Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha valaki 1honapig zoldsegeket...

Ha valaki 1honapig zoldsegeket enne mi tortenne? Mennyit fogyna? Felrertes ne legyen, nem akarom kipróbálni csak szimplán erdekel, kiváncsi vagyok.

Figyelt kérdés
2016. szept. 23. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
lehet hogy semennyit. ez meg nem mervado. a kerdes hogy mibol es mennyit.
2016. szept. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Úgy érted, csak zöldséget?


Nincs rá szabály, hogy mennyit fogyna vagy fogyna-e egyáltalán, ez függ az alkatától, életmódjától, és alapvetően abból, hogy végeredményben mennyivel visz be kevesebb kalóriát, mint amit elhasznál.


Zsírban oldódó vitaminokkal baja lenne, a fehérje- és zsírbevitelt sem tudná megoldani, tehát ha fogyna is, leginkább az izmai mennének lejjebb.


Ez egy értelmetlen szénhidrát-rost diéta, ami nem igazán alkalmas étrendnek.


Mondjuk zöldségnapot néha tartok, ez a böjt egy enyhébb formája, és nekem jól esik, de ez maximum egy nap hetente. (Általában ritkábban iktatok be ilyesmit.)

2016. szept. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tuti, hogy fogyna. A fehérjemennyiséget lazán meg lehet oldani, de az aminosavprofil lehet, hogy nem lenne jó... De tuti ki lehet azt is hozni, max. az összfehérje nagyon magas lenne :D De tényleg nem értek hozzá, csak gondolom, a hüvelyes és egyéb zöldségek azért összehoznának valamit, kellő mennyiségben. A lizinre érdemes ügyelni, ezért jók a hüvelyesek. De önmagukban azok is nagyon aránytalanok aminosavprofilt nézve, így más is kell.

A zsírral gond lenne s zöldségfajok, mennyiség függvénye, hogy mi lenne a tápanyagbevitellel, mi hiányozna. A b12 tuti (manapság már nemigen lehet növényekből megfelelő formában bevinni, vegán oldalakon is ez olvasható), de az 1 hónapig talán még nem fogy el egy addig jól táplálkozott ember testéből.

2016. szept. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


TL;DR:


Valamennyi zsirt vesztesz (alacsony kaloria es magas rosttartalom miatt), de sok izmot is (alacsony feherjebevitel miatt). Eselyes, hogy sokszor ehes es nyugos leszel a dieta miatt.

2016. szept. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kis túlzással ezt úgy hívják egyébként, hogy vegán :) Jó nyilván ott kellenek tápkiegek is, mint b12
2016. szept. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
En ilyen drasztikusabb módszerre gondolok hogy nincsenek hüvelyesek csak ilyen h saláta brokkolit paradicsom uborka ilyenekre
2016. szept. 23. 14:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Hidd el, hüvelyesekkel (én zöldborsóra gondoltam, mert száraz hüvelyeseket alapból nem eszem) is bőven drasztikus, sőt, speciel nekem a vegán életmód is az lenne egy hónapig, pedig azzal nincs baj és bizonyára menne is.


Hüvelyesek nélkül... Hm. Pusztán a fehérjét s a kalóriát nyilván bevinném, mivel az nálam alap s nem látom okát, hogy ne menne, de nem élvezném az evést egy idő után.

Mások akár durván koplalhatnak is így, de szinte mindannyiunk nyomorultul érezné magát és mindenféle problémák jelentkeznének az egyhangú táplálkozás miatt.

Hogy konkrétan milyen, az az egyén tápanyagraktárain s az ételek mennyiségén, összetételén múlik.

2016. szept. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!