Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Léböjt alatt kellene, hogy...

Léböjt alatt kellene, hogy legyen valamiféle széklet?

Figyelt kérdés
Valamint ajánlanátok gyógyszertárban kapható béltisztítót?
2010. ápr. 22. 18:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
kell, mert vannak baktériumok a beledben
2010. ápr. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kell hogy legyen széklet. Többféle méregtelenitő tea kapható. De hashajtásra kapható a keserűsó, csak maradj WC közelében.
2010. ápr. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
jó mert nekem 2 napja semmi...
2010. ápr. 22. 19:17
 4/11 anonim ***** válasza:
Nos... a léböjt elvileg tisztítókúra, nem? Azaz kellene, hogy kijöjjön a felesleg. De mivel nem eszel, logikusan nem jön. Kérdés: van értelme? Válasz: nincs.
2010. ápr. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Utolsónak! Ezt nem értem én sem...

De most vettem olyan keserűsót, szóval hátha.

2010. ápr. 23. 00:50
 6/11 A kérdező kommentje:
vagyis Hunyadi vizet vettem. Citrommal izesíthetem, vagy csak "egyszerűen" húzzak le 2dl-t belőle? Nincs túl jó íze :D
2010. ápr. 23. 01:34
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha nem eszel, mint a mellékelt ábra is mutatja, nincs székleted. Nem jön ki a salakanyag. Vagyis nem "tisztulsz". Ez rossz kifejezés, csak azért használtam, mert "tisztítókúráról" van szó. Mert a léböjtöt tisztítókúrának mondják.

Csak arra akartam utalni, hogy te vagy a példa rá, hogy nem tisztít, vagyis szart se ér. Több a hátránya, eredmény meg semmi.


Az okát (vagyis a léböjtöt) kellene megszüntetni a problémának, nem mindenféle szarokkal kezelgetni.

Szerinted ez, amit most csinálsz, mennyire természetes és egészséges? Semennyire.

Ha egészséges és normális lenne, amit csinálsz magaddal, akkor a salak természetes módon (szerek nélkül) kijönne.


Most már érted?

2010. ápr. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A léböjtöt akkor érdemes alkalmazni, ha beteg vagy, vagy valamilyen emésztőrendszeri probléma miatt lábadozol - szerintem. Az emésztéseddel semmit nem csinál a gyümölcslé, csak azok emészthetők legkönnyebben!

És - szerintem - azért nevezik "tisztítókúrának", mert adhat valmamiféle "lelki felüdülést", "megnyugvást" egyeseknek, ez élég bonyolult, de ha nem kell a szervezetednek a táplálékra pazarolnia az energiát, akkor ideiglenesen jobban érezheted magad lelkileg. (ráadásul bár fehérje nem sok, vitamin, szénhidrát, enzim, kevés ásványi anyag akad jócskán a levekben.

Másfelől még azért is lehet tisztításnak nevezni, mert legalább erre az időre nem károsítod magad mindenféle agyonfinomított, agyonízfokozózott, édesített, tartosított sz"rral.

Én magam amugy szeret néha pár nap léböjtöt csinálni, mert finom és tényleg jókedvet csinál. :)

2010. ápr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nah sikerült :D durva, hogy nem eszem, és mégis van minek kijönnie... nem véletlenül kezdtem el, mert már egy ideje nem vagyok túl jól. Végül ittam keserűsót, meg a kínai pu-erh tea vált be igazán... szóval van értelme!
2010. ápr. 23. 12:51
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves 8:55-ös Válaszoló!


Amúgy böjtőt tartani már nagyon régóta szokás több kultúrában, ha jól csinálod, tényleg tisztul a szervezet...

Nem véletlen a mondás, hogy "A halál a vastagbélben lakozik". Az okot pedig a mai világban nem túl könnyű megszüntetni, ugyanis kinek van pénze az állítólag különb bio ételekre, a minőségi alapanyagokra... Amúgy értem még mit értesz ok alatt, egyértelmű, hogy aki feszült, nem kiegyensúlyozott, stresszes életet él, annak ez az emésztésén is meglátszik...

2010. ápr. 23. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!