Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szénhidrát-csökkentett,...

Szénhidrát-csökkentett, teljes kiőrlésű tönköly búzából készült kenyér fogyasztható fogyókúra alatt (persze mértékkel)?

Figyelt kérdés
Egy nap egy szeletet ennék csak belőle. Maximum kettőt, de nem hiszem, hogy sűrűn lenne olyan. Csak kb 260 kcal van egy kilóban a rajta lévő cetli alapján. Mit gondoltok?
2016. jún. 13. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Összetételt nem ír? Szokták azt csinálni a pékségekben, hogy "teljes kiőrlésű", aztán a fele fehér liszt.

Ha tényleg abból van, amit ír, akkor nem problémás az a kis mennyiség, számold bele az étrendedbe a szénhidráttartalmát és máris oké.

2016. jún. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kinek mi fér bele. Nekem a gluténes szénhidrátbombák semmiképp, de nekem elég speckó diétám van s biztos vagyok benne, hogy az ilyesmi számomra nem egészséges és a fogyásban is gátol.

Kérdés, miből van a kenyér konkrétan, s mitől szénhidrátcsökkentett (plusz rost?), de a teljes kiőrlési tönköly az legalább kevesebb glutént tartalmaz és lassabb felszívódású, bár valami más miatt állítólag negatívabb, de ezt én már nem tudom követni. A mi itthon tk tönkölykenyerünk finom s havi egy alkalomtól még nekem se lesz különösebb bajom (alapesetben nagyon figyelek az étkezésemre, néha lengek ki. klasszisokkal jobban csinálom, mint az átlagember), bár igyekszem kihagyni, csak nehéz :)


Ha neked nem kavar be a szénhidrát, nem maradsz éhes a kenyértől, simán betartod a keretedet, akkor egy szelet ilyesmi mellett is simán fogyhatsz.

(Persze bármi mellett lehet fogyni deficitben, de a lassú felszívódásnak megvannak az előnyei, több szempontból is.)

2016. jún. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A tönkölybúza mindenképpen jobb mint a sima. Én is azt fogyaszton, persze csak délelőtt. :)
2016. jún. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!