Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra szempontjából...

Fogyókúra szempontjából melyik a kisebbik rossz? Kávéba tej, vagy kompletta?

Figyelt kérdés
A reggeli (cukormentes) kávémról nem akarok lemondani, de feketén nem szeretem, csak komplettával vagy tejjel. Melyik rosszabb?
2016. aug. 2. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyiket sem tartom jónak. Kókusztej, mandulatej, máktej, tojástej, felhabosított vaj, én ezek közül választok ilyenkor. Bár a nem keserű fajtákat magában is meg tudom inni, csak hát azok úgy nem jók...


Persze ez a te diétád, neked kell eldöntened, számodra mi fér bele. Egy pici a fentiekből nem olyan vészes, de mondom, én mindkettőt nagy ívben kerülném...

2016. aug. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kávé, 1 dl kókusztejjel (vagy rizs, mandulatej...) és fokozatosan csökkentve a cukrot, (1 hét alatt fél kiskanálra) jó megoldás lehet. A nádcukrot ajánlom. De az édesítőszereket mindenképpen kerüld el.

Egyébként kávé azért nem jó mert oké, segíti az emésztést, viszont vízvisszafogó hatása van -tehát több vizet vesztesz el, mint amennyit megiszol, ami azért nem jó, mivel egy diéta arra épül fel, hogy sok vizet igyál. Erre a legjobb "védekező eszöz", az, hogy kávé után megiszol egy pohár vizet.

Egyébként nem gondolkodtál azon, hogy minden 2. vagy 3. nap teát igyál a kávé helyett? -ha annyira ragaszkodsz a kávéhoz oké, bőven belefér fogyókúra alatt, viszont akkor estére érdemes beiktatni egy kis teát, mivel nagyon sok jótékony hatása van, és jobban is aludsz bizonyos fajtáktól (pld. kamilla tea).

2016. aug. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyik sem rossz. Felesleges lemondani a tehéntejről, nyugodtan lehet inni. Én a növényi tejeket is szeretem, de sokkal drágábbak és a tehéntej is teljesen ok. A kávéval sincs baj, ha sokat iszol, mivel a csak a sejtek közötti vízmennyiséget befolyásolja. Írd be nyugodtan amúgy a gugliba, hogy "tévhitek a kávéról", elég érdekes... ;) Amúgy ha ízlenek a növényi tejek és megengedheted magadnak anyagiak szempontjából, akkor azt is ihatod.
2016. aug. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én csóró vagyok és naponta iszom kókusztejet, elég olcsó csinálni... S a kávémba nem is kell sok, nekem pár csepp is elég, tojástejben vagy normálisan.


A kérdező írta, hogy nem használ cukrot, nem kell tömény cukrokat ajánlgatni :) De aki még édesíti (s nem kókusztejjel... nem ismerem a boltiakat, azt tudom, hogy a kókuszkrémek nem édesek, de a házi kókusztejem nagyon az), de nem szeretné, annak valóban jó lehet a fokozatos csökkentés. Nekem évekbe telt, de ma már cukor nélkül iszom (direkt nem keserűt veszek, az igaz, de így is sokáig tartott) s eleve sokat csökkent az édesigényem.

2016. aug. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!