Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy 50kg-s lánynak hány gramm...

Egy 50kg-s lánynak hány gramm zsírra, szénhidrátra és fehérjére van szüksége zsírégetéshez, fogyáshoz?

Figyelt kérdés
152 cm vagyok, 5 kg-t szeretnék fogyni zsírból. Szerintetek napi 1,5g/kg fehérje, 1,3g/kg szénhidrát és 0,5g/kg zsír megfelelő? Esetleg van amelyiket csökkenteni vagy növelni kéne?

2016. szept. 24. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez így rendben van. Próbáld ki, néz meg, hogy alakul a forma! A ch-val,zsírral lehet játszani, természetesen figyelembe véve a kcal-keretedet. Én nagyjából 2.5-3 hónappal számolnék az áhított -5 kilóra.
2016. szept. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez kb 800kcal ha sportolsz szerintem feherjebol legyen 2g/ttkg
2016. szept. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez baromi kevés, próbálkozz többet először, és 2 g/kg fehérje mehet!
2016. szept. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet megmondani, mennyi kalória kell, de ez így brutális koplalás, hiába vagy kicsi.

A zsír a minimum, a fehérje jó, mehet picit több is, a szénhidrát nem esszenciális tápanyag, viszont nálad az energiát adó makrotápanyag. Menjen vagy 3, aztán csökkented, ha kell. De nem ismerem az alap kalóriaigényedet, aktivitásodat... Van, aki 5 g/ttkg ch-val is fogy, van, aki 3-mal sem, de 1,3 brutálisan kevés kalóriát ad. Persze minimális ch és több zsír is működne, csak nem az a tipikus irány.

2016. szept. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
167 cm vagyok, 52 kg, és jelenleg szálkásító diétán vagyok, amiben egy személyiedző segít. Nekem 2 g/testsúly kg a fehérjém, 1,3 g/tstkg a ch-om, és ugyanennyi, amit írtál, a zsírom. Nekem elegendő ennyi ch, de ez változó, mert van, aki ennyitől rosszul lesz. Az én felelőtlenségem és figyelmetlenségem miatt egyszer én is majdnem pórul jártam, és akkor jöttünk rá, hogy nekem pl. 40 g ch kell, hogy ne legyek rosszul (könnyen visszakövethető volt a táplálkozási naplómból, hogy mikor rosszul lettem, mennyit fogyasztottam). Hihetetlen nagy leszúrást kaptam, persze, jogosan. De nyugodtan indíthatsz többel is, és látni fogod az eredményeket. Adj időt, és figyeld szépen a változásokat. 1,3 g/kg ch elég kevés a többségnek, de itt vagyok én, mint élő példa, nekem teljesen elegendő. Igaz, hozzá kell tennem, hogy edzésnapokon van, hogy magasabbra is rakjuk a mércét, ugyanis időközönként célszerű picit variálni.
2016. szept. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nem értem, hogy miért javasolják, hogy szénhidrátból egyél többet! Hozzám legelőször a low carb diéta eszméi jutottak el az összes fogyókúrás szokás közül, nem tudom, hogy mások miért nem így vannak vele? Ti hol éltek?
2016. szept. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző, a legtöbb ember a szénhidrátra alapozza a kalóriabevitelét, ez a tipikus a testépítőktől kezdve a legátlagosabb emberekig... Nincs is ezzel semmi baj a világon. Nem mindenkinek való az extrém szénhidrátmegszorítás... Ha a kérdező jóval több szénhidrátot eszik, még mindig szénhidrátszegény étrendje lesz, bár nem erősen szénhidrátszegény. De nem mindenkinek való az extrém szénhidrátmegszorítás, mert eleve nem mindenki képes zsírosan enni. Van, aki fél is tőle, az se jó, de van, aki nem lakik jól szénhidrát nélkül, csak rosszul lesz, esetenként igen rosszul. Természetes, hogy ki ilyen, ki olyan.

Itt még nem is volt gond a válaszokkal, mert nem jelent meg az, aki a szénhidrátdús vegán étrendet tartja az egyedül üdvözítőnek... Nem az, de a szénhidrát nem is ellenség (az gond is lenne, elkerülhetetlen).

2016. szept. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!