Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Augusztusban leszek 20 éves,17...

Augusztusban leszek 20 éves,171 cm vagyok, és 107 kg (lány). A mérlegem szerint 38 % a testzsírszázalékom. Mit kellene csinálnom? Hogyan változtassak az életemen?

Figyelt kérdés
Sosem voltam nádszál,De az utóbbi 6 évben 40 kilót híztam.Az okában nem vagyok biztos.Nem változtattam az étkezési szokásaimon,alapból sokat ettem de egy bizonyos pontnál nem igazán híztam tovább.Aztán gimi elején elkezdtem hízni,és most itt tartok.10 perc futás után remeg a lábam és kiköpöm a tüdőm,az alakom no comment,az önbizalmam semmi,nincs energiám,szóval minden bajom van.Nem érzem magam egészségesnek.Hogyan kezdjek el változtatni magamon/az életemen?
2016. máj. 30. 08:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Rendben kéne tenni a táplálkozásodat. Innen indul a történet. A mozgás csak rásegít erre, de mivel elég komoly a túlsúlyod,nagyon ésszel kell hozzáfognod! Futnod biztos nem kell, inkább csak gyaloglás +be lehet iktatni valamilyen tornát is. Ajánlom figyelmedbe a ketogén diétát. Sokaknak jól működik.
2016. máj. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
A diéta és a sport mellett én felkeresnék egy endokrinológust a helyedben. Lehet pajzsmirigy vagy hormon gond is ami ,,segít" hízni. Vagy egy jó nőgyógyászt és hormon térképet nézetni... És inzulint (nem cukrot) nézetni. Lehet inzulin rezisztenciád is akár, pcos, pajtsmirigy gond.
2016. máj. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
*pajzsmirigy
2016. máj. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is nézesd meg magad orvossal, hátha valamilyen szervi, egészségügyi probléma is van a háttérben. Emellett kezdj el ügyelni az étkezésre, ne egyél cukrot, fehér lisztet, ne nassolj, és több fehérjét vigyél be, mint szénhidrátot. Szénhidrátból is a lassan felszívódó formáját fogyaszd, ezekre a neten is találsz segítséget, illetve beszélhetsz egy dietetikussal. Érdemes lenne felkeresned egy személyi edzőt, ha nem is járnál hozzá rendszeresen, de ő állítson neked össze edzés tervet, esetleg néha járj hozzá kontrollra.
2016. máj. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Az étrendemen tudom hogy változtatnom kell,de nem nagyon tudom hogy hogy fogjak hozzá.Miket főzzek ami egészséges,nem drága,és még nagyjából ízre sem rossz.Próbálok sok fehér húst és zöldséget/gyümölcsöt enni,krumplit,kenyeret,tésztát és édességet már egyáltalán nem eszem.Már nagyon sok orvosnál voltam,mivel a menstruációs naptáramat végignézve (amiben a súlyom is vezetem) rájöttem,hogy kb. a hízásom előtt elkezdett kimaradozni a vérzésem.Aztán a súlyom csak nőtt és nőtt,a menstruációm pedig évi 3-ra redukálódott.A pajzsmirigyem elvileg rendben van.Amikor pcos gyanú miatt ultrahangra küldtek ott azt írták a papíromra,hogy "nagyok a petéim" de nem biztos hogy pcos.Elviekben a hormonjaimmal sincs baj.Akárhány orvosnál voltam,mindenki a súlyomat tette felelőssé az egyéb bajaimért,senki nem kereste ennek a durva hízásnak az okát.Tehát az a helyzet,hogy hízok mintha muszáj lenne,nem menstruálok,de igazából erre minden eddigi orvosom csak a vállát vonogatta.Ezért már nagyon el vagyok keseredve.Mint ahogy írtam anno alapból sokat ettem,de a kicsit ducibb kategóriánál (olyan 70-75 kg) sosem híztam tovább.Most meg hogy így meghíztam mindenki azt hiszi hogy péklapáttal eszem a mekis sült krumplit,pedig jobban figyelek az étkezésemre mint valaha.
2016. máj. 30. 13:42
 6/13 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. A pcos-t jobban ki kéne vizsgáltatni. Azért az évi 3 menstruáció nagyon kevés, laikusként úgy gondolom, ezt nem okozhatja az elhízás. Inkább fordítva van a dolog. Valahogy felborult a hormon háztartásod. Bőröd rendben van? Nincsenek csúnyább foltok, kiütések, bőrhibák? Ezek is a pcos jelei lehetnek. Az a baj, hogyha valami ilyen van a háttérben, a fejedre állhatsz, akkor sem lesz sokkal jobb az eredmény. Enni ezek szerint jól eszel. Addig is, míg nem derül ki, van-e egészségügyi gondod, továbbra is javaslom a személyi edzőt. Ilyen túlsúllyal muszáj, hogy szakember állítsa össze az edzés tervet, különben megerőlteted magad, lesérülsz. A mozgás egyébként is jó, jobban fogod magad érezni a bőrödben.
2016. máj. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az orcáim és az orrom oldalai nagyon pirosak,illetve az egész testemen a szőrtüszök piros kiütésnek tűnnek.Személyi edzőre nem nagyon lenne pénzem,nem vagyok a toppon anyagilag.Vagy ven ennek valami ingyenes/olcsóbb verziója?
2016. máj. 30. 14:44
 8/13 anonim ***** válasza:
Ne mentegetőzz, hogy nem az étrended miatt híztál el ilyen brutálisan, mikor két sorral később bevallod, hogy azt sem tudod, hol kezdj a diétához, mozgáshoz. És igenis a zsírsejtek hormonokat termelnek, emiatt van minden problémád, ebbe nem megyek bele, nézz utána. És ragyogóan leírtad az okot is: mindig is túlsúlyos voltál, 14 évesen 75 kilósnak lenni, az azért nem semmi.. aztán vége lett az általánosnak, kimaradt még az a heti 3-4 tesióra is, enni ugyanannyit ettél, ezt te magad írtad, hát szépen szedegeted magadra a kilókat. És addig, ameddig kifogásokat keresel és minden orvosban ellenséget látsz, csak mert azt mondják, hogy egészséges vagy, te tehetsz minden kilódról, addig nem is fogsz célba érni.
2016. máj. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Persze hogy nem tudom hogy kezdjek hozzá,mikor amit csinálok egyszerűen nem jó (holott elvileg jónak kéne lennie) más opciókat meg nem ismerek.14 évesen 170 centihez 70 kilónak lenni nem vészesen sok.És te milyen gimibe jártál hogy nem volt tesi órád?Ugyanúgy 3 tesim volt gimiben is mint általános felsőben,plusz 10. végéig táncolni is jártunk páran az osztályból.Nem mozogtam keveset,ha így lenne még alá is írnám hogy ez az ok,de nem így van.Úgyhogy ne tudj már többet a múltamról mint amit én tudok.12 éves koromtól menstruáltam,1.5 évig normálisan.Akkor még anyukám is feljegyezte,ezért tudom pontosan hogy 13.5 éves koromban kezdett ingadozni,amikor még nem volt jelentős túlsúlyom.Mikor ingadozni kezdett,utána nemsokkal kezdtem hízni.Az hogy ez most azt jelenti hogy szervi okok vannak a háttérben,vagy sem,nem érdekel ennél a kérdésnél.Egészen más kategória.Én egyszerűen szeretnék találni egy olyan étrendet amivel eltudnék kezdeni fogyni.Már nem tudok mit kiiktatni az étkezéseimből (legalábbis az én tudásom szerint már semmi hizlalót nem eszek),azért jöttem ide segítségért.Lehet kár volt.És igen,a mozgáshoz sem értek,nem tartom kellemes dolognak hogy 10 perc sporttól már "haldoklom",de gondoltam hátha valaki tud valami olyan mozgásformát amit ekkora felesleggel is lehet hatékonyan végezni.Mint ahogy a kedves 6-os válaszoló is javasolta a személyi edzőt.Az hogy az orvosokban az ellenséget látom az nem igaz.Nem egy és nem kettő olyan orvos volt/van az életemben,akiket nagyon tisztelek,és örökre hálás leszek a segítségükért.De amikor egy olyan nő aki jóval dagadtabb mint te minden komolyabb vizsgálat nélkül lerendez annyival hogy minden a súly miatt van...Na az vicc.Viszont te,8-as,aki csak támadni és kötekedni tudsz...nos remélem jobb napod lett attól hogy belém köthettél.
2016. máj. 30. 17:21
 10/13 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Táplálkozáshoz itt van ez:


[link]


Mozgáshoz pedig nézz utána Péntek Enikő videóinak! A zóna light kifejezetten nagy túlsúllyal rendelkezőknek van. Ennél többet nem tudok segíteni.

2016. máj. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!