Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik koplalással fogytak le?...

Akik koplalással fogytak le? 👇

Figyelt kérdés

Akik koplalassal fogytak le:

- 10 kg-t mennyi ido alatt sikerult?

-mennyi eves es sport mellett?

-tartos volt?


*kioktatast nem kerek,tudom a hatranyait,koszonom.*



2016. aug. 14. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudod a hátrányait, mert akkor nem kérdezted volna meg hogy tartós volt-e.

A koplalás SOHA nem tartós.

2016. aug. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

- 10 kg-t mennyi idő alatt sikerült?


Ezt nem lehet mindenkire egységesen belőni. Függ a jelenlegi súlyodtól, a táplálkozásodtól, a táplálékod energiatartalmától, az aktuális egészségi állapotodtól, az anyagcseréd sebességétől...

Ha ezt így csak á lá natúr meg tudnám mondani, már kristálygömbből jósolnék az EzóTévében és rontásokat vennék le.


- Mennyi evés és sport mellett?


Erre a válasz az első kérdésed folyománya, de lehet konkrét módon válaszolni rá. A dolog lényege annyi, hogy vigyél be kalóriát, de mindig kevesebbet, mint amennyit a szervezeted el tud égetni, ez a fogyás lényege. Érted - ha többet eszel, mint amennyit sportolás során felhasználsz, akkor kapott a szar egy jó nagy pofont.

Ami a sportot illeti, én az úszást javaslom. Egyrészt mert kalóriadeficit arányban tökéletes súlyvesztésre, másrészt kellemes is (nem izzadsz le), harmadrészt esetleg az életed is múlhat rajta...


- Tartós volt?


A fogyókúra addig tart, amíg az új életmódod. Ezért nem működik pl. a 90 napos baromság se. Ha letelik a 90 nap, csávókám ugyanúgy menni fog McDonalds meg Börger King sertéshizlaldába, és vissza is szedi a kilókat.

(mondjuk a 90 napos diéta alapból működésképtelen szóval ez esetben ez nem is meglepő)

2016. aug. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 13 kilót adtam le (50-ből, ami egyébként sem sok...), és kórházba jutottam.

Az alatt a 3-4 hónap alatt teljesen más voltam: fáradt mégi ingerlékeny, ideges, állandóan rettegtem, hogy nem híztam-e és minden az evésről szólt. Nem olyan hihetetlen történet: a koplalás egyenes úton vezet effelé a mániákusság felé.

14 voltam, és mire 15 lettem 60 kilóra kilóra híztam fel...azóta leadtam pár kilót (163 cm, 50 kiló vagyok), életmódot váltottam és egy egészséges boldogság fog el (bár ehhez, jó sok idő kellett, hogy ne érezzek bűntudatot...), evés láttán.

Őszintén -nem kioktatásból, hanem tapasztalatból-, de nem éri meg. Heti -1 kilóval sokkal többet érsz hosszútávon -lelkileg is-, plusz nem hízol vissza (és nem fog abbamaradni a mensid, megmarad a hajad fényessége és a körmöd, nekem a hajam akkor hullani is kezdet...). Szóval egy normális, 1200 kalóriás étrendet ajánlok, sok zöldséggel-gyümölccsel és vízzel.

2016. aug. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Koplalással lefogytam 25 kg-t, kb fél év alatt. Löttyedt lettem, most izmosítanom kell. Tartós, mert már odafigyelek arra, hogy mit eszem és mennyit.
2016. aug. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki koplal hogy van ereje sportolni???????

Nekem minden lépés fajdalmat okoz és olyan,hogy fürdés vagy felemelni valamit még nehezebb

2016. aug. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%
Felejtsd eĺ a koplalast. Sokaig nem fogod birni es amint nehany kaloriaval tobbet eszel azonnal ketszer olyan kover leszel. Hogy miert?a szervezeted egy ido utan annyira hozzaszokik ahhoz hogy koplalsz hogy "gondol a nehez idokre" es jol lakni nem fogsz semmivel foleg hogy olyan lessz mintha nem ettel volna csakugyan semmit es a szervezeted nem dolgozza fel hanem azonnal elraktarozza zsir formajaban
2016. aug. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
koplalással tuti, hogy nem fogsz tudni sportolni...
2016. aug. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem saját, de ismerős.

10 kg 5 hét alatt.

Evést nem tudom, mennyi volt, de volt, normális ételekből, mindössze kevés. Ég és föld van az evés és a nem evés között... Sport nem volt, csak éjszakai munka.

Igen, tartós volt (19 éve történt?). Utána ügyelni kellett ám a megtartásra s mivel épp átakult a teste, jöttek fel kilók, most több izma van, de karcsú, mint rég. Normál életmódjára tért vissza, majd évekkel később életmódváltásokat végzett.

Amennyire tudom, ehhez azért kellett egy megfelelő genetika, hozzáállás, akárkinek nem lenne sikeres. Döntő fontosságúnak tartom, hogy evett, ha nem is eleget, s hogy gyorsan fogyott le (14 hét alatt), fiatalon, amikor még sokat kibír az ember (bár később is sokat bír, a test csodálatos, pont ezért nem szabad visszaélni vele. én nagyon vigyázok az enyémre és sosem koplalnék, igaz, én utálnám is).

Korántsem ez volt az ideális módszer, de elege volt a kövérségből és fogalma sem volt, hogyan lehetne máshogyan fogyni. Akkor még nem volt elterjedve a Net, s akkor sem oktattak ilyesmit az iskolákban, még nehezebb volt az infószerzés, mint most. Bár azért a hozzávetőleges testi igényeket össze lehetett szedni, de sok az ellentmondásos infó s ez még kevés a fogyáshoz. Én magam kutakodom és évek óta küzdök... Nem egyszerű.

2016. aug. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy hónapig koplaltam és most hagytam abba. Tegnap mértem magam először. 69 kg voltam , most 63. Egy nap max 800 kcalt ettem de az alá is mentem.. Bicikliztem mellette egy órát. Aztán kétszer is majdnem elájultam mire észbekaptam. Folyamatosan számoltam a kalóriákat( most is számolom) ami nagyon fárasztó. Most ott tartok, hogy nem tudom hogyan térjek vissza az eredeti étrendemhez. Most 4 nap alatt felvittem 1000 kcal-ra és szép lassan visszatérek 1200-re. Tök jó érzés hogy fogytam (löketet adott) de sajnos nem vagyok izmos.. 20/L
2016. aug. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző, az izmosságon még változtathatsz :D

Löketet valóban adhat némi koplalás, egy hónap azért sok (persze még mindig jobb, mint évekig szinte folyamatosan koplalni és visszahízni, kevés dolog teszi tönkre úgy az embert, azt hiszem... szóval vannak fokozatok)... Pár napos beindító böjt az még belefér egy egészséges szervezetnek, ha a lélek is bírja (nekem speckó állapot kellene hozzá). Sokan a ketogén diétát indítják úgy, főleg, akiknek extrém alacsony ch kell a ketózishoz. Nekem fogyásbeindítónak inkább az extra sok mozgás jön be, enni nem eszem keveset.

Sok fogyás koplalással sok idő, ezért nem jó, túl hosszú önsanyargatás, egyre komolyabb veszélyek...

2016. aug. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!