Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csinálhatok rosszul?

Mit csinálhatok rosszul?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már régen gondolkodom azon, hogy feltegyem-e ezt a kérdést, vagy sem... Így hirtelen nem is tudom hogy hogy is kezdjem.

Már nagyon régen, azaz, 7 éves korom óta küzdök túlsúlyossággal, és az asztmával. Most vagyok 15 éves és egyáltalán nem érzem magam jól a bőrömben. Az asztmám akkor kezdődött, amikor édesanyám úgy döntött, hogy elhagy, és soha többet nem foglalkozik velem. Az édesanyám elvesztése jobban megviselt mint az apámé. Most a mamám nevel.

Mikor 7 éves koromban elmentünk az orvoshoz, mert egy éjszaka során befulladtam, az orvos azt mondta hogy asztmás vagyok, ez állítólag stressz miatt is kialakulhat. Írt fel egy nagyon erős szteroidos gyógyszert nekem... Egy évben talán majdnem minden héten befulladtam, és mindig használni kellett ezt a gyógyszert, ami szteroidot tartalmazott. A szteroidtól, nagyon szépen elkezdtem hízni, de még kicsi voltam, nem foglalkoztam vele. Mára már teljesen "kinőttem" az asztmát, ha lehet ezt mondani. Viszont. A túlsúlyom még mindig megmaradt sajnos. 175 cm vagyok, és 110 kg. Szóval, elég sokat le kéne adnom.

Próbálkoztam már diétával, sporttal, akupunktúrával, teákkal, meg minden márkás csodaszerrel. Tudom hogy ezek a csodaszerek, meg az ilyen hülyeségek nem fogyasztanak le 2 nap alatt, tudom hogy amit sok év alatt felszedtem, az nem is fog pár hét alatt leolvadni.

Most is diétázom, és sportolok is mellé 1 órát, minden nap, már 2 hónapja. Az a gondom, hogy azóta még nem ment le egy kiló sem. Nem eszem sokat, reggelire pl egy kis rizst valami szafttal, ebédre egy csirkecomb sok salátával, és estére pedig pl egy alma. Egyáltalán nem vagyok éhes, nem zabálok, megtudom állni. Nem eszek egészségtelen dolgokat, mint pl a chips, és a pizza.


Esetleg megoldható lenne, hogy leírjátok nekem a saját tapasztalataitokat, hogy ti mivel fogytatok, mennyi idő alatt mennyi kiló ment le, és hogy miket ettetek, plusz mennyit sportoltatok, és hogy miket. :D Nagyon hálás lennék érte. Előre is köszönöm. :)



2016. szept. 5. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Nos, én jóval több evéssel s kevesebb mozgással fogytam, mint te, jóval kisebb magasság és súly mellett. 6-8 tojás bevágása nekem szörnyen fogyókúrás étkezést jelent, ami mellett csak fogyhatok, igaz, nincs sok étkezésem, de neked is csak 2 van, egy alma nem étkezés.

Valami nagy gond (s a fizikai törvények sérülése) lehet, ha ennyivel nem fogysz. Bármit csinál a szervezeted, ilyen kevésből nem tud elég energiát meríteni, muszáj, hogy önmagát bontsa. Hacsak nem követsz el furcsa trükköket, de nem hiszem, hogy pl. a salátádban tíz deka zsír lenne vagy 5 kiló répa, anélkül pedig nehezen jön össze akár a súlytartáshoz szükséges energia.

Azért első körben csak kiszámolnám, hogy miből mennyit viszek be, de tényleg nem hinném, hogy sok lenne.

Sajnos így nehéz segíteni.

2016. szept. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
eddzél
2016. szept. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

pszichológushoz/pszichiáterhez is elmehetsz, ha úgy érzed nem tudtad feldolgozni a dolgot, és lelki eredetű. a fogyásnak több tényezője is van. elegendő alvás, egészséges életmód, kevés stressz, stb...


valamint én sem hiszem, hogy csak ennyit eszel. vezesd pontosan a kaloriabazisban pár hétig, és figyeld meg az étkezési szokásaidat. szakftos rizs pl. nagyon nem diétás kaja, csirkecomb bőrrel sem.

2016. szept. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Előző, a rizs és a zsír simán lehet diétás kaja... Ha igaz a leírás, akkor igazán kicsi a mennyiség. Egy levesestálnyi rizs zsíros szafttal, az már valami lenne, de kevés rizsben alig van kalória, a szaft pedig bizonyára nem rengeteg zsírt jelent.

Egy csirkecomb bőre pedig igazán röhejes mennyiség...

2016. szept. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
személyi edző, dietetikus, endokrinológus
2016. szept. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

[link]


Étred.

2016. szept. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Napi öt kicsi étkezés. Mit edzel?
2016. szept. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Úhh. Így hirtelen de sok a válasz. Nagyon szépen köszönöm nektek. :) Szóval

Egyáltalán nem követek el "furcsa" trükköket, erről szó sincs. A rizs, amit enni szoktam, nem több 3 kanálnál, és nem az a nagyon brutál zsíros szaft van rajta.

Köszönöm a linket, amit a 6-os válaszoló küldött.

Leginkább futni szoktam, és súlyzózni, plusz fekvőtámaszozni, és felüléseket csinálni.

2016. szept. 6. 19:57
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerezz be egy szobabiciklit!

És igyál sok vizet! Kitartás!

2016. szept. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

asztmával ne fuss, ne szobabiciklizz

felülést, fekvőtámaszt senki nem csinál

súlyzó, expander

és

[link]

shop.builder.hu

youtube dubi anna

2016. szept. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!