Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most mit csináljak?

Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tegnap ezeket ettem:

Reggeli: Melegszendvics: 314kcal

Ebéd: 2 szelet rántott hús: 430kcal + uborkasali: 70kcal

Vacsora: 100g túró: 134kcal

Összesen: 948kcal

Tegnap 67,9 voltam ma meg már 68,3 lettem pedig tegnap összesen 7 órát sétáltam a kutyával mert elmentünk túrázni. Mitől lehet ez? Annyira szomorú vagyok. Ma biztos nem fogok egy falatot sem enni. Pedig úgy terveztem hogy nyár végére lemegyek 65-re vagy 62-re. De ez így nem fog menni :(

12/L 181cm



2016. aug. 15. 09:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is szomorú vagyok, hogy sok fiatal lány rá van gyógyulva a mérlegre és kétségbe van esve néhány deka "hízáson". Lehet, hogy ma nem is voltál még sz@rni,azért mutat többet.
2016. aug. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

181 cm-hez 62 kilo vagy, hova akarsz fogyni? Raadasul 12 evesen. Mikor ertik meg vegre az emberek, hogy a koplalas nem vezet sehova, hogy a csont es bör nem egeszseges, illetve hogy hogyan müködik az emberi test?

En tegnap eltertem a dietamtol, ettem palacsintat, ma reggelre 1kg-mal mutatott többet a merleg? Sirok? Nem, mert tisztaban vagyok vele, hogy ez ch-tal megkötött viz, amitöl kb. ket nap alatt megvalok.

Ha te viszont szeretned tönkretenni a tested, akkor hajra kivalo uton haladsz fele. Egyel rantott hust, meg melegszendvicset, es maradj 1000kcal alatt es fogyj le 50 kg-ra.Csak aztam 10-15 ev mulva ne irogass ketsegbeesve a fogyi rovatba, hogy a levegötöl is hizol, se a terheerbeeses rovatba, hogy nem jön össze a baba.

Bocsanat ha kemeny voltam, de kiakaszt, ha gyerekek tönkreteszik magukat, mert 12 evesen a legfontosabb a külsejük...

2016. aug. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Most latom, hogy elirtam, es 68 kg vagy ettöl függetlenül tartom a velemenyem.
2016. aug. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
45%
lehet hogy az elöző mérés nem volt pontos .. azaz máshogy álltál rajta mint a másodikon vagy ruha stb.. ne aggódj de kicsit sok a 68.. de egy 5 kg és jólesz .. de nem a súlytól függ hanem az alak érted:D
2016. aug. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mit érsz el, ha ma nem eszel egy falatot sem?

1. Holnap sokkal éhesebb leszel, a vércukor szinted a padlón lesz, meg fogsz őrülni a szénhidrát gazdag ételekért, falni fogsz. Sokkal több kalóriát és szénhidrátot viszel be majd a szervezetedbe, mint amennyi szükséges, mert a szervezeted riadóztatni fogja a tested, hogy bármikor koplalni kezdhetsz, kell a tartalék.

2. Ebből jön a következő probléma:

A szervezeted nagyon hamar megtanulja, hogy "túlélésre" kell játszania, azaz éhezteted. Ezért mit tesz majd? Mindent tárolni fog, amit csak lehet. Nem fogsz fogyni, ha van rajtad egyáltalán zsír, abból biztos nem. Előbb használja fel az izmaidat. Közben belépsz a drága öreg jójó effektusosok klubjába. Leadsz 1-2 kg-t koplalós napokon, visszajön legalább ugyanennyi, és szerencsés vagy, ha csak ennyi és a szervezeted nem a dupláját raktározza el.

3. Ezen kívül simán rosszul lehetsz, elájulsz.

4. Hosszútávon tönkreteszed a szervezeted, elásva magad előtt az egészséges utat, hogy a későbbiekben egészségesen tudj fogyni, hízni. Mert a szervezet nehezen heveri ki az ilyen éheztetős fogyókúrákat. Nagyon sok felnőtt nő pont az ilyen fogyókúrák miatt marad hosszútávon túlsúlyos. Kiéheztette a szervezetét, falásrohamai lettek... és tudod, hogy van tovább. Egyenes az út a súlyos, életet veszélyeztető táplálkozási zavarokhoz.

Ne tedd ezt magaddal, szépen kérlek! 12 éves vagy, a serdülés elején jársz. Teljesen normális, ha a testedet aránytalannak érzed, hiszen most intenzív növekedési fázisban vagy, hormonálisan is változol, emiatt előfordulhat simán, hogy a magad ízlése szerint még nem vagy olyan, mint egy felnőtt nő. Azért, mert még nem tartasz ott testileg. Pár év múlva majd igen. Most még nősz, tápanyagra van szükséged. Ha úgy érzed, fogynod kell (szerintem, nem), akkor kezdj aktívan sportolni, először heti 2-3, aztán edződ és igényeid szerint. Véleményem szerint, teljesen jó súlyban vagy, talán még vékonyka is lehetsz. Ha az étkezéseiden szeretnél változtatni, a te korodban olyan 1500 kcal/nap mindenképpen szükséges. Kérd táplálkozási tanácsadó segítségét, vagy egyszerűen beszélj anyukáddal, hogy mik a terveid, remélhetőleg segít abban, hogy számodra is megfelelő ételeket készítsen, például grillezett vagy roston sült husit a rántott hús helyett.

2016. aug. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolso, szerinted 62 kg kell 181 cm melle??? En ezt komolyan nem ertem. En 69 kg vagyok 176 cm-hez es vekony vagyok. Persze rajtam van izom (kb. 19%-os testzsir arannyal) is, de fel nem tudom fogni egysekeknek honnan jönnek ez ilyen aranyok. Akkor legy olyan kedves es aruld el, hogy en hany kilosan lennek mar elfogadhato? 55? 7%-os testzsirral, vagy mi? Aztan csodalkozunk, hogy ilyen kerdese születnek es van egy csomo anorexias...Komolyan mondom...
2016. aug. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis ezt a 4. szantam csak közben jött meg egy valasz.
2016. aug. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%
Had ne higgyem már el, hogy 12 éves lány 181cm magas...
2016. aug. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Kedves utolsó. Akkor ne hidd el....nekem mind1 mit hiszel........
2016. aug. 15. 12:28
 10/14 anonim ***** válasza:

Az a pici "plusz" kb 4 deci víz, ami nem ürült még ki a szervezetedből....Te is tudod, hogy nem kell fogynod és így is tökéletes vagy. Pláne, hogy még nőni fogsz...mondjuk, ha továbbra is éhezteted magad, akkor nem fogsz... Sosem jön meg a menzeszed, kihullik a hajad, nyolcvan.féle hiánybetegséged lesz, és sosem leszel.boldog ember. 12 évesen ne azzal törődj még, mennyit mutat a mérleg, te ehhez a magassághoz, sosem leszel 50 kg, ha csak nem akarod megölni magad.

Ja és utolsó, simán lehet. 181 cm, egyik.ismerősöm. 12 évesen már 185 volt, és lány. Most 192...

2016. aug. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!