Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 17 eves vagyok 171 cm es...

17 eves vagyok 171 cm es 95kg. Vilageletembe tulsulyos voltam csak amig baratom volt megjobban elhanyagoltam magam "ugyis szeret vki" hat nem. Lehetseges fogyni igy?

Figyelt kérdés

Csak viz, enni salata ubival paradicsom paprika, puffasztott rizs csirkemellel. Zold teat iszom neha es mega fat burnert szedek eves elott mindig.

Edzes: heti 1ora zsiregeto torna, 2 ora teljes test edzes, 2 ora alakformalo illetve fitness terembe gepekkel valo edzes heti 2-3 oraban. Sikerulhet? Illetve milyen eredmenyeket varjak??? Plusz futas esetleg???


2016. aug. 3. 12:44
 1/8 A kérdező kommentje:
3 napja ezt eszem csak sport nelkul de mar elkezdtem azt is es sulyom ellenere nem ehezem. Reggeli: 2 puffasztott rizs plusz csirkemell ebed salata vacsi 1 vagy 2 puffasztott zoldseggel barackkal vagy csirkemellel ismet.
2016. aug. 3. 12:46
 2/8 szaszboti válasza:
0%
Szia! a csirkemell fogyasztást csökkentsd heti 1-2 alkalomra ,a rizst teljesen vidd ki az étrendedből egyél halat,tojást,ezeket a zs1régető tablettákat hanyagold károsítják a májat és a vesét,és fuss napi minimum 30 percet. 34/F
2016. aug. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
0%

Annyi az egesznek a titka,hogy tobb kaloriat egetsz el,mint amennyit beviszel. Ha pl napi 1200 kaloriat eszel meg,akkor legalabb 2400at egetsz el. Mellette sok zokdseg,gyumolcs. Setalj sokat. En szenely szerint vegan lettem,mellette sokat sportolok,setalok,futas is jo.

20 kg-ot adtam le. 164cm vagyok,64-bol 44 kg lettem. Ez mar 2 eve tortent ,azota is tartom a sulyom. Sok sikert!

20L

2016. aug. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Puffasztott rizst eszem a kenyer helyett, mert csomo helyen azt olvastam hogy az jo. Mivel barna rizsbol van. Ez nem igaz??
2016. aug. 3. 14:18
 5/8 anonim ***** válasza:

ami hülyeség:

a csirkemell fogyasztást csökkentsd

Zold teat iszom neha es mega fat burnert szedek

zsiregeto torna, 2 ora alakformalo

Plusz futas


Ha már eljutottál odáig, hogy súlyzóval edzel, 5gyakorlat vállra, 3 gyakorlat hátra, 1 mellre, 2 lábra, 2 karra, akkor minek a többi? ezzel mindent megedzel, persze nem 1nap, a többi csak ugrabugra hülyeség.

2016. aug. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az étrendnek csak akkor van jelentősége, ha maga az adag kimutathatóan nagyobb a kelleténél. Sokkal lényegesebb a mozgás, gyakorlatilag amennyi belefér.
2016. aug. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a hülyeség listához kapcsolhatod a #6 ost is, eddig a kérdező jobban vágja a dolgokat, mint a válaszolók :D
2016. aug. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

Akkor tegyük kicsit rendbe a dolgokat XD

A puffasztott rizs, mint szénhidrát forrás igen is jó. Kenyér helyett, főleg délelőtt eheted (de ha este eszed, az sem baj, csak este már ne egyél sok szénhidrátot, lefekvés előtt 2-3 órával ne egyél)


Ennyi mozgás mellett többet egyél, mert nem attól fogsz fogyni ha alig eszel és sokat mozogsz. Egészséges étkezés, naponta 5 alkalommal 2-3 óránként, mert fontos hogy a vércukrod ne ingadozzon, mert attól aztán éhes leszel. Tapasztalatból mondom jobb többször kevesebbet enni.

Hogy miket egyél? Sok zöldséget ennél, az jó. De ne ebből álljon az egész napod, hogy magában eszed őket. Minden étkezéhez fogyassz zöldséget. A csirkemellet nehogy csökkentsd, fogyáshoz és ennyi mozgás mellé kell a fehérje. Iktass be tojást is és tejtermékeket, ezzel is színesítve az étrendet. Tojást eheted vacsorára pl, a túrót is. Ehetsz olajos magvakat is, de ezekkel vigyázz mert sok kalória, de mindjárt rátérek a kalóriára. (Az olajos magvak az egészség miatt fontosak)

Gyümölcsöket is ehetsz, alma az belefér mivel nem annyira cukros. Ha a héját megeszed az külön jó. De a banánt, szőlőt azt nem ajánlom, túl cukrosak.


A kalóriákról

Elnézve a súlyod és a magasságod, nagyjából megsaccolva a fogyáshoz szükséges kalóriakeretedet én azt mondom tényleg egyél többet. Ha nagyon keveset eszel, elkezdhet a szervezeted raktározni és akkor nem fogsz fogyni. Egy 5 kilót leadni akaró lánynak nem olyan vészes ez a mennyiség, mivel neki kevesebb a kalóriafelhasználása, alacsonyabb az alapanyagcsere értéke mint a tiéd és nem kezd el tőle raktározni. De erről nagyon sokat tudnék még beszélni, a legegyszerűbb ha kiszámolod hogy neked mennyi kalóriát kell bevinned hogy fogyjál és az alapjan összeválogatni az ételeket. (Egyébként mikor diétazni kezdtem, akkor hasonló paramétereim voltak, mint neked)


A mozgás az nagyon jónak tűnik, de ilyen kevés étkezéssel nem sokáig bírtad volna.



Na összefoglalva, ha valaki egyik napról a másikra elkezd egy ilyen szigorú és hirtelen fogyózast, az nem bírja sokáig, vagy kibírja de szenvedni fog sajnos. Ha mindent így csinálsz, ahogy írtam + még olvasgatsz a témaban, akkor magyon szép eredményeket érhetsz el. (Egyébként ajánlom nagyon a kalóriabázis nevű oldalt!!)

Egy kis motiváció: mivel nagy túlsúlyod van, ezért már az első héten meglátszódhat a fogyás :) és az elején könnyebben is fog menni, az első héten szerintem le is megy 2-3 kg. Még majd ha valami eszembejut leírom.

2016. aug. 5. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!