Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A szotyi belefér a diétába?...

A szotyi belefér a diétába? Hizlal?

Figyelt kérdés

2016. dec. 19. 05:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Olajos mag, így magas a kcal tartalma. Viszont az olajos magvas némiképp laktatnak is.

Ha belefér a kalóriakeretedbe, akkor OK. Ha azon felül nasi, akkor nem.

2016. dec. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt megtalálod róla az adatokat:


[link]


100 gramm az én napi kcal keretemnek kb a negyede...

2016. dec. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hizlal, bizony! Erősen!
2016. dec. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem hizlal. A kalóriatöbblet hizlal.

Előnytelen nagy mennyiségben, ha valakit nem laktat.

Sokakat fura módon rosszul laktat az olajos mag (legalábbis nassként, mert pl. tojásba keverve más), pedig az összetétele szuper: főleg fehérje és zsír, alacsony inzulinválasszal s ez a 2 leglaktatóbb makrotápanyag (s a 2 legfontosabb is, bár energiának a ch is megteszi, csak kevésbé laktat).


Hogy kinek mi fér bele, az változó. Nekem napi 15 dkg olajos mag belefér fogyáskor, kérdés, mit eszem még mellé s elég jól laktat-e az adott korszakomban.

2016. dec. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az előző jól mondta, két legjobb tápanyag van benne a zsír és fehérje, szóval nasinak ezerszer jobb ,mint pl egy tábla csoki mert annak 70%a ipari cukor, szóval egy jó napi étrendbe nagyon jól beilleszthetőek ezek a magok. A túlzott ch bevitel sokkal jobban hízlal ,mint egy kis kalóriatöbblet
2016. dec. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A túlzott ch bevitel is elsősorban a kalóriatöbblet miatt hizlal (senki nem hízott még el csak azért, mert 1000 gramm ch-t vitt be naponta, csak ha nem dolgozta le :)), de azért ott van az inzulinválasz is, ami azért bekavarhat.


A csokit én még egész rendben levő édességnek tartom, ha az összetétele megfelelő. Az átlagos bolti csoki persze félig cukor, de nem nehéz olyat venni, amiben táblánként 18g cukor van és a huszadát is meg lehet enni egyszerre, mert nagyon sokunknak annyi is elég egy erősen kakaós étcsokiból. Nekem speciel ez is túl cukros, de nekem sok bajom van s a csokiban amúgyis a kakaó a fontos számomra.

2016. dec. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!