Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Agyamra ment a fogyókúra,...

Agyamra ment a fogyókúra, megbolondultam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Bocsánat, ha hosszú lesz. Szépen lefogytam, most jól nézek ki (modellkedni is szoktak hívni, 170 cm 50kg, de voltam 79 is) viszont rettegek az elhízástól. Kövér voltam, és olyan gondolatok támadnak a fejemben, hogy ha ismét kövér lennék tuti öngyilkos lennék. Újabb jele az őrületnek, hogy hétfőtől péntekig 1200-1300 kalóriát eszem, azt is mindet késő éjszaka, hogy a legjobb dolgot hagyjam a nap végére (az evést), hogy tartsa bennem valami a lelket, szombaton semmit, a közelgő "mérés" miatt, vasárnap hajnalban ráállok a mérlegre, és ha nem híztam, akkor egy egész napos falásrohammal jutalmazom meg magam, 5-6000 kalória simán, akár 10 is, de aznap tényleg szó szerint csak eszek szünet nélkül, estére mindig rosszul leszek, ennek ellenére ez a nagy falásroham maraton a hetem fénypontja. Tehát egészen biztosan komoly problémáim vannak, de nem tudok kilépni belőle, tanácstalan vagyok. Mi lehet a bajom? Mitől alakulhatott ez ki? Mindezek mellé még kényszerbeteg is vagyok, még egy zuhanyzás is kész rémálom a számomra.

2016. szept. 4. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
18%

ne fürdjé le


eddzél

2016. szept. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Nyilvánvaló, hogy egy mentálisan beteg embernek pszichológushoz kell mennie,nem a gyakorin rinyálni.
2016. szept. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Ebből is látszik, hogy nem csak a kalóriák számítanak, hanem az étrend összetétele is. A te esetedben nyilván egy rosszul összeállított (fehérje- és zsírszegény, vitaminhiányos) étrendről van szó, ami kevés élvezetet nyújt (mondok egy példát, minden nap ugyanazokat az ízetlen ételeket eszed). Másrészről a szombati koplalás "ára" a vasárnapi mértéktelen zabálás. Miért nem lehetne szombaton és vasárnap is normálisan enni, főétkezés után egy kis desszerttel jutalmazva az egész heti fegyelmet? Vagy akár minden nap enni valami finomat, ami nem hizlal (ilyen ételek is léteznek, fantázia és utánaolvasás kérdése).

A kényszerbetegség és egyéb pszichés problémák is összefügghetnek vitamin- és tápanyaghiánnyal. Ha leírnád, miket szoktál hétköznap enni és mennyit, szerintem tudnánk jó tippeket adni, hogyan javítsd fel az étrendedet.

2016. szept. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Az első valaszolot hagyd. Teny, hogy pszichologusra lenne szükséged! A falasrohamok, az elhizastol valo rettegés a bulimia nervosa betegség tünetei, persze nem szeretnem, ha ezt gondolnád magadrol, mindenképp kellene egy szakember véleménye, mar csak azert is, mert ezt mar kenyszeresnek érzed!
2016. szept. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Beteg piccs!
2016. szept. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok. Hétköznap általában naponta 2-3 szendvicset, vagy 1-2 hotdogot, hamburgert szoktam enni.
2016. szept. 5. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!