Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan diétázzak vizsgaidőszak...

Hogyan diétázzak vizsgaidőszakban?

Figyelt kérdés
Az a problémám hogy ha tanulok (intenzív tanulásra gondolok, vizsgaidőszakban) állandóan éhes vagyok, máskor nincs ilyen problémám. Sajnos úgy néz ki hogy vizsgaidőszakban mindig felszedek átlag 4-6 kg-ot amit aztán nyáron és a szorgalmi időszakban leadok, de már elegem van ebből az ingadozásból. Mit tegyek hogy most megtartsam a súlyom esetleg még fogyjak is kicsit? Elsősorban étkezésre vonatkozó tanácsok érdekelnek.

2016. máj. 24. 09:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
hát ne egyél annyit. ráadásul el lehet menni sportolni ilyenkor is. nekem is vizsgaidőszak van. most elmegyek 30-60 perc futásra, nem halok bele, marad időm így is. de legalább mozogtam is. segít a tanulásban ez is, még ha közvetetten is
2016. máj. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mielott nekiallsz tanulni, reggelizz bosegesen, aztan orankent-2 orankent tarts 15p szunetet, mozgasd at magad, nap vegen elmehetsz futni vagy tornazhatsz otthon is. Ha megehezel, igyal sok folyadekot, cukormentset.
2016. máj. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én kalóriákat számolok vizsgaidőszak alatt is, illetve egy kis tornát futást azért próbálok beiktatni. Ha éhes vagy akkor enni kell, de az éhségedet ne nasikkal, , csokikkal tompítsd, hanem mondjuk egy tál salátával, natúr joghurttal amibe szórhatsz zabot és akkor nagyon laktat, vagy egy almával és igyál sok vizet. A főétkezéseid főképp húsból és zöldségből álljanak, csak minimális mennyiségégben legyen köret, de a többi részből egyél bátran, hogy jóllakj.
2016. máj. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Szerintem a tornát reggelre tedd, mert akkor tuti nem tudod már kihagyni mert le vagy maradva a tanulással. Nálam az, hogy a nap végére hagyjam a futást azt jelentené, hogy éjfélkor futok.

Egyébként hova jársz?

2016. máj. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miket eszel, laktató ételek kellenének, amikből nem eszed túl magad. Plusz igyál sokat s rágcsálj zöldségeket, konkrétan enni akkor egyél, amikor tényleg éhes vagy s akkor inkább az evésre koncentrálj. A fehérjék általában jobban laktatnak, mint a szénhidrátok, de ez utóbbiaknál még a zsírok is jobbak s a nemlétező inzulinválaszuk is előnyös. Személy szerint én a zsíros ételekkel tudok pompásan jóllakni, jól érezni magam és fogyni is, de lehet, hogy téged a sovány fehérje laktat kis gabonafélével és sok zöldséggel. Ezt neked kell tudnod.
2016. máj. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

4es válaszoló, orvosira járok

A reggeli torna jó ötlet, mert amúgy sokszor elmarad. És igen sajnos a nassolás amit amúgy nem szoktam de ilyenkor sokat :( majd megpróbálok egészségesebb dolgokat nassolni, viszont muszàj valamit, mert tényleg ilyen 2-3 óránként éhes vagyok :/

2016. máj. 24. 13:47
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Orvosin nyilván kemény a vizsgaidőszak, de iktass be egy kis mozgást mindenképp, mentálisan is felfrissít. Hidd el, nem amiatt a napi fél óra miatt fogsz megbukni.


3 óránként enni szerintem teljesen normális, de igyekezz akkor többször kisebb adagokat.


Nasinak, gyümölcs mértékkel, zöldség, sózatlan olajos magvak mértékkel, esetleg sovány túró joghurttal és édesítővel összekeverve, zabkása, főtt tojás.


De amúgy egyet értek azzal, hogy érdemes több fehérjét fogyasztani, mert attól később leszel éhes.


Igyál zöld teát, az is csökkenti az éhséget. Legalábbis nekem egy rövid időre...

2016. máj. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

hát akkor teljes mértékben át tudom érezni a helyzetet, mert én is orvosis vagyok. Kitartást!!!

4es voltam

2016. máj. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tippeket! 😊 igyekszem megfogadni őket

Kitartást neked is 4es! 😊

2016. máj. 24. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!