Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy állhatnék vissza normál...

Hogy állhatnék vissza normál étkezésre?

Figyelt kérdés

Koplalással sikerült lefogynom. Eléggé megszenvedtem vele, mire sikerült, de most félek hogy ha elkezdek megint normálisan étkezni, visszahízom a leadott kilókat (és nem pusztán 5 kilóról beszélek). Egész életemet tönkretette a súlyom, és ha most visszajönnek a kilók, akkor én inkább megölöm magam. Évek óta próbáltam lefogyni, de most végre sikerült, segítséget kérek, hogy tarthatnám meg a mostani súlyom?


18/L


2010. ápr. 8. 01:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Van egy rossz hírem: mindenképp visszajön a súlyod, de ha ügyes vagy akkor nem a duplája. Nem hiába mondja mindenki el ezerszer, hogy ha koplalsz az nem lesz tartós. Ezt sajnos elrontottad. Életmódváltás!
2010. ápr. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valamennyi sajnos szinte biztos, hogy visszajön koplalás után. Én így híztam +5kg-t:D Leadtam 10et, utána 15 jött vissza, pedig nem kezdtem zabálásba. Próbáld meg beállítani az étkezésed, napi 5x egyél keveset, egészséges ételeket. És járj el sportolni.
2010. ápr. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát normális étkezésre nem fogsz tudni visszaállni..

A fehér lisztet+cukrot jobb ha elfelejted, ezektől nagyon gyorsan visszahíznál.

Kezdj el fokozatosan enni egészséges dolgokat, sok zöldség, saláta fehérhussal, hamlet kenyér helyett, vagy mehet teljeskiőrlésű kenyér, de mértékkel, mert én attól is hiztam koplalás után..

Meg azt hallottam, hogy heti 100 kcallal ha emeled a kalóriabevitelt, ugy vissza lehet állni egy normális szintre.

Meg sok-sok sport természetesen, ezzel talán tartani tudod..!


De ez nem jó buli, én is koplaltam, lementem 50kg-re, mostmár 60 vagyok, és nagyon-nagyon nehezen tudok fogyni :((

2010. ápr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Jujj, ez durva, ne haragudj


Ilyenkor annyira tudom sajnálni az olyanokat, mint te és most persze téged is. Mire volt jó ez a koplalás ?


Mivel mégis ezt tetted mostantól figyelmesen kell visszaiktatnod az ételeket az étrendedbe :

- párolt csirke rizzsel és répával vacsorára ! ( semmi pufi zöldség, mint a bab vagy a brokkoli és maradj távol a savas ételektől, mint pl. a spagetti szósz, narancslé, citruslé, alkohol, csoki, édességek )

- egyél többször egy nap , de kevesebbet. Semmi saláta ! Helyettesitsd bébi spenót levelekkel ( nagyon finomak és jót tesznek neked ! )


NE iktass be vörös húst ameddig jössz teljesen helyre, mert a vörös húsok nehezebben emészthetők. Csirke, pulyka és KEVÉS sonka vagy hal


A kis méretű pita tészta remek és tölthetnéd felcsikozott párolt csirkével, a csirkét keverve zellerrel, egy kevés metélőhagymával, gyéren szeletelt spenótlevéllel, tetszés szerint sóval és borssal ( egy kevés fokhagymasó és light öntet is mehet )


Fogyassz szendvicseket levessel együtt. Ezenkivül egyél meg egy fél banánt reggel és a másik felet délben. Ne fogyassz almát egy ideig, helyettesitsd szőlővel, papaya-val és bármilyen édes gyümölccsel, mint pl. a cseresznye és dinnye. Az eper savas, NE egyed


Lassan iktassd be gabonaféléket, rostos ételeket. Naponta minimum 8 pohár vizet igyál meg ! Olivaolajat használj napraforgóolaj helyett és egy kis vajjal helyettesitsd az olajat, ahányszor csak lehetséges.

Ne egyél túl sósan, de egy minimális sózás kell.

Gyümölcsöt, zöldséget és baromfit. Ezt tartsd észben. A tojásoktól maradj távol egyelőre


Kövesd a lépéseket, hogy ne vesszen hiába a koplalásod

És mostantól vigyázz magadra !!

2010. ápr. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!