Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Súlytartó etrendbe milyen...

Súlytartó etrendbe milyen gyakran fér bele édesség, péksüti?

Figyelt kérdés

2016. szept. 20. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Fogyáskor is mindennap lehet enni, attól még lehet az ember deficitben...


Súlytartáskor én azt eszem, amit és amennyit akarok, ezt akárki nem teheti meg, de a 21 kiló fogyásomkor is az étrendem nagy százaléka volt édesség, általában azért szénhidrátszegény, mert nekem máshogy nem megy. Péksütit nem eszem, életmódváltásom része volt. De semmi nem történik, ha mégis.


Egyénfüggő, hogy kinek mi fér bele. Ha valaki eleve nagyétű s még éhesebb lesz a péksütitől, annak nem célszerű ennie, ha nem akar elszállni.

2016. szept. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
En azt reggelizem
2016. szept. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 egybaba ***** válasza:
100%
óránként biztos nem - na jó viccet félretéve inkább a mennyiség számít. Nem mindegy hogy egy kocka csoki vagy egy tábla. De sztem úgyis érted
2016. szept. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
BOLTI péksüti az én diétámba nem fér bele, de otthon, jó minőségű alapanyagokból szívesen sütök magamnak kakóscsigát stb. Édes dolgokat napi szinten eszek, pl: gyümölcs, zabkása/joghurt felturbózva... Így nem kívánok egészségtelen, zsíros, cukros péksütiket.
2016. szept. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
Reggelire egy tk. hazi suti, vagy 2-3 naponta egy sor csoki belefer. A lenyeg a mertekletesseg. Mert nincs annak ertelme hogy napokig kinzod magad, majd egy este mindent bezabalsz.
2016. szept. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy mértékkel edd. És ha megvan mellette a fehérjebevitel is, annál jobb.
2016. szept. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Értem, és köszönöm a válaszokat

Sajnos arra nincs időm és lehetőségem, hogy otthon süssek magamnak, de akkor ha egy héten kétszer eszek átlagosan édességet (mondjuk egy diétás puding, max egy csoki vagy egy fagyi) és egyszer péksütit (ezt hetente felváltva vagy szombat reggel vagy suliban ebédre), akkor nem baj, ha nem mozgom le aznap?

2016. szept. 20. 21:58
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
nekem nem férne bele. de mindenki maga tudja. ha valaki életmódot vált/váltott, annak a cukros löttyök, üres kalóriával teli péksütik nagyon-nagyon ritkán férnek bele. Nálam egy évben 3 alkalom ez. Karácsonykor, szilveszterkor és húsvétkor van némi ilyesfajta csalás.
2016. szept. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én 1 éve tartom a súlyomat, és édesség minden nap belefér a diétám keretei között, néha azon kívül is. Nekem az édesség aszalt gyümölcs, gyümölcsök, a kávémba mézet teszek. Lisztes, cukros, tejes, étolajjal készült ételeket és műkaját főszabályként nem eszek, ettől max. havonta egyszer térek el pl. egy gombóc fagyi erejéig, de ezek általában spontán alkalmak (nem tervezem be, csak olyan helyzet adódik, amikor más is eszik). Bolti péksütit az életmódváltásom óta nem ettem, nekem halmozottan hátrányos étel, szerencsére nem is kívánom. Lehet, hogy a súlyom attól sem változna, ha néha ennék, de úgy érzem, jobb nekem így.
2016. szept. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%

Mi az, hogy nem mozgod le aznap? Ha tartósan kalóriatöbbletbe kerülsz, várható hízás. Csak a súly szempontjából mit számít, hogy mozogsz vagy élsz, ha elhasználod?

S nem tudom, ki hogy van vele, nálam nem úgy megy ez, hogy ha édességet eszem, az plusz ételként jelenik meg, amit le kell mozogni vagy efféle. Az étel, mint a többi, energiaként elhasználom s ha sokat eszem belőle, ugyanúgy jóllakom vele, mint mással.

Szóval ha (saját, mert nekem az fér be s az esik jól) csokitortát ebédelek, akkor abból jön a tápanyag, nem egy másfajta ételből, ennyi.

2016. szept. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!