Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne nyárra szép...

Hogyan lehetne nyárra szép alakom?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, 170 cm és 65 kg. Nagyon szeretnék egy pár kilótól megszabadulni. Milyen sportokat ajánlotok? Esetleg étrend? Minden érdekel!:)

2017. febr. 16. 18:44
 1/8 anonim válasza:
100%
Szia! Nézz a neten alakformáló gyakorlatokat, és szedj ki belőlük ötöt, ami tetszik, és annyit csinálj belőle, amennyi kifáraszt, és érzed hogy "hatott" az izmaidra, de azért nem ájulsz el tőle! Diétázni sztem ne diétázz, max. Ügyelj rá hogy sok gyümölcsöt egyél és igyál sok vizet! Kalóriákat felesleges számolni, meg 14 évesen csak rosszat tesz a szervezetednek ha diétázol! Remélem olyan alakod lesz nyárra amit szeretnél! :)
2017. febr. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Az első választ annyival egészíteném ki, hogy azért fehér cukrot, fehér lisztet sose art kiírtani az étrendből.

Sportnak jógat tudom ajánlani. Vagy rúdtáncot.

2017. febr. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is kb. ilyen magas vagyok, ilyen súllyal. :)

Csak jó tíz évvel többel.


Sportok közül szerintem próbálj ki többfélét és amelyiket leginkább megszereted azt csináld. Mindegyikkel lehet kalóriát égetni, de ha még élvezed is, akkor ki fogsz tartani a mozgás mellett és nem fogod tehernek érezni. Hosszútávon ez a siker titka.

Mihez van kedved? Mire van lehetőséged? Szeretsz-e társasággal sportolni vagy inkább magányos farkas vagy?


Étrendnél fontos, hogy azért nem vedd le nagyon a kalóriabevitelt (Sok agyatlan 800 kalóriákkal fogyózik.). Van egy olyan kalóriamennyiség, amit a tested a puszta létezéssel is eléget.

[link]

Meg kellene becsülni, hogy mennyi kalóriát égetsz el kb és mennyit viszel be jelenleg.

A fogyáshoz az kell, hogy többet égess el, mint amennyit bevittél.


Étrendnél az a legjobb, ha te próbálsz meg összeállítani magadnak egyet, ami némileg hozzád van igazítva.

Az ízlésedhez, családi pénztárcához, esetleges ételérzékenységek figyelembevételével.

Teljes kiőrlésű gabona, sovány hús, hal, light túró is nagyon jó, olajos magvak, sok-sok zöldség...

A linkelt oldalon rengeteg cikk van, érdemes átnézni.

2017. febr. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! :) Szerintem a neten keress kardió gyakorlatokat az a leghatásosabb vagy menj el futni heti 4-5x. A Pop pilates is nagyon jó és hatásos :)

A nehezebbik fele az étrend. Ha nagyon akarsz kalóriákat számolni szerintem kb 1500-1800 között egyél egy nap. Cukrot, fehér lisztet zárd ki, max nagyon ritkán. Sok gyümölcs, zöldség, igyál sok vizet és zöld teát. Húsok közül hal, csirke vagy pulykamell a legjobb. Krumplit ritkábban, rizs közül inkább a barnarizs, de kuszkusz, bulgur, quinoa mehet nyugodtan köretként :) Tésztából durumtészta. Édesítéshez xilitet vagy steviát használj, lisztek közül szerintem a zab, mandula vagy kókuszliszt a legjobb bár utóbbi kicsit zsírosabb. Egyél még sok tojást az nagyon egészséges és laktató is. (Sokan kiveszik a sárgáját, mert az zsírosabb, szerintem mehet nyugodtan én is eszem). Kerüld a tejet és a zsíros sajtokat, heti egyszer-kétszer max. Olajos magvakból is szerintem megehetsz heti egy marékkal, mert nagyon egészséges. Én ajánlom a növényi tejeket, én a rizstejet szeretem a legjobban, de nagyon jó a mandula meg a kókusztej is, csak figyelj, hogy ne édesítettet vegyél. Ha kenyeret kívánsz legyen teljes kiőrlésű, vagy egyél abonettet/lapkenyeret.

Ha nehezedre esik leszokni a cukorról és nagyon kívánod egyél egy kis kocka étcsokit (minimum 80%-osat)vagy aszaltgyümölcsöt/banánt.

Remélem tudtam segíteni, sok sikert kívánok! :)

2017. febr. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én azt hallottam (és egyébként próbáltam is), hogy aerob edzéssel lehet a leghatékonybban zsírt égetni, pl. a gyors séta. Szóval a legegyszerűbb, az lenne, ha gyalog mennél iskolába, csak kellemetlen ha rádizzad a táskád. De szerencsére gyalog bárhová lehet menni. :)
2017. febr. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Gyalog járok suliba amúgyis, csak az a baj, hogy közel lakok hozzá:D
2017. febr. 21. 07:25
 7/8 anonim válasza:
#6 Akkor kerülj! ;-)
2017. febr. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
47%

Úgy,hogy csinálsz magadnak egy étrendet.

Mivel mi nem tudjuk,hogy mit szeretsz és mit nem.

De ha betartod,hogy 5 után nem eszel és ugráló kötelezel,futsz,felüléseket csinálsz akkor nyárra nagyon szép alakod lesz.Én 90 napos diétát csinálom már 4 napja és lefogytam 1,5 kilót.Persze minden csalás nélkül,és edzek is mellette és NEM KOPLALOK.Hanem eszek rendesen amennyi jól esik,de nem zabálok.Szóval ezek a jó diéták.

2017. febr. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!