Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi történik, ha edzek, de nem...

Mi történik, ha edzek, de nem diétázok?

Figyelt kérdés

Cardio edzést végzek főként. Mellette fehér lisztes cuccok, semmi hús,mert vega vagyok. Főleg tésztás ételeket szeretek, szószokkal vagy egytálételként. Sok zöldség-gyümi és tej minden mennyiségben.

160cm/58kg. 20 éves lány



2017. jan. 8. 21:43
1 2
 1/12 anonim válasza:

Ha csak a súly számít, akkor elég ha kalóriadeficitben vagy. Viszont ha számít a forma is, akkor azért ügyelned kéne a szénhidrát - fehérje - zsír megfelelő arányára.

Vegánként pl. ehetsz túrót, azzal tudod fedezni a fehérjeszükségleteidet.

Plusz a kardió mellé beiktathatnál egy kis súlyzózást is

2017. jan. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az történik, amikor télen kinyitod az ablakot, de feljebb tekered a fűtést. Sok kalóriát elégetsz, de azt mind pótolod. De még így is megéri, mert a testmozgástól edzettebb leszel.
2017. jan. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy laktózérzékeny vagyok éd nem igazán vannak ilyen termékek.. azt viszont észtevettem, hogy sokat eszek, mióta cardiózok.. amit elégetek, azt vissza is eszem, ahogy a második válaszoló is írta.

Mit tehetnék? :(

2017. jan. 8. 22:00
 4/12 anonim ***** válasza:
Kardio után igyál meg egy fehérje shaket. (Van rizs meg tojásfehérje shake is) Főleg olyan zöldséget is kéne enned ami a fehérjét pótolja meg lassú felszívódású fehérjéket. Én a tésztás kajáktól 1-2 óra múlva éhes vagyok átmennek rajtam.
2017. jan. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Vegánként pl. ehetsz túrót, azzal tudod fedezni a fehérjeszükségleteidet. "


A vegán étkezésbe semmilyen állati eredetű alapanyag nem fér be, így a túró sem. Laktózérzékenyeknek sem alkalmas, mivel nem fermentált tejtermék, így tartalmaz laktózt.


A vegetáriánus étkezésbe a túró is belefér, ha nem laktózérzékeny valaki.


Amúgy fehérjét vegánként vagy sima vega étrendben sem nehéz bevinni, tofu, szejtán vagy növényi alapú fehérjekészítmények formájában.

2017. jan. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

#5, igen ezeket mindig keverem

tehát akkor a túró kizárva.

2017. jan. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Nem azt írta, hogy vegán, hanem, hogy vega. Tehát ehet túrót. Van laktózmentes is belőle. Ma már szinte minden tejtermékből van laktózmentes. A laktóz a tejcukor, így könnyebb. Ha tejfehérje allergiás lenne, akkor semmilyen tejterméket nem ehetne.


A tészta csak üres szénhidrát, semmi értelme. Próbálj lassú felszívódású szénhidrátokat fogyasztani, pl tejes kiőrlésű dolgokat, barna rizst, édesburgonyát, stb.

2017. jan. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Vegetáriánus vagyok, bocsánat ha félreérthető volt.

Megpróbálok több tojást, rizst és tk pékárukat enni.

Eddig lidl-ben volt a legnagyobb választék laktózmentes dolgokból, ami sajnos nincs a közelemben. A helyi kis boltokban meg nem nagy a választék.

Köszönöm a válaszokat!

2017. jan. 9. 19:06
 9/12 anonim válasza:
Ha van Aldi oda is nezz be, lehet talalni jo dolgokat
2017. jan. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A Blahán a pláza földszintjén van egy biobolt, ott nagyon sok minden van, ha arra jársz. Pl. lehet kapni tojásfehérje túrót, és rúdban natúr főtt tojásfehérjét. Ebből pl. tojáspörkölt vagy más, akár wokban készülő ételt is csinálhatsz zöldségekkel.
2017. jan. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!