Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ugye ez nem koplalás és nem...

Ugye ez nem koplalás és nem az izmomból fogytam?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel 56,1 kg voltam ma pedig 55,6 kg. 980 kcal-t ettem és kb. 40 g fehérjét. 157 cm magas vagyok és 55 kg. Szeretnék izmot felszedni, úgy hogy közben a zsíromból veszítek. Testzsírszázalékom 28.

Az edzéstervem heti 3 súlyzós edzés (nem nagy súlyokkal, felosztottam 6 testrészre és azokat edzem külön külön), 3 vagy több aerob (általában sétálok 1 órát vagy taposok 50 percet), heti 3 kardió (30 perces, most rászoktam, mert élvezetesebb, mint a sétálás), pénteken van egy 1,5 órás kosáredzésem és hetente 1-3 órát lovagolok.

Mennyi nekem a napi alap makró és kcal bevitel? 900-1000 kcal elég? Ugye nem az izmomból fogytam? A napi 112g fehérje nem nagyon jön össze, de minél többet próbálok enni (pl. sovány sajtot, túrót, cottage cheese-t, felvágottat, fehér húst). Légszíves ne linkeket küldjetek, mert már többet megnéztem és mindenhol mást írnak erről.

16/L



2016. máj. 29. 09:34
 1/9 A kérdező kommentje:
A BMI-m 22,6. Esetleg úgy is tudnék izmosodni, hogy nem számolom a makrókat és a kcal-t? Vagy, hogy csak a makrókat számolom?
2016. máj. 29. 09:48
 2/9 anonim válasza:

Túl sok a mozgás! Heti 3 edzés, 1 kardió, plusz a lovaglás bőven elég.

Ha csak most kezdted, az egész testes edzés bőven elég.

25L

2016. máj. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az is árt, ha sokat mozgok? És ha lecsökkentem akkor elég a 900-1000 kcal egy nap?
2016. máj. 29. 09:52
 4/9 anonim válasza:
A kaja jó így kezdetnek, a mozgás sok nagyon
2016. máj. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40g fehérje nagyon kevés, ennek minimum a duplája kell
2016. máj. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fehèrje nagyon kevès. Ennyivel izmot nem epítesz, sőt, ennyi edzès mellett inkàbb leèpíted.
2016. máj. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Napi 120 g fehérje kéne. Ezen kívül nem fogysz tudni egyszerre izmot felszedni és zsírt veszíteni (hacsak nem full kezdő vagy). Az egyikhez kalóriatöbblet kell, a másikhoz kalóriadeficit.
2016. máj. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs meg a 112 gramm fehérje, az bizonyára nem gond (emberfüggő, de a 1,5-2 g/tskg, a felesleg nélkül azért a legtöbbeknek igen biztonságos szint), de azért ne 40 gramm legyen.

A mozgás nem sok, ha egyszer a súlyzósból megfelelő mennyiség van. Az se sok, ha valaki napi 10 órát gyalogol, csak a mai ember szeret üldögélni egész nap, ez igazából természetellenes (én is azt teszem, de attól még az). Illetve a kardió lehet sok, az nem szokott jót tenni az izmoknak, de ehhez nem értek. Aerobból nyomhatsz, amennyi jólesik.

DE 900-1000 kcal moccanás nélkül is kevés. Ha nagyon keveset akarsz enni, szerintem egyél 1500-at, ennyi mozgáshoz bizonyára nagyon kell ennyi, én nem is bírnám ennyivel, de mások vagyunk s én előbb gyengülök el, mintsem gyorsan fogyjak.


112g fehérjét egyébként elég könnyű bevinni, enni kell fehérjedús ételeket és kész. Mi ebben a nehéz? Írsz jó forrásokat. Nem 2 dekát kell betolni, hanem többet, de ha kevés megy, akkor nagyon sokszor egy nap.


Ha kezdő vagy (hisz nem nagyok a súlyok), akkor teljes testes edzés kellene neked heti háromszor.

2016. máj. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kaja kevés, fehérje kevés.

110 gramm fehérje legyen meg!

Súlyzós edzés: Kezdőknek a lehető legrosszabb az osztott edzés, egyenes út a lesérüléshez!

Heti 3 teljes testes legyen, izomcsoportonként egy, nagy izmoknál két alapgyakorlattal!

És nem kis súlyokkal, hanem akkorával, amivel csak éppen megy 3x10 ismétlés!

2016. máj. 30. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!