Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha ugyanazokat eszem mint...

Ha ugyanazokat eszem mint eddig csak kevesebbet, akkor érhető el súlyveszteség?

Figyelt kérdés
Most anyagilag nem állok valami jól, de szeretnék lefogyni. Edzés mellett így is lehetséges? Muszáj diétázni?

2016. nov. 30. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha ezzel kalóriadeficitbe kerülsz, igen.

Ha nem, akkor semmiképp.

Én anno jóval az igényeim fölött ettem, ezen hiába csökkentettem egy jó alaposat, így is túl sok volt még. Ilyenkor további csökkentés kell. Azért egy életmódváltás sem árt, én átalakítottam az étrendemet jobbra, ha már erre a témára fókuszáltam. Van, akinek a régi étrendje nem elég jó, akár mert nem elég tápanyagdús, akár mert jó lenne, de éhezik mellette az adott ember kicsike deficitben is, mert más laktatja inkább.


A mozgás segít (amúgyis kell), de az étkezésen múlik a fogyás.

Sok pénz nem kell hozzá, még életmódváltoztatásnál sem. Persze a legolcsóbb, legegyoldalúbb étrendek szintjén nem lehet egészségesen táplálkozni. De gondolom, eddig sem havi 10 ezer alatt költöttél ételre.

2016. nov. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Diétázni kell, igen. Tehát mindenképpen kalória deficitben kell enned. Önmagában a kaja adagok felezése semmit nem ér, hiszen, ha eddig rosszul ettél, rossz, tápanyhiányos étrended volt, akkor ezzel maximum lassítod a hízást. Pénz hiányára fogni a diéta el nem kezdését, pedig nagyon kifogás szagú. Egy jól megtervezett étrend közel sem kerül többe, mint szemét kajákon élés. Csirkére, pulykára csak van pénzed, nem? Aztán Lidl-ben vannak 1kg-os zöldségkeverékek, azok sem drágák. Aldi is olcsó ilyen téren. Zabpehely sem drága, 1kg zabpelyhet én 690 Ft-ért veszem, és az nekem 10 napra bőven elég. A reggelim nem kerül többe 100 Ft-nál naponta, miközben ha a pékségben vennék valamit, az mindjárt legalább 200-400 Ft, és tápanyag 0 és nem tiszta élelmiszer. Csirkéből nem kötelező mellet venni, a csirke minden része kiváló fehérje forrás, a combban ugyan kicsit több a zsír, de nem vészes az sem. CH bevitelre pedig a saját márkás rizsek sem drágák. 300 Ft/4adag. Ezekre szerintem bőven kellene telni. Ha nem vagy mélyszegénységben, akkor nem tudod a pénzre fogni szerintem.
2016. nov. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

De, a felezéssel szine mindenki fogyna, de ha valaki nem zabált masszívan, az koplalna, még kalória terén is... De fontosabb, hogy rossz étrendnél még tápanyaghiányosabb lesz az étkezés, így az "ugyanaz, csak kevesebb" csak akkor jó, ha az ember remek étrenden evett túl sokat. Ilyen is van, csak átkozottul ritka.

Sokan a fenti alatt (ugyanaz, csak kevesebb) azért mégsem azt értik, amit mondanak, csak azt, hogy a szokásos ételeiket eszik, de azért más az ételek aránya, inkább zöldségköret és kevesebb galuska, elhagyják a cukros vackokat... Nos, az már életmódváltás. Nem kell azonnal kidobni az összes régi ételt, sőt, sosem kell. Kinek milyen drasztikus vagy finom váltás passzol...

2016. nov. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!