Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok?

Miért nem fogyok?

Figyelt kérdés
Napi 2x eszem(reggelit+ebédet) reggelire egy tk toast kenyeret(50kcl) szalamival es jo sok zöldseggel ebédre pedig vagy valamifele hust vagy főzeléket.Napi 1 órát mozgok plusz heti 2x futok 30 percet.A cukrot teljesen kizártam az életemből nem eszem semmi féle csokit se semmit.A cukrot gyümölccsel potlom.Úgy érzem mindent jol csinalok abban érdekében hogy fogyjak de eddig még egy dekát sem fogytam.Mi lehet az oka??? 174/57

2016. nov. 15. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs miből fogynod. Attól még nagyon kevés evéssel fogyni kéne, de az kicsit sem egészséges. Vékony vagy, én inkább tömegelnék a helyedben, ha már nem vagy egészen gyermek.


S az nem jó, hogy hús vagy főzelék, hacsak nem hüvelyes főzelék, jó nagy mennyiségben. Fehérje kell.


Ha nem lennél vékony, megkérdezném, mennyi kalóriát viszel be. Nem mintha tudnám az igényedet. De esszenciális zsírból fogyni, az már necces, egészségtelen és ne akarj.

2016. nov. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék sokat fogyni csak 1-2 kilót.Ez a pár kiló lefogyása is egészségtelen?
2016. nov. 15. 20:22
 3/8 anonim ***** válasza:
én is beleestem ebbe a csapdába.keveset ettem és kevés kalóriát.ezt hívják koplalásnak,melynek következtében elkezdtem hÍzni,mert a szervezetem elkezdett tartalékolni.
2016. nov. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
mert keveset eszel és kb nulla az anyagcseréd és fogynod se kell...
2016. nov. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Alapjába véve nem jól csinálod. KELL a napi 5 szöri étkezés. Az anyagokat kell eggyensúlyban tartanod. Az ásványi anyagokat, fehérjéket be KELL vinni a szervezetbe. A zsírokat és a szénhidrátot kell csökkenteni, így tudsz csak fogyni.
2016. nov. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert nem fogynod kellene, hanem alakot formálnod. Amúgy meg a szervezeted megijedt, hogy hülye módon éhezni akarsz, így jobbnak látja tartalékolni az energiával. Amúgy is jön a tél, a szervezeted nem olyan hülye, mint te.
2016. nov. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1-2 kiló nagyon kevés, bár van, akin meglátszik. Ha tényleg pl. hason van ennyi s nem testképzavaros vagy s nem várod el, hogy ebéd után homorodjon a hasad, akkor OK, el tudom fogadni, hogy fogynod kellhet. De ilyen kevésből már igen nehéz is lehet s tényleg kezd vészes lenni a testsúlyod, én igazából tömegelnék ész nélkül, nem kell naturál maxra kigyúrnod magad (nem mintha az olyan sok izmot jelentene), de pár kiló izom szép lenne.


De ha nem bíznék a saját ítéletemben, mérnék egy testzsírszázalékot, tényleg vigyázz, az esszenciális zsírra szükséged van.

S ha tényleg fogyni akarnék, arra a pár hétre kalóriát számolnék s eme érték s étrendem függvényében a mozgást növelném vagy a kalóriát csökkenteném.


Az étkezések száma nem számít, úgy értem, bármi lehet jó, de persze egyedszinten azért nincs így. Ha te így érzed jól magad 2 étkezéssel, akkor jó, ha magadra erőlteted s este éhesen fekszel le vagy elgyengülsz (vagy akár nem viszed be, amit kell), az nem. Az összbevitel a fő, annak megfelelőnek kell lennie. Amit írsz ételeket, azokkal nagyon könnyű túl keveset bevinni, persze ezt nem lehet tudni így vakon. Láttam már olyan étrendet, amiben 2 saláta szerepelt egy nálam nagyságrendekkel hozzáértőbb ember 2 étkezésében, együtt 4000 kcal volt s megvolt benne minden, ami kell. De pl. egy normál adag főzelék az elég gyenge, s a reggelidben is alig van valami, fehérje pl. pont szinte semmi. Ehhez azért megfelelően fehérje- és kalóriadús ebéd kell.

2016. nov. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a válaszokat.Csak az a baj higy annyi időm meg nincs hogy napi 5× étkezzek.Gyerekkoromban is ugy volt hozzászokva a szervezetem hogy napi 3x étkezés
2016. nov. 16. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!