Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék lefogyni egy újonnan...

Szeretnék lefogyni egy újonnan hallott módszerrel, tudnátok segíteni nekem valamiben?

Figyelt kérdés

úgy szeretnék fogyni, hogy egyik nap nem eszek (vagy alig eszek) másnap meg olyan 1200-1500 kcal-t ennék meg és bármit amit megkívánok.Szóval egy héten 4x ennék, de akkor bármit 1200-1500 kcal-ig, a maradék napokba meg semmit (vagy alig valamit). A kérdés az lenne hogy ha minden másnap eszek, szerintetek lelassul tőle az anyagcsere és erősen raktározni fog a szervezet? Nagyon szeretnék így fogyni, nagyon nagyon, vajon ha visszaállok majd 1-2 hónap után a rendes étkezésre, nem fogok hízni tőle? Csak azért logikázom így mert ha minden másnap eszek, akkor csak nem lassítom le az anyagcserém. Vagy mégis?

Pár hete hallottam egy ismerősömtől, hogy neki a barátnője így fogyott le, hagytam neki pár kérdést de azóta se válaszolt.



2016. szept. 30. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak simán minden nap 1200-1300 kalóriát ennél többre mennél vele, és ugyanúgy lefogynál

20 kg-t adtam le 8 hónap alatt

2016. szept. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel az éhezés-evés körforgással csak ártani tudsz magadnak. A szervezeted éhezik, majd minél több energiát (ételt) elraktároz, amikor élelemhez jut, hogy a szűkösebb időkre is legyen energiája. Így lelassítod az anyagcserédet.
2016. szept. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
24 órás ciklusban élünk. Minden nap szükséged van a táplálékkal bevitt makró-és mikrotápanyagokra,minden nap alszol (regeneráció) és jó esetben sz@rsz is (anyagcsere). Fogyasztásnál pont az lenne az ideális, ha naponta 5x 6x ennél, hogy pörögjön az anyagcsere. Ezzel pont,hogy belassítod, az egyéb kedvezőtlen élettani hatásokról nem beszélve.
2016. szept. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak megjegyezném, az anyagcsere nem a szarás...

Az anyagcsere sejt szinten zajlik...

Egyébként meg ez a "diéta" vagy hogy nevezed, egy hatalmas nagy ökörség...

2016. szept. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, csak így jobban tudtam érzékeltetni a dolgot... ;-)
2016. szept. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Eleve az átlagkalória iszonyúan kemény koplalás, akárhogyan osztod. Még ha egyik nap semmi, másik nap 3500 kcal lenne, nem mintha azt jónak tartanám, mi a csudának sokkolni a tested, rendszeres, normális étrend helyett?

Van, akinek bejönnek böjtösebb napok, de az sem így csinálja, semmi és kevés evés közt vibrálva...

Ha szénhidrátosan eszel, az különösen érdekes, mert simán ráehetsz cukrokat ketózisra, ami nem előnyös, bár van, aki elég jól bírja. De a tested nem fogja tudni, mi van. Csak azt, hogy éhezés és bontsunk izmot. Szinte tuti, hogy amúgysem viszel be elég fehérjét az "amit megkívánok" stílusoddal, de a nagyon hosszú böjti időszakokat sem tartom jónak, az aminosavakból kicsit hamarabb kifogysz, mint ahogy jön az újabb adag... Bár sokan csinálnak 36 órás időszakos böjtöket akár heti szinten, lehet, hogy ők nem értenek egyet velem, én pedig nem vagyok szakértő, de 24 óra után semmiképp nem tudok rá magyarázatot, hogy honnan jöhetne, ha nem izombontás által (s már 12 óra után sem jöhet az ételből, de ebbe nem megyek bele)...


Az anyagcsere a tartós koplalástól lassul le. Pont attól, amit tenni akarsz. Hiába eszel épp eleget egyik nap, ha a másikon semmit. Az átlagos kalóriabeviteled extrém alacsony lesz s ne hidd, hogy a tested erre nem jön rá.

2016. szept. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt a qrva eget
2016. okt. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!