Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy délelőtt...

Miért mondják, hogy délelőtt gyümölcsöt es delutan zöldséget hatásos enni?

Figyelt kérdés
Minden diétás étrend ugy van összeállítva, hogy délelőttre van nehany gyumolcs es délutánra rengeteg zöldség. Nem sikerülne a fogyás ha delutan sok gyümölcsöt ennenk?

2016. jún. 16. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
De, csak estére már nem érdemes szénhidrátot enni ezért az esti étkezésekre fokozatosan kivezetik a ch-t, a gyümölcsökben levő gyümölcscukor pedig az.
2016. jún. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tűnt föl eddig,hogy így lenne,bár sohasem diétáztam, így nagy hülyeséget nem akarok írni,de szerintem azért,mert a gyümölcsöknek magasabb a kalória tartalma, így délelőtt jó az energia a naphoz,estére viszont már nem kell a többlet....vagy valami ilyesmi.
2016. jún. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, én speciel nem foglalkozom vele, nekem amúgyis csak a deficit számít. S délelőtt semmit nem eszem, evidens, hogy az összes gyümölcsöm délutánra esik (tegnap negyedkiló cseresznye pl. este 9 utánra... ez egyébként nem tipikus nálam, de most így jött ki :)). A fogyásban nem zavar, csak a kalóriatöbblet.

S akit érdekel, az a gyenge inzulinérzékenység idején (pl. reggel) kerülje a sok és/vagy gyors cukrot, abban még van logika. Jó, lehet, hogy az esti szénhidrátkerülésben is, nem tűnik rossz alapállásnak, de ha valakinek akkor van kedve gyümölcsöt enni, nem értem, miért ne tehetné. Egyesek pedig mindig esznek egy csomó szénhidrátot, este is, anélkül nem is tudnak étkezni.


Nem láttam még diétás étrendet, amiben rengeteg zöldség lett volna. Akad ember, aki több kilót eszik, de előírva nem szokott sok lenni. Bár sok ketós szerint 20 gramm szénhidrátba is rengeteg zöldség fér. Biztos nem szeretik a zöldségeket, legalábbis nem annyira, mint én. Bár nyers zöldségből más.

2016. jún. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2: A gyümölcsök nem annyira kalóriadúsak, ilyen alapokon zsírt se együnk este... Az valamivel töményebb a gyümölcsnél, igaz, általában jobban laktat ;)

Nem tudom, mi a baj az esti kalórialökettel, én másnap délutánig abból működöm, elég jól. A reggeli viszont enervál. Kinek mi passzol, ugye. Van, aki esti banánozásokkal fogy jól, s van, aki fogyáskor jobb, ha kerüli a gyümölcsöt. A legtöbb ember a kettő között van, persze.

2016. jún. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A gyümölcs cukrosabb, több kalóriát tartalmaz illetve gyors szénhidrát, gondolom ezért mondják inkább délelőttre.

Nem tudom, én inkább fehérjét nyomok. Ha egész sélelőtt csak gyümölcsöt ennék, délutánra már kizabálnám a hűtőt olyan éhes lennék a vércukorszint-hullámvasúttól.

2016. jún. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat:)
2016. jún. 18. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!