Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha kaloriafeficittel szeretnek...

Ha kaloriafeficittel szeretnek fogyni akkor mindegy hogy mit eszek?

Figyelt kérdés
Szoval megehetek minden nap egy szelet sutemenyt ha meg kaloriadeficitben vagyok?
2017. febr. 21. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából. Célszerű a makrókra is figyelni de ez másodlagos. Főképp majd az utolsó ~5 kg-nál számít egyre jobban a makró összetétele a kcalnak.

Ezen felül valamivel jobb metabolizmust, és ezzel gyorsabb fogyást, lehet elérni ha alapvető dolgokra figylesz, pl finomított lisztek és cukrok elhagyása.

2017. febr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A fogyás szempontjából igen, az egészséged szemponjából nem. A szervezetnek mindenképpen szüksége van fehérjére. Fogyózáskor a szokásosnál több fehérjére van szükség, hogy csökkentsük az izomveszteséget. Némi zsírra is szükség van, a fennmaradó kalória szénhidrát. Ezzel nagyjából már rendben vagy, de lehet finomítani. Például nem mindegy, hogy a fehérje növényi vagy állati eredetű. Jó lenne zöldségeket, gyümölcsöket fogyasztani a vitaminok miatt. De ha ügyesen állítod össze az étrended, belefér az édesség is.
2017. febr. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Kimaradt a legfontosabb a képletből, megint: az étel azért van és azért szükséges, hogy a tested működjön. Amilyen tápanyagot, nyomelemet, rostot, ásványi anyagot, vitamint beviszel, abból épülnek a sejtjeid, abból lesznek a szerveid.


Ha rossz benzint tankolsz, tönkremegy a motor, ha kispórolod a cementet a falból, összedől a ház.


Így a legfontosabb az, hogy minden tápanyagot megkapjon a tested naponta, ÉS emellett legyen kalóriadeficit. Különben könnyen beteg maradhatsz egy életre. Sovány, de beteg, aki nem képes rendesen funkcionálni, fájdalmai vannak vagy gyógyszereket szed.


Szóval, okosan.


Szelet süteményt max. kéthetente egyszer egyébként.

2017. febr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

A többiek már leírták a lényeget.

A süti lazán beleférhet, ennél sokkal több is, de szerintem ajánlatos kiváló összetételűnek lennie. Én a sütijeimet normális ételnek tekintem, mert azok.

A legtöbb embernek a hagyományos süti akadályozhatja a fogyást (mivel nem laktat eléggé, felkelti az édességvágyat vagy csak a sok evés élvezetét...etc.), de ha normálisan eszel mellette, beviszel mindent, akkor nem várható, hogy sok vizet zavarjon. A cukrot azért kihagynám belőle, sőt a saját esetemben a liszttel is csínján bánnék, de ez egyéni, sokaknak lazán belefér az is. Ha kenyérben eszel egy csomó lisztet, akkor sütiben is ugyanúgy ehetsz.

2017. febr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kalóriadeficit nélkül nem lehet fogyni.


Elvileg megeheted, csak hamar rá fogsz jönni, hogy nem éri meg, mert elveszi a keretedből akár egy komplett étkezés kalóriamennyiségét. Ráadásul a hosszú távú cél az kéne legyen, hogy leszoksz az egészségtelen cuccokról.


Persze az se mindegy, milyen süti meg miből van...

2017. febr. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Testépítő vagyok, minden pénteket mozival zárok, pattogatott kukoricával és gumi békával.
2017. febr. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!