Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a fogyás, a fogyókúra?...

Mi a fogyás, a fogyókúra? Milyen folyamat?

Figyelt kérdés
Szerintem sokan nem vagyunk vele tisztánban, én például nem 100%-ig, akár ezért sem lehet sikeres egy fogyókúra, mert csak azt tudjuk, hogy mit szabad, mikor mit nem. De nem tudom a miérteket. Hogy mi játszódik le a szervezetben. Mit raktároz el, hájként, mikor vesz el belőle. Mit tesz a sport.Stb.
2008. okt. 5. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
28%

Mi az a fogyókúra? Orvosi műhiba, ostobaság, önpusztítás, pénzszerzési lehetőség, ilyesmi.


A többi kérdésedre itt választ kapsz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__78..

[link]

2008. okt. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát ezt ide elég húzós lenne leírni, mert a pontos folyamatok megértéséhez részletes biológiai és biokémiai ismeretek kellenek, nem is beszléve arról, hogy jó vastag könyvet lehetne írni a témában, ha alapos akar lenni az ember. Ha érdekel, akkor biológiát kel tanulnod, ha nem, akkor kénytelen leszel megelégedni a végeredménnyel.
2008. okt. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem mondanám hogy orvosi diploma kéne hozzá. Felületesen meg lehet érteni a dolgot egy általános iskolai kémiával és biológiával meg egy marék lepkényi ésszel.

A probléma az hogy egyetlen fogyókúrázó sincs tisztában még csak felületesen sem azzal, hogy mit szabad és mit nem, hiszen fogyókúrázni eleve nem szabadna. De ha egyszer a Mancika néni, a szomszéd Gizi meg a Marika a fodrásztól azt mondja hogy ez így van, meg az a nő is milliókat keresett azzal a szuper fogyókúrás könyvével, akkor biztosan működik a koplalás és az orvostudomány tudja rosszul. A nők lapjában is ott vannak a fogyókúrás cikkek, rögtön a horoszkópok után. Peh. Buta tudósok.

2008. okt. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hali!


A kérdésre nehéz válaszolni. Én szerintem a fogyás lényege hogy kevesebb kalóriát vigyünk be mint amennyit a szervezet felhasznál, ugyanakkor minden tápanyagból megfelelő mennyiséget kell fogyasztani. 2 ellentétes folyamat játszódik le bennünk az 1.: cukor raktározása (zsír=triglicerid formájában) - ezért az inzulin felelős ami elősegíti a sejtek glukózfelvételét. 2.:cukorból energia felszabadítása lebontás során- ez a glukagon "műve". (Az inzulin és a glukagon hormon, a hasnyálmirigy termeli.) A fogyókúra alapja hogy ne vigyünk be felesleges kalóriát, illetve csökkentsük. Éhezéskor (az étkezések közti szünet is annak számít) a szervezet a zsírraktárakból nyer energiát. Testmozgáskor fokozott a szervezet energiaigénye, így ez is a zsír lebontását segíti elő. Remélem tudtam segíteni.

2008. okt. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!