Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miket egyek/igyak az etkezesek...

Miket egyek/igyak az etkezesek kozott, hogy csokkentse az etvagyamat?

Figyelt kérdés
Kevesebbet eszem, mint eddig, viszont hiaban eszem, ra 1-2 orara megint ehes vagyok...
2016. júl. 1. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy ez így működik. Nekem nem, viszont ha jó étrendet, ételmennyiséget és időzítést alkalmazok, az segít.

Szóval ha pl. megeszel egy semmi joghurtot, ne várd, hogy sokáig jóllakott leszel, míg egy zöldséges rántotta már esélyesebb (csak példa volt, ez az én laktató ételeim egyike).

Hiába eszel picit, ha folyamatosan kell újabb adag, inkább lakj jól rendesen.


Azért ha nincs igazi nagy éhség, lehetnek trükkök.

Ha nem akarok enni, de már van valami picike indíttatás, akkor alapból teát vagy kávét iszom (ez utóbbiban van egy kevés kalória, a másikban elhanyagolható). Mostanában megeszem egy pici barackot, valamelyest az is laktat. Vagy elrágcsálok egy uborkát, grillszószos paradicsompürébe mártogatva. Esetleg nyers, szójaszószos cukkinit vékonyra vágva, pici pörkölt s darált kesuval vagy sörélesztőpehelyyel megszórva (az előbbi a kalóriadúsabb és laktatóbb, de az is lightos).

Kisebb csodákra képes a konjaclisztes csokipuding.


Ha mindez nem segít s még a málnabokraim meglátogatása sem, akkor enni kell. Ha nagyon lightosan akarok, akkor tojásfehérjére alapozok vagy káposztát sütök (meglepően kevés zsírt igényel egy nagy halom). De itt már mindenkinek megvannak a maga kis ételei, a saját igényeihez, legalábbis egy idő után.


Akár pici éhség, akár étvágy, a fentieket szoktam alkalmazni. De az étvágyat általában könnyű ignorálni, ha nem vagyok egyben éhes is.

2016. júl. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyél egyszerre többet
2016. júl. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ami nekem bevált az a natúr fahéjas langyos tej. Másfél deci belőle és elmúlik az éhségem. De bevált még a chiamag puding és a zöldségmártogatós is.
2016. júl. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3. Okés csak rohadtul nem egészséges ha 1-2 óránként eszel...
2016. júl. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem joghurtot eszem, vagy ilyesmit, reggelire megeszek egy szelet barna kenyeret felvagottal, salataval, aztan 1-2 ora mulva megint ehes vagyok... Delutan pont ugyanez a helyzet, megeszem 150 gr parolt hust/parolt lazacot salataval es megint ehes vagyok ra 1-2 orara. Ujabban 2 etkezes kozott iszom 1 kavet, ha megint ramtor az ehseg, akkor iszom egy teat.
2016. júl. 1. 17:49
 6/10 anonim ***** válasza:

-vagy ez : (XD)


[link]

2016. júl. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A joghurt csak példa volt, nem minden sarkítás nélkül, az igaz.

A kenyér több kalória, de főleg szénhidrátot eszel és úgy látszik, túl keveset. 1-2 óra túl rövid, bizonyára nagyobb vagy jobb összetételű reggeli kéne.

2016. júl. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azt sem árt megnézni, az összbeviteled mennyi.

Nem meglepő módon, ha én egy nap keveset eszem, másnap éhesebb leszek. Gondolom, ezzel más is így van. Ha túl keveset eszel minden egyes nap, akkor nem csoda az akár szinte folyamatos éhség.

Van, akinek a kalóriadeficit önmagában a fél nap végigéhezését jelenti, bár szerintem a legtöbb esetben csak nem megfelelő étrend mellett.

Kit ez laktat, kit az. Lehet, hogy téged nem a kenyér. De lehet, hogy túl keveset eszel. Vagy túl kicsik az étkezéseid. Vagy az időzítésükkel van valami. Van, akinél mindez fontos.

2016. júl. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Amugy amikor 3-4 szelet kenyeret ettem, akkor is par orara ra ehes voltam...
2016. júl. 1. 19:14
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok.

Állandóan rágcsálni tudnék valamit, de NEM szükséges. Ez csak afféle hóbort a szervezetnek, de pl.nekem az anyagcserém is relatív gyors-->gyakran eszem, nem is keveset, mégsem hízok. Ez nem ide tartozik, de lehet, hogy neked is gyors az anyagcseréd, így állandóan kell valami löket. Próbáld meg, hogy előre megtervezett étrend szerint ne egyszerre egyél sokat, mert a következő étkezésnél ugyanolyan nagy adagot fogsz majd kívánni, inkább bontsd elemeire a kajáidat: ha nem vagy NAGYON éhes, ne edd meg az egész reggelit, csak amennyi jólesik, a többit hagyd meg későbbre, ha megéhezel. Csak addig egyél, míg elmúlik az éhségérzet.

2016. júl. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!