Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik edzéssel fogytatok le,...

Akik edzéssel fogytatok le, vagy étrendváltozással! Meséljétek el, hogy történt, miért, mivel sikerült a leghamarabb és a legfontosabb: mi volt az a mondat ami titeket ezen átsegített, erőt adott, inspirált?

Figyelt kérdés

2016. jún. 28. 14:26
 1/4 anonim válasza:
Ugyan nem most tortent, de par eve 25 kg-t adtam le nem egesz egy ev alatt. Teljesen kiiktattam az etrendembol a szenhidratokat, az alkoholt es a kavet. Sok zoldseget, hust fogyasztottam. Ami az italokat illeti, vizet, fogyokuras teat, citromos-gyomber teat ittam. Heti haromszor egy orat fallabdaztam, es mellette sulyzos edzest vegeztem. En azt mondom, hogy nem a legjobb modjat valasztottam a fogyasnak, ugyanis lehet, hogy a szervezetem nem jutott a megfelelo vitaminokhoz, asvanyi anyagokhoz kellopkepp, de akkor nagyon le akartam fogyni, es minel gyorsabban. Ugy gondolom, a mertekletesseg a legfontosabb, tehat mindenre szuksege van a szervezetnek, csak oda kell figyelni a mennyisegre, stb.
2016. jún. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A kettővel együtt. Máshogy szerintem nemigen megy.


Semmi nagy sztori nincs mögötte, egyszerűen szembesültem vele, hogy alacsony nőként a mérleg mutatója már átlépte a hatvan kilót. Elkezdtem étrendet váltani. Semmilyen hivatalos diétát nem követtem, egyszerűen a rizst és krumplit kicseréltem zöldségköretre, az esti kenyeret meg változatos salátákra. Elhagytam a sütit-kekszet, édesség gyanánt csak extra sötét étcsokit eszem, edzésnapokon egy kockát. (Kivéve ünnepek, mértékkel akkor eszem tortát is meg bármit, hiszen nem egyetlen napi kajától fogok elhízni.) Megtartottam a reggeli tej+müzli indítást, bár ezzel érdemes vigyázni, állítólag nem jól befolyásolja a vércukoringást, de nekem őszintén szólva kell ez reggeli napindítónak. Egyáltalán nem érzem a túlzott cukorlöketet tőle, akár egy késői könnyű ebédig is kiegyensúlyozottan tudok dolgozni.

Mindezeket étkezések közt gyümölcs és nyers zöldség egészítette ki.

Ez a diéta nagyjából tartható is maradt, most már 48 kiló vagyok, tovább fogyni nem szeretnék, csak tartani. Így kicsit lazítottam, barnarizs és krumpli is heti egyszer visszajött, és persze egyszer-egyszer egy fagyi, édesség, de szigorúan csak alkalomszerűen, és ott is igyekszem azt választani, ami ha nem is alacsonyabb kalóriatartalmú, de mondjuk legalább valami hasznos is van benne: saját készítésű túrókrém gyümölccsel meg ilyenek.


Nem volt inspiráló mondat. Egyszerűen többet akartam kihozni a testemből, habár alapvetően szépnek láttam az alakom 60 kilósan is. Arányos, vékony derekú voltam úgy is, de most azért ezerszer jobb.


Emellé táncolok és erősítek-nyújtok, összesen heti 5-6 óra kemény edzést tuszkoltam be az életrendbe.

2016. jún. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kizártam egy csomó ételcsoportot és csökkentettem a szénhidrátot, nekem anélkül nem ment. De az utolsó kilókhoz nem tudok elég keveset enni s ezen az edzés sem segít, több mozgás kellene vagy extrém odafigyelés és a hedonista lényem lecsapása.


Nem inspirált és motivált semmi, max. az egészségtudatosságom. A kinézetem sosem volt túl fontos számomra, csak sokáig akarok élni, egészségségesen s makacs is vagyok. De emiatt nem fogok nem enni, ha éhes vagyok vagy ha nagyon kívánok valamit.

Jó étrendem van, nekem máshogy nem menne. Sokkal élvezetesebb, mint a régi, pedig az se volt rossz. Minden étkezésemkor jókat eszem és többfélét, mennyiséget, s örülök, hogy ehetem azt, amit.

2016. jún. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kiegészítem az előzőt. Az még fontos volt, hogy sokat kísérletezzek, próbálkozzak, nekem mi hozza el a jóllakott, élvezetes fogyást. Kemény dió vagyok, rengeteg trükköt be kell vetnem s most már azok sem segítenek, de egyre közelebb kerülök ahhoz, hogy összejöjjön valami pici deficit :) Aki nem tudja, milyen 1-2000 kcal többletben enni, ha csak úgy eszünk, ahogy jön, az lehet, hogy nem érti, miért kell a kalóriaegyensúlyhoz összpontosítás. Bár megfelelő étrenddel (amit évekig kutattam) az még néha spontán összejön, de deficit... Na mindegy, kevés ilyen szerencsétlen fajta van :D
2016. jún. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!