészséged, főleg, ha fiatal lány vagy.

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__7731264..

12. választ olvasd el.

2016. ápr. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
9%

Ne legyen igazam... :/

Köszi a lepontozást!

2016. ápr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Vegán élsportoló vagyok, 16 éves lány, sohe semmilyen egészségügyi problémám nem volt. (3 éve lettem vegán)
2016. ápr. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
14%
3.nak igaza van. A vegán étrend a legrosszabb életmód, ugyanis az állati eredetű tápanyagokat nem esznek a vegánok SEMMIT. Rz pedig borzasztóan káros, hiszen a tejtermékekben, illetve húsokban vannak azok a fehérje és vitamin források, amik fontosak az emberi szervezetnek, de zöldségekben, gyümölcsökben nem találhatóak meg. De ha te tönkre akarod tenni magad, mindenféle nyavaját akarsz magadra varrni azzal, hogy húsokat, de főleg tejtermékeket nem eszel. Az igazság fáj, ezért le kell az embert pontozni, mikor csak jót akar a másiknak. Remélem én is kapok leszavazást!!!!
2016. ápr. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%

Ugyebár a pokolba vezető út is jóakarattal van kikövezve... Nem jó, ha az emberek ilyen téveszméket hangoztatnak, miszerint a tejtermékekben vagy a húsban bvármi esszenciális van, ami másból nem vihető be egész könnyen.


Az ember elég ügyes mindenevő lény, elvan kizárólag állati és kizárólag nem állati (növényi + gomba + alga, van még országa az élővilágnak, de amőbákat nem eszünk, azt hiszem) étrenden is, tartósan és egészségesen, ha jól csinálja. A mai talaj és egyebek miatt a B12-vel gond lehet a vegánoknál, de ez egyrészt nem a növényi étrend hibája, hanem az emberiségéé, másrszét úgyis szinte mindenki szed kiegészítőket. Állítólag az egészséges bélflóra termel is B12-t, de az egészséges bélflóra ritka. S még mindig sokkal könnyebb vegánnak lenni, mint zerocarbernek, na annál már észnél kell lenni. Azért a vegán étrendhez is kell egy kis odafigyelés, de a totál mindenevőnél is, az emberek nem olyan ösztönösen okosak, mint az állatok, hogy tudják, érezzék, mit kell enniük. Pedig a lehetőségeik sokszor sokkal nagyobbak.


Attól még nekem pl. eszembe sincs vegának állni, de egy vegán hetet azért tervezek a közeljövőben, de mivel ez nem kihívás, ezért szénhidrátszegény s erősen árérzékeny nyersvegán stílusban, ha lehet :) Az egészség és az élvezet, valamint a fogyás ugyanúgy fontos lesz, mint mindig, bár a rövid táv miatt nem fogok a tápanyagbevitelen pörögni, mindössze igyekszem s használom a tudásomat. A fehérje meglesz, arra a szükségesnél is jobban ügyelek s természetesen nem porból, ami amúgy korrekt, de nem az én stílusom.



Amúgy aki szinte semmi tejterméket vagy húst nem eszik, az is gond? Mert mi nem vettük észre az elmúlt évek alatt... Állati fehérje van bőven, a legértékesebb fajtából, viszont egypár táplálékcsoport (pl. gabonák) még hiányzik, legalábbis az egyikünknél.

Ezért szoktak utálni az intoleránsabb és kisebb tudású vegánok, mert nem eszem gabonát. Szinte minden csoportnál kihúzom valamivel a gyufát, pedig tök jó étrendem van.

2016. ápr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
7%
sehogy mert nem az a fogyókúra lényege.
2016. ápr. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Mindent lehet enni, csak mértékkel! Én fél év alatt fogytam 20 kilót, úgy, hogy nem mozogtam és nem is tagadtam meg magamtól semmit. Napi kétszer ettem, reggel és délben, a vacsorát kihagytam. Az első hét kínszenvedés volt, de úgy meg lehet szokni, hogy utána már egyáltalán nem fog hiányozni az evés. Ne tedd tönkre magad ilyennel, hogy nem eszel húst, nem attól fogsz lefogyni! Egyél rendszeresen, keveset! Nem az a lényeg mit eszel és mit nem.
2016. ápr. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

Majdnem mindent lehet enni, de hála az égnek, hogy nem muszáj.

Azt pedig sokan nem értik, hogy van, akinek a gyakori (vagy akármilyen) húsevés lenne a kínszenvedés s a hús teljes elhagyása speciel tök jó és felszabadító dolog.

Nyilván normálisan kell enni hús nélkül is, az egy más kérdés, hogy vannak vegák és vegánok, akik kiegyensúlyozatlanul esznek. Totál mindenevők is vannak ilyenek (a nem vegán vegák ugyebár eleve mindenevők, esznek állatit és növényit is).

2016. ápr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!