Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » S. O. S. diétás reggelik?

S. O. S. diétás reggelik?

Figyelt kérdés

Szálkásodni szeretnék és megtartani egy egészséges életmódot, de közbe még lefogyni kb 3 kg-t. Miket egyek reggelire? Olyan zabpehely ami tk nagy szemű zabból készül, cukor csökkentett és vannak benne csokidarabkák jó reggelire? A sima zabpelyhet nem bírom megenni, mert ízetlen még fahéjjal és cukrozatlan kakaóval is, gyümölcsöt, joghurtot nem eszek reggelire, csak lassú ch-t. Mivel ízesíthetem még esetleg?

Sima zabpehely 100 g : 372 kcal, 7 g zsír, 58,7 g ch, 10 g rost, 13,5 g fehérje

Csokis zabpehely 100 g : 404 kcal, 11 g zsír, 60 g ch, 8,5 g rost, 12 g fehérje


De, ha a simát ízesítem az kb. ugyanannyi lesz, mint a csokis. Úgy csinálnám, hogy felöntöm vízzel és megmelegítem, hogy felszívja a vizet. Nagy bűn néha a csokis zabpehely?



2016. máj. 28. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Vegyél fehérjeport és izesítsd azzal, így legalább fehérjét is viszel be, nem csak szénhidrátot, ha már szálkásodni akarsz tudhatnád, hogy fehérje nélkül nem lehet.
2016. máj. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
En a zabpelyhet eleg sok vizzel szoktam megfözni. Imadom! Proteinpor bele, annak eleg intenziv az ize ( ha gondolod priviben megirom melyik cegtöl), es delig nem is gondolok kajara!
2016. máj. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
tudjuk h scitec v biotech, leirhatod
2016. máj. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Myproteines ízesítő cseppek, vagy ahogy az előttem szólók írták, fehérjepor, ami még hasznos is. Nekem ez vált be. :) Ha tabot veszel, próbáld ne a nagyszeműt, hanem az aprószeműt. Az sokkal finomabb. Kimérsz egy reggelizőtálba valamennyit, majd annyi vizet hogy bőven ellepje. Mikróba körülbelül 1-1,5 perc alatt kész. :) Mézzel, fahéjjal, bármivel ízesítve finom és sokáig tart tőle a power.


18/l

2016. máj. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

*zabot

Előző vagyok, én még szeretem a kőrözöttet teljes kiőrlésű kenyérrel, vagy túróba paradicsomot + csirkemellsonkát keverni és azt teljes kiőrlésűvel:)

2016. máj. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De reggelire nem lassú felszívódású ch kell? Azért a zabra gondoltam,mert az az. A sajt, túró, joghurt reggeliket már rég elvetettem. Zabon kívül még korpovit kekszet szoktam zöldséggel.
2016. máj. 28. 15:02
 7/10 anonim válasza:
Ha annyira ragaszkodsz a lassan felszívódó szénhidráthoz akkor egyél a túrós ízéhoz amit fentebb említettem teljes kiőrlésű kenyeret. Az is lassan felszívódó ch. :) A fehérje pedig mindig jó ha izmosodni szeretnél. Egyébként szerintem ha szálkásítás a célod ne ragaszkodj ennyire a szénhidráthoz. Persze kell, de fontos a minőség és a mennyiség.
2016. máj. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
En vacsorára reggelire kókuszolajban sütök tojásfehérjét (NEM felkeverve csak bele öntöm abba amibe sütöm) sózva és abba van fehérje és nem is hizom tőle
2016. máj. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem "kell" szénhidrát. Illetve kinek mikor mennyi és milyen kell... Én reggel nulla szénhidrátot eszem (s nulla kalóriát), ebédre és vacsorára keveset, ebéd előtt edzek, semmi gond. Természetesen ez csak példa, hogy van, aki ilyen, másnak lehet sok szénhidrát és sok kis étkezés vagy akár gigantikus reggeli az ideális s nem mindenkinek jó éhgyomorra edzeni... De nem muszáj ragaszkodni a lassú ch-hoz. A gyors rosszabb reggel, akkor alacsony az inzulinérzékenység, én lassúból sem ennék sokat, már ha reggeliznék... Ma véletlenül tettem (mivel szálkásítok, keveset eszem s néha nincs elég energiám), tojást ettem barnarizzsel, utána zabkását s zsírtejes kávét, jólesett s elnézve az összetételét, ez érthető.


Ez a csokis zabpehely nem néz ki vészesnek, nem sok cukor lehet benne, bár én a nulla normál cukrot preferálom. A zabízt én se bírom, de pl. kókusszal vagy kókusztejjel remek zabkását tudok készíteni. Sokféleképpen ízesíthető a zabkása. Amúgy pár deka bogyós gyümölcs sem tud gondot okozni, főleg, ha az alternatíva valami kis hozzáadott cukrot is tartalma.

2016. máj. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ma reggel a zabkásámba tettem kókuszt, kicsi étcsokit és túrót. (az étcsokit szerintem ennél a fajtánál elhagyom, mert nem is érzem az ízét.) hát valami isteni volt! eldobom azt a csokis szart a francba majd ha elégedett vagyok a tükörképemmel.

köszi a válaszokat :)

2016. máj. 29. 06:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!