Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyás? Az egy dolog. De...

Fogyás? Az egy dolog. De tudod szeretni magad úgy ahogy vagy?

Figyelt kérdés
Tudtad/tudod szeretni magad túlsúlyosan is? Addig, amíg nem éred el a célod? A cél elérése sem egy pont, egy hegycsúcs, ami után nincs tovább... oda is te mész el, és utána is te mész tovább. Sikerül szeretned magad közben?
2016. máj. 25. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Utáltam magam dagadtan, de kényelmesebb volt zabálni mint figyelni a kajára meg sportolni. Most imádom magam mert vékony/sportos vagyok. :D Persze a súlyom nem stagnál, mert kondizok, viszont most minél nehezebb vagyok, annál jobban nézek ki, régen nem így volt.
2016. máj. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értelek. De mi történt a kettő között? Mikor kezdted el szeretni magad? Hogyan bíztattad magad kezdetekkor? Vagy gyűlölettel néztél a tükörbe és szidtad magad egész végig?
2016. máj. 25. 12:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Én mindig csak sajnáltam magam, hogy a szüleim felhizlaltak/nem szóltak hogy ne egyek annyi csokit stb. Mindig csak nyugtatgattam magam, hogy egyszer majd lefogyok, és akkor újra ehetek. (heti 150-250kcal-t ettem, 2 hónapig...) Aztán kórházba kerültem. Akkoriban imádtam magam, büszke voltam, 12-es bmi-vel. Amikor elkezdtek hízlalni, szörnyű volt. Utáltam mindenkit aki evésre kényszerített, azzal nyugtattam meg magam, hog majd úgyis lefogyok mégegyszer. Most feladtam az ellenkezést, de úgy érzem magam, mintha 100 kiló lennék. Teljesen összezavarodtam...
2016. máj. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1es vagyok, jött egy elhatározás nyár végén, sokat voltunk strandon és én nagyon szarul néztem ki. Pár hét után már sokkal jobb volt a helyzet, mikor már kb egy 10es lement, aztán egyre jobban éreztem magam, ahogy egyre vékonyabb lettem és mások is megjegyezték, h mennyit fogytam, ez még nagyobb löketet adott.
2016. máj. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem mondom, hogy dagadt voltam, de bőven volt és még van is rajtam felesleg. Mások szerint már nem sok, szerintem pedig nagy út áll még előttem. Én nem szerettem magam túlsúlyosan! Minden nap szenvedtem, gyötört a lelkiismeret, de a lustaság sokkal erősebb volt még a lelkifurdalásnál is. A fogyás közben és főleg most, a cél előtt picivel egyre jobban szeretem azt, amit a tükörben látok. Vannak hibák, van még teendő, de egyre büszkébb vagyok magamra és mérhetetlen büszkeséggel tölt el az, hogy közben megszerettem és szenvedélyemmé vált a sport, a mozgás. Legjobban akkor imádom magam, amikor valamelyik kardiós gépen edzek és a beállított edzésidő felénél úgy érzem, hogy meghalok, ha folytatom, de csak azért is folytatom, nem állok meg! Sosem gondoltam magamról, hogy ennyi kitartás van bennem! Saját magamról is nagyon sokat tanultam az elmúlt hónapokban! Nem ilyen embernek hittem magam.
2016. máj. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindig szerettem magam, igazából nem is zavart az a 25 kiló, nem zavart semmiben, egészségtelen szintnek még nem tartottam, szép pedig sose voltam.

Aztán egy kicsit tudatosabb s főleg egészségtudatosabb lettem (addig is fontos volt az egészségem, de attól még infóhiány miatt rosszabbul ettem, ha nem is úgy, mint az átlagember, az azért elég borzalmas tud lenni). S ha már életmódot váltok, miért ne fogyjak le? Úgyis ideje elkezdenem tömegelni 40 felé haladva, ahhoz pedig előbb szálkásítanom célszerű...


A hasamért a sok kiló hájjal nem vagyok oda. De nem utálom (átvitten pedig kifejezetten szeretem a hasam :D szerintem ettem már annyit az életben, mint szolidabbak egy hosszú élet alatt). Ilyen és kész. magamat természetesen szeretem, milyen hedonista lennék, ha nem ;)

Sokkal komolyabb bajom van magammal, mint a feleslegem valaha is. S még amiatt sem utálom magam, hanem segíteni akarok magamnak, magamon... Kicsit vége a világnak, ha önmagam is ellenem van...

Úgyhogy legalább ilyen gondom nincs.

2016. máj. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utáltam magam, azért kezdtem el a fogyókúrát. Mindig volt rajtam egy kis túlsúly, depressziós voltam egy időben, ezért kezdtem el fogyókúrázni. Sajnos az úton sem éreztem jobban magam. Egyik pillanatban még szépnek, és vékonynak láttam magam, aztán iszonytatóan kövérnek és rusnyának. Próbáltam magam megszeretni, de nem ment. Egészen odáig fajult, hogy bulimiás tüneteket produkáltam, keveset ettem, néha viszont bezabáltam, aztán hánytattam magam, s még inkább depresszióba süppedtem. Aztán idővel ez csitult, és már csak sírtam és magamban szenvedtem, ha túl sokat ettem, de nem hánytam. Aztán sikerült ráállnom, egy rendes egészséges életmódra, de szinte kínoztam magam a napi 3-4 óra sporttal (hétvégén 6-7 óra), s mivel nem élveztem, magamat is utáltam tovább. Minden következtében testképzavaros lettem, alultáplált, semmi izom. Most felszedtem egy kicsit, de még mindig alultáplált, vagyok és még mindig utálom a testem, és még mindig, formásodni, főleg fogyni szeretnék. Jobban vagyok, mint régen voltam, de úgy érzem, még mindig túl sokat nyomok.

Én az mondom fogyókúrázni egy dolog, nem ördöngösség, de elfogadni magunk úgy ahogy vagyunk rohadt nehéz. Én irigylem, sőt szinte csodálom, azokat a túlsúlyos (egészségügyileg még egészségesen) embereket, akik képesek szeretni és elfogadni magukat. Az sokkal nehezebb.

2016. máj. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7: Részvétem, így pokolian nehéz lehet. Nekem a fogyás nehéz, hedonistaként, nagyon, főleg, amikor évek óta igyekszem, de aki még magát sem szereti, az különösen nehéz helyzetben lehet, ez egy elég negatív motivációt ad... Ráadásul nálad az egészségfogalmakkal is baj lehetett. Mert ha utálja az ember a kövérségét, az egy dolog, azt még bizonyára át lehet vészelni egy tempós, céltudatos, helyes fogyással (amin persze ront egy önutálat. bár lehet magunkat szereti, a kövérséget nem), de a kövérség miatt tönkretenni magát akármilyen mértékben, az azért hatalmas baj :(


Csodálatot személy szerint én pont nem érdemlek, ez ilyen születési adottság, mint a kiolthatatlan remény s önbizalom. Nem kell tennem érte semmit, van. Akkor is szeretem magam s bízom magamban, amikor már évek óta csődtömeg vagyok és mindent elrontok. Enélkül már nem élnék. (Ja, belső kritikusom azért van, él és virul s néha kegyetlen. Az összes többi énem mellettem áll s persze ő is, csak maximalistaként össze van zárva egy erősen tökéletlen lénnyel. Úgyhogy én úgy szeretem magamat s úgy vagyok büszke s egész OK az önbizalmam, hogy lesújtó véleménnyel vagyok magamról, immár igen régen. Akármeddig fenntartható ez nálam, csak nem esik igazán jól.)

2016. máj. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!