Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diéta avagy hogyan nézzünk ki...

Diéta avagy hogyan nézzünk ki jobban?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Szeretném ha segítenétek a diétámban. Tudnátok mondani hétköznapi ételeket ( amit suliba is tudok vinni) 1500kcal körül? Egy nap 5x eszem kisebb adagokban 3-3 és fél óránként. Folyadékbevitelem 2-2,5L ásványvíz, tea Szedek D vitamin cseppet és halolaj kapszulát plusz emellett sajnos trexan, apranax, salazopyrin izületeim gyulladása miatt de ez most lényegtelen.

Igaz hogy káros az édesítőszer? Hugom cukros és áttértem én is a folyékony édesítőre azt gondolván az jobb mint a "fehér méreg"?!:)

Egy napi étkezésem leírom ha rossz akkor mondjátok légyszi mit csináljak másképp:

Reggeli: paradicsom, paprika, cottage cheese, tőkehalmáj, teljes kiőrlésű négymagvaskenyér és 2dl narancslé

Tízórai: egy szem gyümölcs

Ebéd: általában ami itthon van..sajnos a mama háziasan főz így a tészta, rántásos dolgok, krumpli..szóval minden dögivel..persze próbálok válogatni mert válogatós is vagyok amit nem szeretnek de nem szeretnék cukros lenni. Gének miatt is vagyok kicsit pufi mindenki ilyen a családba. Bár 86 voltam és most 72 de 60 szeretnék lenni.

Uzsi: joghurt vagy croissant

Edzés előtt valami energiabombát szoktam jó ez nasi de hát most na..édesszájú vagyok:3

Kosarazok egyébként.

Vacsi: pari, ubi, paprika, csirkemell felvágottban, tojás csak fehérje mert a közepét nem szeretem és egy tk.kenyér pirítva mellé tea

Kéne egy biztos étrend meg hasznos tanácsok pl ha lefogyok ne maradjon rajtam a löttyedt rész.

Kitartást nekem :D

Várom a válaszaitok:))



2016. máj. 5. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Reggeli, tízórai teljesen jó. Vacsorához ne egyél kenyeret, ha lehet. :) Az esti étkezésnél ajánlott kerülni a nagyobb mennyiség szénhidrátot tartalmazó ételeket,gyümölcsöt sem érdemes már enni este.


Néhány vacsoratipp (ebből látod kb, hogy milyen összetételűnek kéne lennie.. fehérjeforrás + zöldség)

Tojásrántotta/tükörtojás/főtt tojás zöldségekkel

Sovány túró+folyékony édesítő+reszelt citromhéj (finom!) esetleg "lágyíthatod" zsírszegény natúr joghurttal.

Csirkemell/pulykamell/tonhal+saláta/párolt zöldség


Uzsonnára a natúr joghurt oké, de a croissantot nem ajánlom - zsíros, egy darab már önmagában sok kalória és nincs benne semmiféle tápanyag...

Uzsonnára:

marék mandula/kesudió

natúr joghurt/kefír

zöldségmártogatós.. natúr joghurt+tzatziki fűszerkeveréket összekeversz, ehhez szeletelsz ízlés szerint nyers zöldségeket

Ilyesmik :)


A mamádat nem tudod megkérni, hogy esetleg kicsit igazodjon hozzád? Most nem azt mondom, hogy minden nap csirkerizs legyen a menü, de mondjuk ha húst készít, akkor egy adag párolt zöldséget is csináljon mellé pluszba , ne csak mondjuk krumpli legyen.

Tésztát ne egyél, ha nem muszáj. Vegyél esetleg salátakeveréket boltban, 1-2 tonhalkonzervet, ebből simán össze tudsz dobni egy salátát ebédre, ha a mamád éppen valami nagyon cukros tésztaételt készítene.


Eleinte hozzám sem "igazodott" ilyen téren anyukám, de valahogy idővel megszokta, hogy életmódot váltottam és azóta rendszeresen készít zöldségételeket, csirkemellet. :)


Kitartást, megéri!

2016. máj. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és reggelihez, ebédhez minőségi szénhidrát mértékkel... Zabpehely, barnarizs, köles, bulgur, hajdina, édesburgonya, ilyesmik jöhetnek
2016. máj. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Beszéltem vele és próbál igazodni

Főzeléket lehet enni? Gondolom rántás nélkül, és ha mondjuk rám jön a falás vagy nasi roham?

Sütiket édesítővel?

Ajj úgy örülnék ha lemenne 10-13kg

Szeptemberre

2016. máj. 6. 20:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Fozeleket lehet rantas nelkul, de ha teljes kiorlesu liszttel csinalja, neha belefer rantassal is.


Suti: Hazikeszitesu, edesitos, teljes kiorlesu/zablisztbol keszult suti alkalmankent belefer, mindent el lehet kesziteni egeszsegesen, eleg, ha beirod a google-ba hogy pl. "Dietas palacsinta recept" , maris kapsz rengeteg elkeszitesi alternativat.

2016. máj. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!