Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Zabkása reggel, delbe, este...

Zabkása reggel, delbe, este info lent 18/L?

Figyelt kérdés

zabpehelyt vettem a boltban ,mert ajánlották hogy nagyon egézséges,és segít a fogyásban .....namost: én reggelire,(ebédre) vacsorára ezt ennék kb 3 hónapig,és egy nap kb:3L vizet

az a kérdésem hogy ezzel a módszerrel le tudnék adni 4 hét alatt minimum:6kg-ot? :)

persze azért ritkán bűnöznék is :)


2016. máj. 1. 11:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Figy, a szándék dicséretes, és jó, hogy eljutottál eddig, de ez még kevés. A tartós és sikeres fogyás titka a hosszú távú változtatás és az okosan összeállított étrend. Ez a lehető legritkább esetben alapozható egyfajta élelmiszerre. Igazából semmikor...


A zabkása valóban jó kaja, mert sokáig nem leszel éhes mellette, de reggel-délben-este enni nem jó. Egyrészt tömény szénhidrát, simán megeheted a kalóriát a szükségleteiden felül, másrészt fehérjében és zsírban szegény. A zabkását remekül beillesztheted egy jó étrendbe, ami tartalmaz még húst (vagy más fehérjegazdag kaját), zöldséget, tojást, stb.

2016. máj. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
én csak reggelire eszem!!
2016. máj. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

En is csak reggelire ajánlom:

En joghurttal meg almával eszem es tenyleg eltelit.:)

2016. máj. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Egyenes út a hiánybetegségekhez! Nem poénból hangoztatják a változatos étkezés fontosságát!
2016. máj. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4es, én össz-vissz kb 5-6 féle kaját eszem és egészségesebb vagyok mint valaha. Persze kinek mi a változatos étrend.
2016. máj. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2016. máj. 1. 13:15
 7/13 anonim ***** válasza:

a kolléga nőm jut rólad eszembe.

mondtam neki azokat amit leírtál,aztán megevett napi 1 tasakkal és hó végére 6 kilóval volt több.

nem értette.

aztán mondtam neki hogy valószínűleg nem hallotta amikor mondtam,hogy napi 20-30 gramm-ot mondtam,nem pedig napi fél-1 kilót.

te is amíg nem vagy tisztában ezekkel a fogalmakkal hogy kalória deficit fogalma,tápanyag elosztás,addig semmiképpen ne kezdjél bele semmilyen diétába.

2016. máj. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ugye vágod, hogy a zabkása az tiszta szénhidrát? Tehát pont nem attól fogsz lefogyni. Ha csirkemell, hal, tojás, túró, zöldség menne variálva akkor attól fogynál, ha jól lövöd be az adagokat. Bár ahozz egy kicsit utána kéne olvasni a dolgoknak!
2016. máj. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
hasznos, de ne haladd meg a napi 30 grammot!
2016. máj. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért az a napi bő félkiló, ami a fehérjebevitelhez kell (persze egyes aminosavakból így is hiányod lenne), elég sok kalóriát jelentene ahhoz, hogy bizonyára fel kellene turbózni az aktivitásodat, hogy ne hízz, sőt fogyj.

De persze hiányod másból is lenne, nemcsak 1-2 esszenciális aminosavból. A zabban nincs meg közel se minden... Mivel főleg szénhidrát (elég rendesen van benne fehérje gabona létére, de csak gabona létére. a gabonák alapvetően szénhidrátbombák), annyira nem előnyös durván rá alapozni, persze ez még önmagában nem gond, a megfelelő tápanyagbevitellel lenne inkább gond.


S van, akinek fogyáskor vagy mindig célszerű kerülni a zabot, pl. én is ilyen vagyok. Sose fogynék le, ha akár egy fél étkezést zabra alapoznék, szénhidrát, csak éhes leszek tőle. Sokaknak valamiért jó, végülis lassú felszívódású meg rostos... S van, akinek tökmindegy, zabot eszik vagy tojást vagy süteményt, pont annyira laktatja mind.


Heti másfél kiló fogyás kissé sok, nem elképzelhetetlen, de már nem reális, ha nincs nagy felesleged s nem akarsz keményen edzeni, nem törődve az izomvesztéssel sem.

2016. máj. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!