Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék életmódváltásba...

Szeretnék életmódváltásba kezdeni sokat kell fogynom kb 30 kg-ot mit mivel tudnák helyettesíteni?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok hogy a burgonyát,fehér lisztet,fehér kenyeret,tésztát,cukrot mivel tudom helyettesíteni.Egy alap csomagot szeretnék venni hogy egyszerre ne legyen túl drága,majd folyamatosan bővíteném.Vettem már otthoni tornához kellékeket is mozgás is lesz.
2016. aug. 22. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Helyettesíteni igazából nem kell, persze van, akinél ez így működik, főleg eleinte...

Édesítő nem kell az élethez, de én is eszem ilyesmit, mert kellemes. A xilit a tuti szerintem, extrém szénhidrátmegszorításnál látom csak értelmét az eritritnek, de ez emberfüggő s van, aki a steviát is bírja.

Milyen életmódra lépsz? Az egyik ember a kenyeret rizsre, zabra cseréli, a másik zöldséget, olajos magvat, tojást, zsírt eszik "helyette"... A gluténmentes gabonák még egész közel állnak hozzá.

A krumpli számomra pótolhatatlan, semmi nem hasonlít hozzá. Nem helyettesítem, maximum mást eszem.

2016. aug. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fokozatosan cseréld le a készletet , finom lisztet Grahamra tönkölyre , kristálycukrot nádcukorra fehér rizst barna rizsre stb . A finomított dolgok a gyomorsavat növelik ezért hamarabb érzel üresedést , a teljes értékűek fokozatosan lassan szívódnak fel ezért kevesebb is elég belőlük .
2016. aug. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én eleinte semmivel nem helyettesítettem, édesség gyanánt gyümölcsöt ettem, esetleg pár szem aszalt gyümölcsöt, mazsolát, 1-1 kocka étcsokit. A többi szénhidrátbomba helyett zöldségeket ettem köretként. Aztán néha próbálkoztam a családom kedvéért készíteni ilyen-olyan utánzatokat, de eddig nem volt nagy sikerem ezekkel, egyedül a tej- és cukormentes fagyim az, amit mindenki szeret :)
2016. aug. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én ezeket cseréltem le, nekem nagyon hatásos volt. A legfontosabb, hogy a fehér kenyeret teljes kiőrlésűre vagy rozskenyérre. Az édességet gyümölcsre vagy zöldésgre. A fehér rizst barna rizsre, ha a krumplit nem is hanyagolod, a tésztát érdemes, mert abban is sok a szénhidrát.
2016. aug. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem az életmódváltás a vegánság volt. Nem a szénhidrátok hizlalnak, úgyhogy a szénhidrátszegény diétáknak nincs értelme. Ha kevesebb zsír eszel, azzal kerülöd el igazán az üres kalóriákat. Minél több zöldséget, gyümölcsöt, komplett szénhidrátot (ne cukrot, csokit, hanem rizst, bulgurt, hüvelyeseket, krumplit egyél. 1g zsír=9 kalória 1g fehérje/szénhidrát=4 kalória.
2016. aug. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az nem jó, ha valaki szerint Egy Igaz Út létezik... Isten mentsen engem a szénhidrátos étrendektől, pláne a zsírszegényektől, de azért sosem gondolnám, hogy mindenkinek ez a jó, bármennyire is előnyös a test és a jóllakás szempontjából, azért nem akárkinek. Kinek napi 5, kinek napi 40, kinek 300 vagy 1000 gramm ch kell, egyikkel sincs baj, ha jó s az adott emberhez illő az étrend.

A fehérjeigény kevésbé rugalmas, de a másik két makrotápanyag alaposan az, főleg a nem esszenciális szénhidrát. Vegánnak lenni kicsit komplikáltabb, főleg, ha az ember nem bírja a sok szénhidrátot. Remek étrend lehet, de oda kell figyelni erre-arra. Persze más étrenden is, de minél több a megszorítás, annál nehezebb.

2016. aug. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kenyér helyett abonett, pufasztott rizs tökéletes kezdetnek, később lehet zabpehely.

Fehér liszt helyett mindenképpen a már leírt teljes kiőrlésű gabonából készült liszteket használd, ha muszály. (Főzeléket önmaga pürésítésével lehet sűríteni pl. elkerülhető a liszt így).

A zsírban sütés helyett párolás, pici olivaolajon.

Felvágottakat, zsíros sajtokat le lehet cserélni csirkemellre, pulykamellre, sovány halakra. Sajnból sovány sajt, pl. mozarella, már többféle ízben is kapható. Napi 3 liter víz!!

Jó a sok zöldség, a gyümölcs (cukortartalom miatt nem sok) a sovány túró, a tofu.

Köretnek rizs, a basmati risz pl. tökéletes.

Lehet főtt tojást enni zöldségekkel, a sárgája nélkül.

Ha sportolsz kell a fehérje és ezek tökéletesek.

Én azt ajánlom, ha érdekel írj privátot, van egy fajta turmix, amivel lehet kiváltani étkezést. Ebben tudok segíteni.

A mozgás fontos, kezd lassabb mozgással, séta, kocogás, otthoni torna ami lassabb, ne Rubint Réka extra legyen. Én Béres Alexándrát ajánlom, lassabb, és megtanítja helyesen csinálni a gyakorlatokat, mert egyrészt úgy ér valamit, másrészt, az a lényeg, hogy a szervezeted zsírt égessen ne izmot, ahhoz nem kell az elején aerob vagyi intenzív mozgás, másrészt az izmoknak ízületeknek is meg szokni fokozatosan a terhelést, hogy ne sérülj le. Később persze lehet és kell is emelni a mozgás intenzitását, mondjuk, ha egy 10 kg már lement.

Sok sikert kívánok!

2016. aug. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!