Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon sokat híztam, mi a teendő?

Nagyon sokat híztam, mi a teendő?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, 155cm 58kg(!!!!).

Eddig legfeljebb 56kg voltam.

2 éve edzek és heti 5x járok edzeni, 1,5-2 órát.

A nyár alatt sokat futottunk.

Valószínűleg az evéssel van a baj.

Itt az iskola, nem igazán tudok étkezésen változtatni.

Tavaly fél évig barna kenyeret vittem, ha vittem és kevésbé hizlalónak írt ételeket fogyasztottam.

Ettől nem lett jobb, de nem is vártam, hogy lefogyok tőle.

Ebédet azt eszek, amit az iskolában adnak.

Nagyon zavar, hogy ennyire elhíztam!!! :(

Segítenétek?

Esetleg meg tudnátok mondani, hogy mit vigyek az iskolába reggelente? Ami könnyen beszerezhető?

Délután mikor egyek, mennyit?

Edzés után is ehetek, ha van amikor 20:00-ra érek haza?

Esetleg itthon még mozogjak valamit?

A válaszokat előre is köszönöm!



2016. szept. 2. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne parázd, így túl. Nyugisan figyelj a szervezetedre és arra, hogy hogyan változtathatod a szokásaidat. Szépen lassan.


Szerintem amúgy, a kulcs, hogy üdítőt azt ne semmilyet.


És egy pici torna szerintem sokat segít reggel. 10 perc. Lábemelés. Hídba fel homorítás ülésből. Meg ami úgy érzed illik hozzád.

2016. szept. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! :)

Lehet túlreagálom, de még sosem voltam ilyen súlyos.

Üdítő helyett pedig vizet iszok, néha max. rostos levet, de iskolában csak vizet!

Egyébként itthon 55db felülést, fekvőtámaszt(persze nőit, vagy 10-essével, szünetekkel rendeset) és guggolást szoktam csinálni, felülésből pedig 20-20 db-ot 'féloldalasan', hogy ott is erősödjön a hasam.

Na, most ez az iskolakezdés miatt elmaradt. :/

2016. szept. 2. 16:12
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
A sok edzéstől is lehet. Nő az izomtömeged, és attól lettél nehezebb. Elhízásnak nem nevezném, de a tömeged nőhet így. Figyelj oda, hogy mit eszel, és este edzés után, főleg 20.00 után nem kéne, az a legkritikusabb ilyen szempontból.
2016. szept. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért 14 évesen, főleg 12 évesen, amikor elkezdtél edzeni (!) nem kellene, hogy ennyire csak a külsőségek legyenek számodra fontosak.

Az egészséghez persze kell a mozgás és a megfelelő táplálkozás, de ennyire nem kell rákattanni. Már csak azért sem, mert az, hogy most neked 2 kilóval többet mutat a mérleg, az semmit nem jelent és a testeden sem látszik semmi belőle. Több oka is lehet annak a 2 kilónak: pl.: kicsit többet ettél, ittál sok vizet, nem voltál wc-n, meg fog jönni a menzeszed (menzesz előtt is többet mutat a mérleg. Úgyhogy nyugi, az jó ha edzel otthon, az is jó, ha egészséges reggelit viszel magaddal, amiben van zöldség és gyümölcs, de neked nem kell és nem is szabad fogyókúráznod, fejlődésben van a szervezeted. A helyedben nem járnék edzőterembe, és természetesen ehetsz este 8 óra után is.

2016. szept. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem konditerembe járok, hanem küzdősportot űzök.

És a versenyeken a mérlegelés igen fontos...:/

Köszönöm a válaszokat!

Dolgozom az ügyön, hogy lemenjen a felesleg. :))

2016. szept. 3. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!