Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek ez így jó? Valami...

Szerintetek ez így jó? Valami tanács?

Figyelt kérdés

Na, gondoltam elkezdek mától fogyózni. Így csinálnám:

Étkezés: Minden nap 3x ennék: -Reggeli: 6-kor

-Ebéd: 12-kor

-Vacsi: 16-17-kor

És ezeket enném: zöldség, gyümölcs (abból keveset), barna rizs, csirkehús, hal, olajos magvak (azokból is keveset), sonka, puffasztott rizs, tojás, natúr joghurt, zabpehely. Jaj és kalóriát számolnék, azon belül is ch-t, zsírt, és fehérjét.( max 1200 kcl) És ezeket kizárnám: chips, édességek, cukros üdítők,fehér lisztes dolgok, gyors kaják, nasik. És havonta egyszer ennék egy valamit a tiltólistások közül. És mindennap 4l vizet innék. (jaj és tudom, hogy attól mert valami egészséges meg fogyós kaja az még nem azt jelenti, hogy abból degeszre zabálhatom magam)

Sport: Hetente 7x kemény tesióra, 3X röpi, plusz azokon a napokon amelyiken nincs 2 tesi azokon kardióznék egy órát, és minden este erősítő gyakorlatokat végeznék az összes testrészre, és hétvégenként reggel lejárnék futni.

Szerintetek ez így jó? 2 hónap alatt akarok leadni 10 kiót. Ez így reális cél lenne?

Jaj és tudom, hogy miután lefogytam azután sem térhetek vissza a régi életmódomra. Minden maradna így csak a kaja adagom lassanként felemelném a testsúlytartós kcl-ig, és úgy maradnék. Mit gondoltok? Jaj és ha így csinálok mindent amit leírtam akkor ugye nem fogom visszaszedni a leadott kilókat?

Előre is köszi a válaszokat, és hasznos/ normális válaszért megy a zöld kezecske!



2016. szept. 3. 17:10
 1/7 anonim válasza:
100%
Nagyon jól összeszedted hogy mit akarsz csinálni de ha még tini vagy (bocsi ha nem, csak a tesiórákból gondoltam)én az olajos magokat kerülném, mert nekem és a barátnőimnek amikor egy csomót megettünk belőle, egy pár napon belül jelentkeztek a pattanások. A tiltólistás dolgokat ügyesen összeszedted, és írtad, hogy számolnád a fehérjét is, annál arra figyelj hogyha nem eszel eleget akkor főként az izomból fogsz fogyni, nem pedig a zsírból. Elég sok az a 4 liter víz azt csökkentheted 2-re is. (nekem annyi is elég volt a fogyáshoz) a 2 hónap elég gyors én inkább 3 hónapra tippelnék mert az egészséges fogyás heti kb. 1 kg, de ez megállhat vagy egy picit de be is gyorsíthat. Megtartani pedig elég nehéz, főleg ha karácsonyra és környékére teszed az egészet, mikor mindenki eszik körülötted. Ja és havi egy bukkanó belefér. (Csak az ne egy egész tábla csoki vagy egy csomag chips legyen ;)) De sok sikert, bármi kérdésed van írj nyugodtan
2016. szept. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Két hónap alatt tíz kiló az elég sok, inkább ügyelj az egészségedre és fogyj lassabban, minthogy olyan bajod legyen tőle, ami kihat a további életedre.

Hogy miket ehetsz és mit nem, szépen összeszedted, minden jó benne. Én egyedül a sonkát venném ki, mert manapság a felvágottakba minden vackok beledarálnak és nem sok tápanyag tartalma van.

Az 1200 kcl nagyon kevés ennyi testmozgás mellé. Legalább 1500-at ajánlanék egy diétához, de ha rendesen végig csinálod az edzéseket, amiket írtál, akkor talán több is kéne. Az 1800 sem lenne sok ennyi mozgás mellé. Persze egyénfüggő, ki kéne kísérletezni, hogy hogyan reagál a szervezeted erre. (A tested kb. 1200 kcl-t éget el, ha egész nap nem csinálsz semmit.)

2016. szept. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Az 1200 kalória kevés lesz a tartós fogyáshoz (bár nem írtál súlyt, és magasságot). A napi energiaszükségletedből vonj ki 500-700-at, és 2.5 hónap alatt megvan a -10kg. Ne gyorsan, hanem tartósan akarj fogyni.
2016. szept. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Húú nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindent megfogadok belőlük!:)) Egyébként azért innék 4 litert, mert jól esik és imádom a vizet:DD Jaj és igen tini vagyok:D Még egyszer köszönöm!:)
2016. szept. 4. 00:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez valóban jó étrendnek tűnik a rizs kivételével.

Nagyon magas a glikémiás indexe, ami hirtelen megdobja a vércukorszintet. Még ha barna, akkor is közepes az értéke.

Igaz, néha belefér, de ne rizzsel akarj jóllakni.

Az olajos magvakkal egyébként nem kötelező spórolni.

Sokkal jobb lesz tőle az anyagcseréd, ami jelentős fogyást eredményez.

Nekem nem lettek tőle pattanásaim, igaz alapból száraz a bőröm.

De van, hogy pl. kenyér helyett egy marék mandulát eszem a vacsorám mellé és szinte minden héten fogyok legalább fél kilót.

2016. szept. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:)) Ment mindenkinek a kéz amúgy!:))
2016. szept. 28. 19:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is jól összeszedted , de ennyi mozgáshoz kevés az étkezések száma. 1500 kalória körül kéne enned. Reggel 6 óra és dél között egyél valami egészséges 10 órait. Ráadásul szerintem sok a mozgás, ha minden nap edzel, akár kétszer is, abban el fogsz fáradni, bármilyen edzett legyél. 2 hónap alatt sok a 10 kg fogyás. Inkább minimum 5-6 hónap alatt csináld, de ne gyengítsd le magad. Sok sikert!
2016. szept. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!