Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez így egészséges étrend?...

Ez így egészséges étrend? Lehet vele fogyni?

Figyelt kérdés

szeretnék egészségesen enni, de nem tudom ez eléggé egészséges-e, és mellette fogyni is szeretnék.


reggeli: 1 alma, fél banán, fél narancs - mgyümisali

tízórai: 1 gyüm. műzliszelet

ebéd: 4-5 ek. barna rízs, 6 ek. párolt zöldség (cukkini, répa, petrezselyem, brokkoli)

uzsi: 1 alma

vacsi: 2-3 szelet (kicsi)tönköny pászka, jégsaláta, fél paradicsom, fél paprika, 1 db natur light joghurt


2010. ápr. 8. 22:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
úgyse fog tetszeni a válaszom, de ezzel nem fogsz fogyni, esetleg az elején vmennyit.. mindenesetre egészségesebb mintha tömnéd magadba a kenyeret meg a kolbász-szalonnát, de hangsúlyozom ezzel nem lehet fogyni!
2010. ápr. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
nem túl jó. müzliszelet nem ajánlott (tömény cukor), és egyébként is sok a gyümölcs, viszont egyáltalán nem eszel fehérjét! ebédre és vacsorára mindenképp iktass be csirkemellet, gombát, halat, hetente 2-3 alkalommal tojást is. zöldségből minél többet. joghurtot inkább tízóraira, csak naturt.
2010. ápr. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy fogsz vele fogyni, de utána a dupláját szeded vissza. Edd ami jól esik, mértékkel, mozogj sokat és élelmiszereket, táplálékot vegyél magadhoz, ne szemetet (= nasi, mekis kaja, cukros löttyök)
2010. ápr. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon gáz.

Reggelire teljes kiörl. kenyérből normális szendvics, sajt, sonka, sok zöldség.

Tízórai, uzsi (ha szükséges): natúr joghurt vagy gyümölcs.

Ebéd: jó lenne, ha ennél hozzá húst.

Vacsi: a pászkát ne edd meg, viszont miért csak fél paradicsom? Kicsi hús vagy sonka hozzá, esetleg sajt. Joghurt mehet öntetnek zöldfűszerrel vagy fokhagymával.

2010. ápr. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nagyon egészségtelen...

Hús?? az a legfőbb fehérjeforrás...

2010. ápr. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
vegán vagyok.
2010. ápr. 8. 23:05
 7/13 anonim ***** válasza:
Vegán? Akkor nem fogsz fogyni sajnálom! A húsokban olyan eszenciális aminósavak és zsírsavak vannak amiket nem tudsz a növényekből nyerni! Sőt a vasat sem, a kálciumot és a magnéziumot sem megfelelő mennyiségben! Nem informáltak félre, valóbban ez mind megtalálható a növényekben is, csak hogy mi mindenevők vagyunk és az evolúció során az emésztő rendszerünk úgy rendeszkedett be hogy bizonyos dolgokat bizonyos dolgokból, más dolgokat más dolgokból nyerjünk, azaz mindent tápanyagot a legkönnyebb forrásból, így lett az hogy kifejezetten kics az emésztőrendszerünk, mert nagyon hatékonyan emésztünk, emiatt a takarékosság miatt is nőhetett tovább az agyunk, csak az a bibi, hogy ha hosszú távon kihagyunk bizonyos tápanyagforrásokat és értem itt az állati eredetű fehérjéket és zsírsavakat akkor egy idő után hiányok alakulnak ki, a szervezett túlélőbbe rendeszkedik be és így emiatt is lehetetlen a fogyás, hacsak nagyon le nem viszed a tápanyag bevételt, viszont így nagyon komoly hiányosságok alakulhatnak ki, ha hosszú távon vagy vegán és még ennél is kevesebbet ennél, estleg még elkezdenél sportolni is, akkor könnyedén a korházba kerülhetsz! Sajnálom, bár még nincs meg a diplomám de ved ezt szakértői véleménynek, vagy hagyd abban a vegán életmódot, vagy felejcsd el a fogyást! Annyi esetről tanultunk az egyetemen hogy hogy kerültek korházban vegán emberek akik már sok éve éltek úgy! Legalább egy kis tej terméket, sajtot, tejet, tojást fogyasszál, mert így bajban leszel!
2010. ápr. 9. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, most olvastam újra mit írtál és láttam hogy eszel joghurtot, még így is bőven nem elég az állati eredetű tápanyagforrás, de akkor nem is vagy vegán, vegánoknak azokat az embereket nevezzük akik semmiféle állati eredetű ételt nem esznek, még joghurtot sem!
2010. ápr. 9. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon-nagyon rossz, azonnal felsejtsd el!
2010. ápr. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
LOL. Azért nem fog fogyni mert nem eszik húst? Bocsi, de én kiskorom óta nem eszem húst!!! És nyáron 174 centim mellé 65kgról 58kg-ra fogytam. Na, mi a helyzet? Hülyeségeket jó lenne, ha nem beszélnénk be...
2010. ápr. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!