Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miket kéne ennem, hogy fogyjak?

Miket kéne ennem, hogy fogyjak?

Figyelt kérdés

Le szeretnék fogyni. Milyen ételeket egyek hogy ez megvalósuljon? És mennyit?

Miket kell mindenképp hanyagolnom?

És ha sikerül egészségesen étkeznem, kb. mennyi idő alatt mennek le a kilók?



2017. febr. 21. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit nyugodtan ehetsz pl. zöldség, sovány húsok (inkább szárnyas), hal, tojás, zsírszegény túró, natúr joghurt, gyümölcs mértékkel. Amit kerülj: cukor (édességek, cukros üdítök, liszt (tészta, kenyér, teljes kiörlésü is), majonéz, melegen sajtolt olajok, zsírok.

Hogy mennyit ehetsz és milyen gyorsan megy le, az függ a korodtól, súlyodtól, aktivitásodtól. Érdemes a diéta mellé mozogni, akár napi 1 órás séta is sokat segít. A napi étel adagod legalább napi 6 alkalomra oszd el.

2017. febr. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
30%
A lényeg,hogy több kalóriát adj le mint amennyit felveszel. Először is kerüld az édeségeket. Ha nagyon nem megy egyél diabetikus dolgokat v pl zéró cukor kóla. Amúgy meg gyakran keveset kell enni, mert ha éhezel és ritkán eszel azt hiszi a szervezeted, hogy "hoppá éhezés van, tehát ha jön végre kaja mind elraktározom zsírként, hogy túléljem" Ezenkívül kerülni kell a fehér kenyeret meg ilyesmi, de semmi komplikált. Ha ezeket betartod és napi 1 óra testmozgást (pl futás, úszás) elvégzed, 2-3 hónap alatt jelentős változást fogsz észrevenni. Egyetlen nehézsége az, hogy ha egyszer kihagysz egy napot utána a többit is kifogod. Kifogásokat meg mindig lehet találni. Tehát a lényeg, hogy eltart egy kis ideig, de nem lehetetlen.
2017. febr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2: Colat ne! Még zérót se! Akkor inkább egy eper- vagy banánturmixot.
2017. febr. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
30%
A Cola csak példa volt, hogy ha már nagyon nem bírja édesség nélkül áthidalhatja alkalomadtán egy ilyennel. Az eperturmix barátságosan hangzik, de sajnos abban majdnem annyi a kcal mint egy bolti édességben, és ki tudja mivel permetezték azt az epret...
2017. febr. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy kalória több van benne mint egy zéró kólában de legalább csak gyümölcscukor van benne. A bolti üdítőkben rengeteg a cukor vagy az aszpartám. Ha szerinted ezek jobbak mint egy "kitudja mivel permetezett" eperből turmix, hát igyál sokat.
2017. febr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
15%
Tehát azt ajánlottam neki, hogy igyon belőle sokat? Olvasd el VÉGIG a válaszom mielőtt elkezdesz személyeskedni. Azt írtam, hogy ha már nagyon hiányzik valamilyen édesség és pont zéró cukor kólára utaltam de lehet az diabetikus csoki vagy akár az eperturmix. Ha kb havi egyszer van rá alkalom nem mindegy? A lényeg azon van hogy ne foyasszon napi szinten édességet. Hujedzserek
2017. febr. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az, hofy menniy idő alatt sikerül, az függ a magasságostól és testsúlyodtól.

Tapasztalatból adok pár tanácsot:

ne nélkülözz semmit amit amúgy kívánnál, csak egyél belőle kevesebbet

egyél midnenből kicsit kevesebbet, mint eddig

igyál sokat

az ételekben figyelj arra, hogy tésztából, kenyérből egyél kevesebbet és húsból, zöldségből és gyümölcsből pedig többet

Nincs semmi amit hanyagolni kell, csak figyelni kell a mennyiségekre

Azt pedig zárásként megjegyezném, hogy kezdd el már ma, különben sosem fogod rávenni magad (tapasztalat...)

2017. febr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

Nincs ilyen, bármivel fogyhatsz.

Persze az egészséged miatt érdemes kizárni bizonyos ételeket (pl. cukros, agyonfeldolgozott cuccok, rosszabb zsírok, mint pl. az étolaj) s alegtübb embernek megvannak azok az ételei, amikkel szinte lehetetlen fogynia, mert nem laknak jól tőle, megeszik az összeset...etc. Ebben persze lelki dolgok, önuralom is van, de minek megnehezíteni az életed? Én évekig próbálkoztam s rájöttem, hogy bizonyos megszorításokra lazán képes vagyok, másokra úgyse fogom ráerőltetni magam, érdemesebb egyszerűen egy olyan étrendet tartani, ami élvezetes és laktató s a veszélyes elemeket ritkán alkalmazni.


Vidd be amit kell, mozogj, egyél deficitben... A zöldségek hasznosak. Sokkal többet már nem tudok mondani. Van, aki csak napi egy nagy evéssel tud fogyni (ha az önuralmán belüli dolgokat vesszük. kevesek vannak intézetben, ahol azt eszik az ember, amit kap), van, aki csak sok kicsivel. Van, akinek a gyümölcs iszonyúan megnehezti a fogyást, van, akinek gyakorlatilag kell. Ki éhes, ki jóllakott lesz a zabtól. Van, aki farkaséhes lesz és bezabál, ha kihagyja a reggelit, van, aki sosem fogy le, ha reggelizik. Nincs sok szabály.


Heti fél-1 kiló is lemehet tempós fogyásnál, persze zsírból.

2017. febr. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves Katzper!

Nem hiszem, hogy személyeskedtem volna, veled ellentétben. Végigolvastam újra és még mindig nem ajánlom a zéró kólát, havonta egyszer sem a fentebb leírtak miatt. Értem, mit szerettél volna közölni a kérdezövel, azzal egyet is tudok érteni. De a zéró kóla az egyik legrosszabb, amit lehet valakinek ajánlani, akár diétázik, akár nem. És ha az elsö válaszodban esetleg azt írod, hogy valóban nem a legjobb ötlet volt a kóla és nem akarod megmagyarázni, hogy márpedig az jobb, mint egy eperturmix, sokkal jobban is kijöhettél volna a szituból.

Szép napot Neked!

2017. febr. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!