Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet izmot felszedni zsírvesz...

Lehet izmot felszedni zsírvesztés nélkül?

Figyelt kérdés

Tavaly év végén iskolában mérték, hogy hány kiló voltam és mérték izomtomeget meg zsírt is. Év elején elkezdtem rendszeresen vívni, azóta úgy érzem sokat izmosodtam főleg karom és lábam. Néztem ma, hány kiló vagyok. És 2-3 kgt felszedtem tavaly május óta. Ez izom lehet? Szerintem zsírosabb nem vagyok, viszont úgy érzem, nem is ment le zsír sehonnan a testemrol, viszont akkor hogy tudtam izmot szedni? Elég kínos, de nem tudom, hogy ez hogy van. Már hallottam azt is, hogy a zsír atalakul izomma, meg hogy először le kell fogyni a zsibol és aztán kezdődik az izomnovekedes (bár ez inkább látványra utal gondolom)

Előre is köszi a választ

16/L



2017. febr. 17. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A zsír természetesen nem alakul izommá, nem fejtem ki, miért hihetetlenül megalapozatlan gondolat ez.


Izom felszedésekor zsír jön fel, jó esetben kevés. Ahogy zsírvesztéskor általában izmot is vesztünk, megint csak az a cél, hogy ez minimális legyen.


Az izmot az ételből építed, akárcsak a zsírt. Ha a tested fix súlyú maradna, sose fogyna vagy hízna vagy izmosodna senki s ugye, nem is maradunk csecsemőméretűek...

2017. febr. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb esetben az izomgyarapodás zsírgyarapodással jár együtt. Kb. annyi zsír jön, mint izom, szerencsés genetikájú embereknél lehet jobb arány az izom javára. Ha vesztek egy testanalizáló személymérleget (néhány ezer forint), nem kell várnod az iskolai vizsgálatra, hanem hétről hétre követheted, hogyan változik a testzsírszázalékod. Nagy pontosságot persze nem lehet várni az eszköztől, de nagyjából képben leszel.
2017. febr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak zsírvesztés nélkül lehet izmot felszedni szteroid nélkül.
2017. febr. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A zsír nem alakul át izommá. Viszont kezdôként izmosodhatsz úgy hogy zsírból fogysz. Lehet lehurrogni de én egy év súlyzós edzések mellett lettem látványosan izmosabb (pl. tárogatásnál a kezdetben 4 kilos kézisúlyzók helyett most 9-10 kilósakat használok) és közben 10 kilót fogytam.
2017. febr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!