Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi történik akkora, ha valaki...

Mi történik akkora, ha valaki mindennap 1500 kalóriát eszik és pont ennyit lemozog sporttal? Lehet belőle baja?

Figyelt kérdés
2016. jún. 14. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pár napon belül sport közben összeesik ha nem rögtön az első nap. Mozogtál már le valaha 1500 kcalt?
2016. jún. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel egy átlag szervezet napi működéséhez (alkattól függően persze) 2000 kalória kell, pusztán csak ahhoz, hogy lélegzel, emésztesz, felemeled a kis vizes palackod, átmész egyik szobából a másikba, stb., így nem nehéz kiszámolni, hogy máris nagyjából 2000 mínuszban vagy. Az pedig nem egészséges.
2016. jún. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szóval meg fog halni?
2016. jún. 14. 18:44
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de mindenképp tápanyaghiányos állapotba kerül, összeesik, és irány a kórház, ahol gondolom infúziót kap, meg elmagyarázzák neki, hogy ez biza butaság volt.
2016. jún. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
1x bírtam, hogy kb 1200 kcalt ettem meg 1 nap és mellé letekertem 6 óra alatt 140 km-t. Nem volt étvágyam a bäszott melegbe, miután hazaértem pedig nem volt erőm enni. Nagyon fura volt. :D Egyébként nem nagy cucc 1500 kcal-t lesportolni, ez kb 3 óra, mikor otthon vagyok nem egyetemen ennyi simán összejön, reggel felkelek 1-1,5 óra szobabicikli, majd délután 2 óra országúti tekerés a haverokkal/egyedül / konditermi edzés és utánna 30-40 perc aerob. Mondjuk én imádok sportolni és azt azért hozzátenném, hogy én napi 3500 kcal-t megeszem kb. Viszont 1500-al biztos nem bírnám és abba is biztos vagyok, hogy aki ilyet kérdez,az nem hogy napi 3 órát nem sportolt még, de napi 1et se minden nap heti 7x.
2016. jún. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 tok igazad van h nem nehéz, de csak akkor ha eszel mellette rendesen. Én magam is esetem mar ossze edzőteremben, mert szobatársam elrángatott edzeni de nem tudta h az nap még alig ettem es en sem voltam ismerős ilyen témában. Aztán 40 perc múlva ( 400 kcal? Legfeljebb?) úgy tömtek tele szolocukorral meg vízzel hogy a sötétség es a való világ között ingáztam a félhomályban es rágni sem volt erőm, annyira leesett a vercukrom... Aki igy jár es nincs aki segítsen az ott marad egy darabig, az biztos.
2016. jún. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hm egyébként járok naponta edzeni,csak kondiba. Eddig rendesen ettem,de pár napja tényleg csak kb 3 napja 1200kcalt eszem és egyébként kb 600-at mozgok le sporttal. A munkám ülő szóval ezenkívül kb semmi mozgás.

Szeretnék fogyni és kíváncsi vagyok ez meddig tartható?

Egyébként egyszer régen két éve ,akkor még sovány voltam és nem is akartam fogyni,szóval szerelmi bánat :D szóval 5 napig nem ettem nem éreztem éhséget és mellette sportoltam,csak utolsó napon estem össze 2 óra tekerés után kb 2ms-re,szóval ezzel azt akarom mondani,hogy rendkívül jól tűröm az ilyesmit.

2016. jún. 14. 19:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele, éhgyomorra reggel ébredés után kávé+édesítő és simán leszobabiciklizek 2-3 órát rosszul lét nélkül. Egyéni tolerancia kérdése.
2016. jún. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5 napig én sem ettem egyszer és egyáltalán nem estem össze, igaz, én csak napi 2 órát sétáltam. Ettől még nem bírom az éhezést (pár évtizeddel később évek kemény munkája s életmódváltása kellett, hogy végül 2000 kcal alá tudjak menni) és egy rendes fogyáshoz hónapok kellenek...


A sport érdekesebb, olyat még nem csináltam, hogy sokat mozogtam s nulla volt a kalóriaegyenlegem. Nyilván rövid ideig megy, utána gyengeség, összeesés, miegymás jön, s ha elég kitartó az ember, evidens, hogy éhenhal egy idő után, de azt szabad akaratból nem sokan tudják végrehajtani, szerencsére. Tönkretenni magukat azért még sokaknak megy.


A tápanyaghiány nem jelentős, ha jók az ételek, de a kalóriahiány durva.

2016. jún. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!