Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok? Tudtok...

Miért nem fogyok? Tudtok tanácsot adni, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

32 éves nő vagyok. Mindig túlsúlyos voltam, pajzsmirigyem gyerekkorom óta alul működik, plusz hematológiai betegség végett évekig szteroidot szedtem.

Jelenleg 165 centis magasságomhoz 95 kiló vagyok. :(

Április közepén kezdtem diétázni, és futni+ tornázni.

Ez már másfél hónap, az első két hétben lefogytam 3 kilót, azóta semmi nem történtik.

Heti 3szor járok futni, fél órát, azt is váltva, 2 perc futás 1 perc gyaloglás, de én már erre is büszke vagyok, mindig utáltam futni, de most kezdem megszeretni. Tornázni kb 5ször szoktam egy héten, kb 40 percet.

A munkám sem ülő munka, nővér vagyok, egész nap szaladgálok, plusz van egy 3 évesem. Az ovi másfél km.re van, napi 4szer megteszem ezt a az utat, és nem sétálva, hanem gyors gyaloglással.

Szerintem mozgok eleget.Többre nagyon időm se lenne.

Egy napi kajám kb így néz ki:

reggeli:kávé tejjel, 1 szelet szénhidrát csökkentet kenyér, felvágottal, zöldséggel, vagy virslivel, vagy műzli

Tízórai: egy joghurt, vagy gyümölcs

Ebéd: amit ép főzök, külön főzni nem tudok, de odafigyelek, h egészséges alapanyagokból legyen, és sose szedem tele a tányért

Uzsonna: kávé tej nélkül ,alma

Vacsora: zöldség, paradicsom, paprika, uborka, esetleg virslivel, vagy 2 szelet sajttal

Naponta 2 liter vizet megiszok.

Sajnos sokat járok éjszakára dolgozni. Akkor nem vacsorázok itthon, csak vmikor éjszaka, és az nem mindig felel meg a diétának, de 12 órát nem lehet teljesen evés nélkül bírni. Akkor a reggeli utána kimarad.

Ezek mellett szedek gyógyszert a hematológiai betegségemre, vérnyomásomra, pajzsmirigyemre.

Nem tudom mit tehetnék még.

Köszönöm ha vki végig olvassa, és ha esetleg tud jó tanácsot adni.

Konditerembe nincs időm járni, személyi edzőt nem tudnék fogadni, légyszi ezektől kíméljetek.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2016. jún. 1. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigy rendellenességed van, először azt kezeltesd. Ha az megvan, akkor lehet egy rendesen összerakott étrenddel nekiállni fogyni. Ekkora túlsúllyal ami neked van, nehogy fuss, tönkreteszed az izületeid. Gyorsgyaloglás az viszont kiváló. Heti 3-4 x 40 perc-1 óra folyamatosan, aerob pulzustartományban. Önmagában az hogy egész nap szaladgálsz, nem jelent semmit. De ami a legfontosabb, az az étrend. Nagy a súlyod, edzés nélkül is fogynod kell, ha jó az étrended. Reggeli jó, bár a műzli helyett zabpelyhet választanám, mert a műzli cukros, ami megdobja a vércukorszintet.

Tízórai jó.

Ebédre viszont érdemes lenne sovány hús vagy hal+zöldség+lassú szénhidrát. az hogy nem szeded tele a tányérad, szintén semmit nem jelent, ugyanis nem az határozza meg hogy hízol vagy sem. pl. csülökpörköltből hiába mersz keveset, az nem jó.

uzsonnára mehet szintén valami sovány hús+zöldség

vacsorára mehet zsírszegény túró pl.


Ha éjszakázol, akkor is egyél, be ne dőlj ilyen "este 6 után nem eszek" marhaságnak. Éjszak is ugyanúgy egyél, hiszen te akkor vagy ébren.

2016. jún. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A pajzsmirigyem kezelve van, mint mondtam gyerek korom óta alul működik, rendszeresen gyógyszert szedek, kontrollra járok, rendben is van az eredmény.

Hidd el, jól esik futni! Bár inkább kocogás, és gyaloglással váltva csinálom. Ha bármim fájna nem csinálnám.

Mint mondtam ebédre odafigyelek , h egészséges legyen.

Pl. ha a fiúk sültkrumplit kérnek, akkor mindig csinálok hozzá párolt zöldséget magamnak. :)

De teljes mértékben nem tudok magamnak külön is főzni.

Köszönöm a tanácsokat. :)

2016. jún. 1. 10:04
 3/5 anonim ***** válasza:
42%
Én az elválasztó diétát csinálom és nekem nagyon jól bevált. Nagyon egyszerű követni, vagy hús+zöldség vagy köret+zöldség. Én annyira átálltam erre az étrendre, mert már nem diétának fogom fel.
2016. jún. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Hidd el, jól esik futni! Bár inkább kocogás, és gyaloglással váltva csinálom. Ha bármim fájna nem csinálnám. "


Elhiszem, de ekkora túlsúllyal ne fuss! Most még lehet hogy nem érzed, de majd 40+ évesen annyira fog fájni a térded, hogy lábra is alig tudsz majd állni. Ha majd lefogysz egy kb. 20 kg-ot, elkezdhetsz futni. Addig maximum gyors gyaloglás javasolt.

2016. jún. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem eszel sokat és sokat mozogsz.

Én orvos, dietetikus segítségét kérném, már csak azért is, mert van több egészségi problémád. Így biztosan megfelelő és hatásos lesz a diétád.

2016. jún. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!