Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem lehet máshogy fogyni?

Nem lehet máshogy fogyni?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden leírni mi a kérdésem.

Tavaly nyáron 3 hónap alatt fogytam 12 kilót sok mozgással és szigorú étrenddel (=semmi cukor, semmi édesség, szénhidrát csak reggelire, sok csirkemell - amit amúgy nem is szeretek, semmi csalónap, összes kedvenc kajám mellőzése, sok zöldség stb)

Szeptemberben abbahagytam az iskola miatt ezt az egészet, visszajött 2 kg. Egész évben küzdöttem, hogy újra elkezdjek fogyni (még legalább ugyanannyit le kéne adnom, túlsúlyos vagyok,81kg) de nem sikerült újrakezdenem. Most nyár elején is elkezdtem, meg július elején is és augusztus elején is, de egyszerűen nem tudom újra rávenni magam erre a szigorú étrendre. Nagyon nagy szenvedés volt tavaly is, hiába hogy megérte és hiába hogy az akaraterőm ugyanolyan nagy (mégha nem is tűnik annak)


Ha kicsit lazábbra veszem az étrendemet már nem is fogyok, pedig mellette növeltem a mozgást is. Lehet belefáradtam, és tudom hülye kérdés de nem lehet valahogy máshogy lefogyni? Nem diétás ételekkel szenvedve?? Hozzátenném a sportolással nincs gondom, biciklizem és úszom rendszetesen + torna, ezeket nagyon élvezem!!



2016. aug. 9. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, ha eredmény akarsz, akkor csak így lehet. Amúgy nálam pl. minden hét vasárnap van egy csaló étkezés! Nem egész nap csaló, hanem 1 étkezés. Tehát ha megkívánom a rántott húst, vagy a lángost vagy akármit, megeszem. 1 héten, 1 alkalommal. Kell magadnak valami motiváció, ami miatt csinálod ezt az egészet. Nekem elég megnézni a régi képeimet, és szinte azonnal elmúlik a csoki iránti vágy mondjuk. Alapvetően a szénhidrátot kell alacsonyan tartani, mert ha hízékony vagy, az okozza a legtöbb gondot. Nekem pl. 110-160 g CH az ideális. Barátnőm viszont nagy részben szénhidrátosan étkezik, mégsem kövér, sőt. Alkat kérdése is. Én ha izomtömeget akarok felszedni, akkor sem mehetek 2,5 g/ttkg fölé, mert zsírosodok. Más meg 5 g-mal tömegel.
2016. aug. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért mert valaki diétázik,még nem kell "moslékot" ennie. A diétás kajákat is meg lehet csinálni finoman.

Itt van egy csomó jó recept :


[link]

2016. aug. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kalóriadeficitben fogynod kell. Én speciel nem vagyok hajlandó rosszabbul enni, mint régen, így is lement vagy 21 kiló s le fog menni az utolsó néhány is. Minden egyes ételemet nagyon élvezem. Igaz, nem vagyok az, aki a rossz ételekért van oda és utálja a zöldséget és a jó fehérjeforrások mindegyikét... Akkor bevadulnék, ha nem ehetnék elég zsírt s fura lenne a mindennapos szolid kis házi édességem nélkül, de ezekkel semmi baj, sőt, segítenek a fogyásban.

Nem mindenki fogy önsanyargatva, távolról sem. A net is tele van mindenféle remek receptekkel, igazán nem nehéz jó ételekkel fogyni. Inkább a mennyiséggel lehet nehéz, ott egy jó étrend, kutakodás, tapasztalás s elszántság segíthet. Türelem se árt egyes esetekben...

2016. aug. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt még hozzáfűzöm, hogy azért én egészségtudatossággal kezdtem az egészet, drasztikus életmódváltással, s onnantól nem kívántam (vagy csak extrém ritkán) a kizárt ételeket. Ez azért más, mintha fogyókúrázik az ember s rövid időre keményen önsanyargat, de tudja, hogy utána jól bezabál fánkból vagy valami. Nekem a fánk nem étel (igaz, régen se voltam érte oda, de most főleg nem értem, mibenne a jó, nagyon sok pénzért ennék csak meg egyet). Ezt a hozzáállásváltást elég fontosnak tartom, főleg evésben roppant fegyelmezetlen s hedonista embereknél, mint én vagyok. Életmódváltás a kulcs, ilyenkor főleg, de máskor is. Nem aggódom, hogy visszahízom, ez kizárt.
2016. aug. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg túl nagy deficittel indítasz azért ilyen megterhelő és azért nem tudod tartani.A másik általában alap hiba,hogy a ch mellett a zsírt is minimumra van véve.A test meg általában vagy zsírból,vagy ch-ból kap energiát.Ha mind a kettő minimalizálva van azt nevezik éhezésnek,amihez persze hogy nincs kedved és tartani sem lehet huzamosabban.Amit meg vázoltál itt,hogy csirkemell ami kb zsírmentes,meg napi 1 ch-hozzáteszem a lehető legsza-rabb időpontban reggel-az éhezés,sanyargatás nem diéta.
2016. aug. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!