Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrázók! Ti milyen...

Fogyókúrázók! Ti milyen büntetést találtatok ki a kezdetek kezdetén, amikor nagy volt a csábítás, és esetleg egy nap többször is, nagyobbakat is bűnöztetek?

Figyelt kérdés
Mivel állítottátok le magatokat, vagy esetleg milyen büntetèst találtatok ki, ha ilyen előfordult? Előre is extra köszönet a rendes válaszokèrt :)
2016. ápr. 25. 15:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
nem buntetem magam. szerintem hulyeseg bunteteseket kitalalni sajat magadra. ha nagyon kivansz valamit egye belole nagyon keveset. modjaval, ezt kell betartani.
2016. ápr. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ertem, koszonom.
2016. ápr. 25. 15:45
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
nincs orgazmus egy napig
2016. ápr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
😂😂😂😂😂😂
2016. ápr. 25. 16:02
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem büntettem magam, mert nem "bűnöztem", azaz nem vontam meg magamtól semmit, amit szeretek, vagy kívánok, csak a mennyiségét csökkentettem.
2016. ápr. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A legjobb "buntetes" a plusz edzes! Elegetten amit megettem es tobbet "kellett" igy sportolnom.
2016. ápr. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Naa ezek nagyon jok. Koszonom
2016. ápr. 25. 17:55
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódni túlzottan. Az első napokba én még egy sütit is befaltam a barátnőmmel egy kávé mellett,ami szintén édes volt :)) de úgy kell hozzáállni hogy nem adjuk fel,folytattam tovább és egyre kevésbé kívánom ezeket a kajákat.
2016. ápr. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Koszonom, csak az a baj, hogy csinosodtam tok sokat, de kilokban pont hogy hiztam es mielott lattam volna a valtozast a tukorben, csak a merlegre koncentraltam es feladtam :(
2016. ápr. 25. 18:35
 10/14 anonim ***** válasza:

Sosem büntetném a testem vagy a lelkem egy másik részét azért, mert a hedonista vagy a rebellis énem ereszdealahajamat játszott. Még az adott énemet se, már ha tudnám, hogy azt hogyan kell :) Főleg, hogy a hedonista énem az egyik uralkodó, büntetésnek konkrétan zéró esélye van. Ami nagyon helyes :)


Nem bűnözök. A bűn egészen máshol kezdődik, nem ott, hogy megeszed a frissen készített 70 dkg csokiszósz egy nem annyira jelentéktelen részét (valami 10 napig tartott ki kettőnknek? ez nálam durva szint, még fogyási célok nélkül is, lelkileg nem tartom egészségesnek)... Ilyenkor nem büntetek, hanem megpróbálom megállítani a csokievési rohamot. Másnak pont nem jó, de nekem remekül bevált ilyenkor egy extrém szénhidrátszegény nap, az édességvágyam azonnal megszűnt.

Ha rendszeresen eszem éjjel, az annak a jele, hogy kicsi volt a vacsora, s át kell alakítanom a napomat. Itt sem büntetni kell.

De még azért sem büntettem magam (elég volt a stagnálás), hogy mondjuk másfél éven át nem tudtam deficitben enni tartósan. Elsősorban nem önfegyelem volt a gond (hanem éhség), de ha az lett volna, akkor is megoldást kerestem volna, nem büntetést.


Az amúgy működött, hogy alapvetően betartottam a saját magam által választott életmódi szabályokat (már említettem a hedonista énem uralkodó voltát, úgyhogy ez mindig élvezetes volt, jó kis evészetekkel), néha pedig kicsit vagy nagyon ereszdealahajam volt. Bizonyos gyakorisággal nincs baj, max. lassan fogy az ember, na bumm. Inkább, minthogy ne élvezze az egészet, persze mások hozzáállása ettől különbözhet.

Csábítás pont a kezdetek kezdetén nem igazán volt. De amikor már3 éve nem ettem bizonyos dolgokat és már 3 éve figyeltem oda az evésre... Akkor kicsit kezdtem belefáradni s onnantól a kilengések megszaporodtak. Bár mivel életmódot váltottam, egészen jól s egészségtudatosan, nem tudtam visszatérni a régi ételeimhez, ez a kezdet kezdetén egyértelmű volt, ez segített át a kezdeti "mi a csudát tudnék enni?" korszakon (kicsit sok ételcsoportot zártam ki hirtelen :D de nem bántam meg). Muszáj volt előre haladni, más út nem volt.


Nekem olyan sosem volt, hogy túl szigorú voltam, de sokaknál előfordul. Az nem bűn, ha az ember azért eszik, mert éhezik... Nem tudom, nálad mi a helyzet, de van, aki olyat akar önmagára kényszeríteni, ami túl durva.

2016. ápr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!