Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy győzzem le magamban ezt...

Hogy győzzem le magamban ezt az ellenállást?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, sweet sixteen, most kéne a legszebbnek lennem, ehhez képest kövér vagyok. Rájöttem, miért nem tudok lefogyni. Van bennem egy egészséges adag lázadási hajlam, meg igazságérzet, emiatt azt érzem, hogy én már csak azért se, tulajdonképpen miért is kéne lefogynom, mi az, hogy nem lehetek olyan, amilyen vagyok, mi az, hogy úgy kéne élnem, ami a jó alakhoz szükséges, nem pedig úgy, ahogy akarok? Hozzáteszem, hogy ennek az is az oka, hogy a szüleim egy időben sokat piszkáltak, hogy fogyjak le, őket leszoktattam róla, erre most az edzőm kezdte magyarázni, hogy milyen gyakorlatokkal lehet fogyni, a barátaim meg biztatnak, hogy csak el kell határoznom magam. Néha nem is bírom megállni, hogy ne küldjem el őket melegebb éghajlatra. Közben meg tudom, hogy amíg így nézek ki, addig nem hogy pasim nem lesz, de mindenki le fog nézni. De nem tudom, hogy győzzem le ezt a saját ellenállásomat. Micsoda hülye helyzet. Valaki, valami ötlet esetleg? ^^

2016. szept. 12. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát sajnos ez szerintem az egyik legfontosabb és legnehezebb kérdés fogyókúrázóknál. Én évekig kerestem rá a választ, de nem lett meg.


Nekem az kellett, hogy 18 évesen az érettségire, 177 centis lányként elérjem a 100 kilót. Gyűlöltem magamat, utáltam a tükörbe nézni, ruhát venni, stb. Annyira rossz volt, hogy az érettségi után teljesen egyértelmű volt, hogy ezen azonnal változtatni kell, és soha többé nem akarom ennyire rosszul érezni magam.

Korábban is rengetegszer próbáltam, de sosem sikerült teljesen lefogyni, egyetlen nagyobb sikerem a 85 kilóról 75 kilóra történő fogyás volt kb. 15-6 éves koromban, de nem kellett sok idő, hogy visszajöjjön, sőt, még több is.

Én azt hiszem, hogyha nem jutok el az önutálat meg az önmagamtól való undorodás ilyen szintjére, akkor sosem lett volna elég energiám, hogy végigcsináljam. Persze sokan mondják, hogy fogadd el magad, blabla, hát, nekem ez sosem ment, míg túlsúlyos voltam.

Egy évbe tellett, de ma 70 kilós vagyok, és jól érzem magam a bőrömben.

2016. szept. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt viszont nem tudtuk meg, h hány kilóról is lenne szó. Azt, h a környezetedben ennyi őszinte ember van csak örülj! Jobb mintha azt mondanák, h "De jól nézel ki, nyugodtan együnk meg még 1 hambit" és közben meg a hátad mögött nevetnek...

Ne csak a külsőségekre fókuszálj. Látom te a megjelenésre nem igen tartasz nagy igényt! Akkor vizsgáld meg a dolgokat szó szerint belülről. Gondold végig, h ha normálisan étkezel, tornázol, akkor mennyire hozzájárulsz az egészségedhez: erősebb lesz a szíved, elkerülöd a magas vérnyomást, a cukorbetegség esélye nagyban csökken, erősödik a koncentrációképességed és kevésbé leszel fáradékony nappal. Nyugodtan olvass utána és ha nem a kinézetben találod meg a motivációt, akkor másban kutasd! 16 évesen ha túlsúlyos vagy az nagyban befolyásolja majd a felnőtt korodat! Én hálás vagyok a szüleimnek, h mindig figyelmeztettek, még 16 évesen is, ha úgy látták, h meghíztam picit... :)

2016. szept. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Rebellis énem nekem is van... Mire megtaláltam az élvezetes fogyás módszerét, beletanultam az életmódomba és elkezdtem edzeni is... Na akkor néha bevillan a szabadságszerető rebellis énem s a teljesen jó életmódomba belepakol még elemeket, mert CSAK, nehogy már ő visszafogja magát...

Azt nem tudom, hogyan kezeld, ezt mindenkinek magának kell fejben rendbetenni. Nekem csak ritkán akciózik, úgyhogy ha alapvetően előre haladok, akkor nem tud megállítani. Megszüntetni nem akarom, ő is fontos részem.

Az elején pedig vele együtt is lazán fogytam, az utolsó kilók más lapra tartoznak.


Magasságod, súlyod? Csak hogy lássuk, valóban jogos-e a kifakadásod... Nem fog mindenki lenézni, bármilyen kövér is vagy és fiút is szerezhetsz még kövéren is, de lehet, hogy nincs is nagy felesleged.


Ha azt hiszed, hogy a jó alakhoz valami nagy önfeladás kell, akkor bizonyára tévedsz. Lehet, hogy lassú, de keress egy olyan életmódot, ami élvezetes, mégis elhozza a jó alakot. Ha csak a fogyást nézzük, ahhoz egy pici deficit elég (csak úgy lassú, na bumm, de ha csak sokat akarsz enni, akkor egyél sokat és mozogj nagyon sokat s még rendes deficit is lesz), nehogy már az akkora szenvedés legyen jó életmódban. Max. igyekszel és nem sikerül, ilyen van, de maga a diéta nem az önsanyargatásról kell szóljon, simán ehetsz jókat, miért ne?

2016. szept. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
170 cm/75 kg, 26 körüli BMI, az tudtommal már túlsúlyos. Igaz, hogy a súlyom akkor is nagyobb volt a normálisnál, amikor még nem voltam kövér, mert a csontjaim is vastagok, ami persze nem változott, de most már tagadhatatlanul kövér is vagyok. Köszi a biztatást, de sajnos, ha már a barátaim is lenéznek, a fiúktól igazán semmit nem várhatok. És sajnos az egészséges életmód kész szenvedés. Próbáltam már, de imádok enni, és ha éhes vagyok, akkor életképtelen vagyok, nem tudok koncentrálni, tanulni, de még csak rendesen szórakozni se. A másik módszer ugye a sok mozgás. Sajnos nem nagyon van rá időm, nem tehetem meg, hogy minden napomat edzéssel töltsem, mert akkor nem tudnék tanulni, meg gyanítom bele is pusztulnék annyi sportba. Egyelőre a mozgásnak csak ilyen nem nagyon fogyasztó változatait bírom elviselni, mint a biciklizés, a séta meg a karate. De szerintem ezen tudnék változtatni, ha nem lennék lázadó természet...
2016. szept. 13. 22:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Még mindig azt gondolom, hogy nem látod jól az egészséges életmódot. Már miért kellene egész nap edzened? :O Szinte senki nem cselekszik ilyet... Bőven jó heti párszor 1-2 óra is, mondjuk nekem kevés lenne, de az én mozgásom főleg a séta, abból sokat érek pár perccel. Dehogynem éget kalóriát, csak egységnyi idő alatt keveset, de a fogyás az evésen múlik és semmi nincs abban, ha lassan fogysz, kicsike deficittel.

Én is szeretek enni, egyik fő élvezeti forrásom ételt készíteni és megenni (amióta túl sokat foglalkozom vele, az evés élvezete sajnos nagyon lecsökkent, ezen most már változtatnom kell), jóllakott akarok lenni egész nap, de ettől miért ne tudnék fogyni? Csak az esetemben átkozott jó étrend kell, mert általában kalóriatöbbletben lakom jól, de éhezni is tudok úgy. A többség egy kicsit szerencsésebb ebben (tömegeléskor pedig hátrányban van hozzám képest). Persze a jó étrendet már simán el tudja rontani a lázadó vagy olykor a hedonista én, erre vigyázni kell s némi önuralom sem árt. S nagy, nagy türelem. Ezt lehet, hogy már írtam.


Miért rossz neked az egészséges életmód? Mégis mit nem tehetsz benne, amit szeretnél s ami nélkül szerencsétlennek érzed magad?

2016. szept. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egészséges életmód=egészséges mennyiségű kaja, ami ahhoz képest, amennyit én eszem, iszonyú kevés. Kevés édesség. (Még talán ez a legteljesíthetőbb része.) Kalóriaszámolgatás, pontosan, nem csak úgy nagyjából. Attól agyf.szt kapok, szerintem ez a túlzott precizitás legeltúlzottabb formája. Sok mozgás. Nem enni fehér kenyeret, csak barnát, amivel egy ideig elvagyok, de egy idő után elegem lesz belőle. Este 6 után nem enni. Este 6 és este 11 között gyakorlatilag folyamatosan éhes vagyok, meg is eszem mindig egy tonna joghurtot, ami gyenge kajának tűnik, de tele van kalóriával.
2016. szept. 14. 15:15
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja, és gondolkozás azon, hogy mit ehetek, nem ehetek ezt, nem ehetek azt, mert egészségtelen. Ez a legrosszabb, és amíg nincs saját lakásom, addig lehetőség sincs rá, mert azt eszem, amit anyám főz.
2016. szept. 14. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!