Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vegán étrenddel hogy lehet...

Vegán étrenddel hogy lehet fogyni?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 22. 12:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
33%

Lehet vegán étrenddel is fogyni, de még nehezebb, mint mindenevő étrenddel, ugyanis ha mindent fedezni akarsz, jó eséllyel sok járulékos szénhidrátot viszel be. Lehet vegánként egészségesen élni, de okosan kell csinálni, sokkal jobban oda kell figyelni, mert nem olyan egyszerű, hogy akkor holnaptól csak növényeket eszek. Tisztában kell lenni, hogy mi, miből, mennyit tartalmaz, és eszerint összeállítani az étrendet.

Ha nem sajnálod megenni az állatokat, akkor inkább maradj a mindenevő életmódnál, egyszerűbb lesz a dolgod. Szerintem az arany középutat kell megtalálni. Hús és gabona mértékkel, sok-sok zöldség és alacsony cukortartalmú gyümölcs. Én valahogy így képzelem el az ideális étrendet.

2016. ápr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
87%
Na ne máár! Vegán vagyok 29 éve (mióta megszülettem). A szüleim is azok. Még ez idő alatt 2x voltam beteg. Milyen szervezetét teszi tönkre? Ugyanmár...
2016. ápr. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

#11: Értem, amit mondasz, de nem mindenkit zavar, ha sok szénhidrátot eszik. A legtöbb ember erősen szénhidrátra alapoz, s ezzel még nem is lenne baj. A vegánok nagy része direkt durván szénhidrátosan eszik, persze van kivétel, s egy enyhén szénhidrátszegény vegán étrend még nem is lehet olyan nehéz, egészségesen megoldva sem. Némi odafigyelés kell, de ezt már a vegán étrendre váltáskor célszerű bevállalni s azért nem atomfizika az sem.

Bár picit extrapolálok, mivel komolyan még nem ástam bele ebbe a témába, de ezt-azt tudok a szénhidrátszegény, a durván szénhidrátszegény étkezésről, a vegán étrendről s arról, hogy ezeket egyesek úgy képesek összehozni, ahogy nem is hittem, hogy lehetséges.

2016. ápr. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
75%

"Nem atomfizika..."

Ne felejtsd el, hogy a fogyókúra topikban vagy. :) Itt a legtöbben a makrókkal sincsenek tisztávan, nemhogy normális vegán étrendet állítsanak össze. Itt már mikróból is lehet hiány, ha az ember benéz valamit. Mondjuk a kiegekkel most már bármi könnyen megoldható, csak azért mégis jobb, ha az étrend fedez mindent.

2016. ápr. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Ott a pont, 14-es :)

Én is pont erre gondoltam, azaz hogy a kérdező nem elsősorban ideológiai megfontolásból, hanem fogyás céljából fontolgatja a vegán étrendet. Eddig valószínűleg evett állati eredetű élelmiszereket, és vegyes táplálkozáshoz szokott a szervezete. Kellőképpen alapos ismeretek nélkül jobb, ha nem kezd bele, mert könnyen fehérje- és egyéb tápanyaghiány lehet a vége, és még a fogyás sem biztos, ha mondjuk túl sok nem megfelelő szénhidrátot visz be. Vannak, akik azt hiszik, hogy nyugodtan lehet ugyanazokat enni, mint korábban, csak a húst, tojást és tejet kell elhagyni, és ez nagyon veszélyes lehet.

Van, akinek bírja a szervezete a (helyesen összeállított) vegán étrendet, van, akinek nem, és bizony fennáll az anorexia nervosa veszélye.

Én sokkal értelmesebbnek tartom az időszakos böjtöt állati eredetű élelmiszerek nélkül, ebből 1-3 nap is hatásos lehet.

2016. ápr. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Szaniszlo Ferenc válasza:
58%
Kuúrva anyját mindenkinek, aki önző módon állatok életét áldozza fel a saját tudatlansága és lustasága miatt.
2016. ápr. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Olaf88 válasza:
Mindenki kattintson rá arra a linkre, amit a # 3 kommentelő linkelt! Írtam oda egy kommentet, amiben kifejtettem, miért baromság, amit terjeszt. Ez fontos, köszi!
2016. máj. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!