Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sokszor próbáltam már fogyni,...

Manócska1 kérdése:

Sokszor próbáltam már fogyni, de mindig feladtam.38 éves leszek nemsokára, nő vagyok.82 kiló és 165 cm. Tanácsolnátok valamit?

Figyelt kérdés
fogyókúra,próbálkozás,feladás,tanács

2016. dec. 26. 11:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
Talán azt, hogy ne add fel?
2016. dec. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
talán,de nem könnyű. azért köszi
2016. dec. 26. 11:45
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Miért adtad fel? Nem sikerült, vagy csak eleged lett belőle?
2016. dec. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Pl az 59 másodperc c. könyvben vannak jó tippek. Meg a hasonló önsegítő könyvekben.
2016. dec. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
nem sikerült. sajnos kevés az önbizalmam és az akaraterőm
2016. dec. 26. 12:22
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A módszerrel lehet valami gond, ha feladod. Szeretsz főzni meg sütni, mert ha igen akkor keress új recepteket és kösd össze a fogyással. Kísérletezz ki új diétás ételeket így szórakozás is egyben a dolog. Nálam legalábbis ez működött, egy csomó marha jól kinéző zöldséges ételt főztem, megtanultam ch csökkentett liszttel pitát, kiflit és hasonlókat sütni, így élvezet volt átállni az egészségesebb életmódra. A mozgásban pedig amíg nem volt elég erőm, addig csak annyit mozogtam amit bírtam így nem éreztem kényszernek. A lényeg, hogy mozogjak valamit és így lett siker élményem is. Szerintem az a titok, hogy ne egyből akarj napi 40 perc mozgást magadra erőltetni, meg egy hónap alatt csodát elérni. Szép lassan fokozatosan kell és akkor bírni is fogod.
2016. dec. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
39%
Ha többször is feladtad akkor akaratgyenge vagy. Annak lelki oka van. Azt szüntesd meg először. Sokàig èn sem akartam fogyni, de aztàn valami bekattant ès 33 kg-ot adtam le. Ma màr elèg megnèznem a règi kepeim ha esetleg olyat ennèk amit nem kène.
2016. dec. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem lehet túl drasztikusan fogyókúrázni, mert ha kiéhezteted magad, annál jobban fogod kívánni. Mi a módszered?

És a lelki tényező se elhanyagolható: az okot kell megszüntetni, ami miatt többet eszel a szükségletednél.

2016. dec. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Soha ne fogyókúrázz! Konzisztensen figyelj oda a táplálkozásodra, életmódodra!

Étkezési tanácsok:

- egyél kisebb tányérról. És utána ne szedj még 2x. Vagy ha nagyon éhes vagy, akkor inkább szedj, de ne édességgel pótold utána.

- egyél minél kevesebb krumplit, a rizs valamivel jobb ilyen szempontból, vagy párolt zöldség is jó lehet. Nézz utána neten, hogy milyen köretek tartalmaznak kevés szénhidrátot.

- ha sokat jársz gyorsétterembe, ezentúl próbálkozz helyette a kínaival vagy magyar éteremmel

- mérsékeld a kenyérfogyasztást. Csak ahhoz egyél kenyeret, amihez nagyon kell.

- a többi tésztafélét is mérsékeld. Főleg az édeseket.

- ha nem vagy otthon és gyorsan kellene tízóraiznod, uzsonnáznod, akkor ne péksüteményt vegyél, hanem inkább igyál meg egy üveg ivójogurtot (bár az is tartalmaz elég sok cukrot, de legalább fehérjét is) vagy még jobb, ha megeszel 1-2 almát vagy valami más gyümölcsöt.

- ha főzöl, igyekezz úgy, hogy minél kevesebb zsiradékot használj

- csökkentsd minimumra a cukrozott ital bevitelét. Igyál vizet, szódát, vagy ha teát, kávét iszol, ne idd túl édesen. Ha folyamatosan csökkented a cukor mennyiségét, hozzá fogsz szokni, nem is érzed majd szükségét a sok cukornak.

- mondanom sem kell hogy csökkenteni kell az édesség mennyiségét. Tudom, hogy nehéz, én is nagy csokirajongó vagyok de próbálj rá odafigyelni. Trükközz. Ne vegyél nagy tábla csokit, hanem kicsit, de finomat. Vagy ha mégis táblát veszel, akkor osztogasd szét (nem biztos, hogy venni is fognak belőle, úgyhogy vigyázz ezzel!). Ha úgy érzed, hogy kívánod az édességet, segíthet, ha inkább gyümölcsöt eszel vagy mosol fogat vagy beveszel egy rágót. Mentolra már nem passzol az édes, elég jól tud segíteni.

- szakíts időt a reggelire. Ne az legyen, hogy út közben veszel egy péksütit, hanem lehetőleg egyél még otthon valami egészségesebbet, lehetőleg minél kevesebb szénhidrátot (lisztes, cukoros...). Ha ez nem nagyon megy, akkor már előző este készítsd meg magadnak. Pl. egy nagy alma + 1 banán már elég jól laktat. Ha fizikai munkát végzel és nincs időd megállni, akkor érdemes lehet energiadúsabb reggelit fogyasztani, de akkor sem eltúlozni a széndhidrátbevitelt.

- ne egyél chipseket csak úgy, nasi célra. Ha nap közben ilyen gondolatod támadna, ne hallgass rá. Ha éhes vagy, egyél rendes kaját, ha meg nem vagy, akkor megint azt ajánlom, hogy rágózz, moss fogat.

- és néha tényleg nemet is kell mondani.Ha nem bírod ki, hogy sütit (is) vegyél, amikor a pékségben, büfében jársz, akkor ne menj olyan helyre, ahol azt is árulnak. Vagy vegyél valami mást helyette, ami ha édes is, nem annyira tömören cukros.


Sport:

- muszáj valamit sportolni, mozogni. Ha ha nem bírsz vagy nem tudsz kocogni, akkor legalább sétálni járj. Kezdj el bármilyen sportot, ami több mozgással jár, mint a sakk...

Ami ingyenes, az kb. a séta és a futás, vagy ha van víz a közeletekben, akkor nyáron az úszás, de ha megteheted, fizess be valahová. Úgy nagyobb eséllyel fogsz eljárni. Ha van barátnőd mehettek együtt is. Vagy ha van férjed, barátod, lehet, hogy őt is el tudod csalni.

Én pl. régebben küzdősportoltam, most konditerembe járok, táncolni járok, és néha pingpongra is lehetőségem van. Utóbbiak annyira szórakoztatók, hogy még csak azt sem érzed, hogy megerőltető lenne. De egyébként edzeni is tök jó. Általában ha már ott vagy, és csinálod, akkor tök jó érzés. Legjobb ha van társaság, vagy zene, de anélkül is jóleső érzés a mozgás!

Életmód: sétálj, mozogj többet. Ha közelre mész, ne menj autóval, motoros járművel. Sétálj, vagy kerékpározz!

Ha sétálsz, lehetőleg gyorsan lépkedj. Persze néha nem jó megizzadni, de ha teheted, ne komótosan, hanem jó tempóban haladj!

Mozgólépcsőn ne állj le. Igaz, hogy mozgó, de az is benne van a nevében, hogy lépcső. Nyugodtan lehet rajta sétálni. Persze csak ha épp van hely...

Ne ülj sokat. Pl. nagy városban ha közlekedsz, ne ülj le mindig, néha állj!

2016. dec. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Akaratgyenge, akaratgyenge... jó, jó, persze... de ne hidd ezt magadról, mert ez csak egy jó kifogás lesz! Mindenki vehet magán erőt!
2016. dec. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!