Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki fogyókúrázik kb. hány...

Aki fogyókúrázik kb. hány dkg-ot szokott megenni egy étkezére?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, hogy attól függ, miből és mikor, stb..


De elkezdtem egy fogyókúrát ahol elvileg nincs megszanva mennyiségi határ, hanem a "normál étkezés szabályain belül" kell fogyasztani. Ez mit jelent? Mi a normál adag? Mi a fogyókúrás adag?


2010. máj. 9. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez azt jelenti, hogy aki megírta annak gőze nincs semmiről... Nekem ez a szakmám, egy jól összállított étrend alapja, hogy mindenből grammra pontosan meghatározzuk mennyi kell. Így az ember pontosan tudja mit csinál... Minden más próbálkozás vagy sikerül, vagy nem...
2010. máj. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy elve minden olyan fogyókúra, vagy étrend, ami nélkülözi az adott ember szükséges paramétereit, teljesen gagyi... Más a fehérje, szénhidrát, zsír, és mozgás igénye mindenkinek, garantált eredményt csak személyre szabottan lehet elérni. Olyan ez, mintha házat akarnék építeni, és a neten lenne egy "recept", hogy: "első lépés: alapozz!" Aha... és mégis, hogyan? Mindegy, hogy mekkora a ház, hogy milyen a talaj, hogy hol fekszik, hogy hány emelet lesz, hogy miből fog épülni??? Na a táplálkozás ugyanilyen... minden ember más. Vannak dolgok aminek a hatásmechanizmusa ugyebár adott, de nincs két egyforma ember.
2010. máj. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
sose egyél annyit, hogy tele legyél. eleve kis adagot vegyél a tányérodra és szépen lassan edd. mikor érzed hogy már nem vagy éhes akkor pedig hagyd abba.
2010. máj. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én ismerek valakit, aki a saját, egyénileg kitalált fogyókúramódszerét követte, és szépen le is fogyott vele. Ő olyan 700-1200 g-ot evett naponta (ebbe minden belemérendő, a narancslé meg a zöldpaprika is, csak a tiszta víz nem). 185 cm körüli, 45 éves férfi, ehhez viszonyíts.


Persze arra ne számíts, hogy napi 700 g mézeskalács elfogyasztásától gyors fogyásnak indulsz, csak arra jó a korlát, hogy ne szaladjon el veled a ló. A fent említett úriember is jelentős mennyiségű testmozgással egészítette ki a programot.

2010. máj. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
egyél egészségesen és olyan napi 5x ököl nagyságú adagokat. változatosan
2010. máj. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves Első!


Szerintem Norbi tudja mit csinál, bizonyított párszor, én az ő módszerét követem. Ebben pedig nincs meghatározott mennyiség. Abban teljesen igazad van, hogy minden ember más, más a konkrét fogyókúra, és a testreszabott a legjobb. De a normális mennyiség, akkor is normális mérték. Ha egy 16 éves 100 kilós fiúról van szó, vagy egy 25 éves 70 kg-os nőről akkor is sok mondjuk a 3 tányér rántott hús :)


De akkor pontosítom a kérdésem.


Hány gramm húst eszik átlagosan naponta egy nem fogyókúrázó 20-25 éves 160-170 cm körüli, 50-60 kg súlyú nő, ha egészségesen étkezik?

2010. máj. 9. 18:00
 7/11 anonim ***** válasza:
A napi 5 ökölnagyságú kajával egy dolgot lehet: éhen halni. Kivéve, ha 5 zsemléről van szó, de akkor meg nem fogyunk.
2010. máj. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A normál adag az, amivel éppen jóllaksz. Vagyis nem eszed meg a maradékot csak azért, mert finom, vagy mert már csak 2 falat van, az még befér, vagy mert drága volt és sajnálod kidobni. Az éppen jóllakás nem azt jelenti, hogy kipukkadásig eszel. Annyit jelent, hogy éppen nem vagy éhes, és éppen a köv. étkezésre éhezel meg. (Mert az se jó, hogy oké, jóllaktál, de fél óra múlva nassolsz, mert a vacsi még messze van.)
2010. máj. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

18.00 Ne kezdjünk szakmai vitába Norbiról. Én a SOTE-n végeztem, aztán dietetikussá avanzsáltam, végül élsportolók táplálkozásával és edzésével kezdtem foglalkozni... és persze rengeteg átlagembernek is segítek.

Norbi szakmai tudása, és az általa publikált dolgok köszönőviszonyban sincsenek a valósággal. Ezt aki ért a táplálkozáshoz, az tudja és látja. Lefogyni egy dolog... zsírból fogyni, nem visszahízni, megadni a szervezetnek a szükséges tápanyagokat, hogy hosszútávon egészséges maradjon, az már más tészta... Aki pedig agyonvegyszerezett, agyontartósított és mérgezőanyagokkal teli dolgokat preferál, és azt állítja róluk, hogy nyugodtan lehet őket enni, annak a személyes profitján kívül más érdeke nincs.

Továbbmegyek, Norbi nem néz ki sehogy. Norbi sosem volt 100 kilós kisgyerek, ez hazugság. Amikor ő kövér volt 13-14 éves korában, az ő magassággal a kép alapján amit mutogat, nem volt több 75-nél. Végül pedig annyit, hogy Rékával volt szerencsém egy helyen edzeni évekig az Alexandra fitnessben. Ő sem akkor, sem pedig ma nem eszik semmi olyat, amit összehazudnak mindketten a médiában. Grammra pontosan evett csupa végtelenül egészséges dolgot akkor is, ma is...

A norbi módszere semmi máson nem alapul, minthogy megspórolja az embereknek azt, hogy maguktól megtanulják mit ehetnek, azzal, hogy számokat talált ki a különféle élelmiszereknek. Ha viszont valaki megtanul táplálkozni, akkor azt is meglátja, hogy a kalóriatartalom nem minden (sőt) valamint, hogy Norbi cuccainak 90%-a abszolút egészségtelen, ráadásul 2-szer drágább, mint ha nincs rajta az ápdét csomagolás...

Nincs bennem irigység, nagyon jól élek köszönöm, csak úgy gondolom, hogy abból is meg tudott volna gazdagodni, ha valóban az egészségest életmódot lehetne elérni az általa forgalmazott termékekkel... Viszont azt is tudja, hogy az embereknek semmi sem számít, csak, hogy a mérleg mit mutat...

2010. máj. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

18.00 még annyit, hogy nem hús igény van, hanem fehérje igény, a hús az egyik legjobb fehérjeforrás. Nem mindegy milyen hús, mert bár a fehérjetartalmuk hasonló, de pl. a disznóhús tele van telített zsírsavakkal ami hosszútávon nagyon egészségtelen, míg a csirkemell gyakorlatilag zsírmentes.

Rosszul látod, egy "normál" adag nem mindenkinek ugyanaz. Eleve a normál szó meghatározhatatlan! Testsúlykilogrammonként kell naponta 1g jó minőségű fehérje alapszinten, ha sportol valaki akkor 2-3g Nem mindegy, hogy 100 kilós 16 éves fiú, vagy 25 éves 70 kilós nő, az adag nem ugyanaz! A norbimódszer TESTSÚLYT csökkent, amiben van izom (glikogén) víz és testzsír. És nélkülöz minden olyan alapelvet ami egészségessé teszi az embert. Kizárólag TESTSÚLYT csökkent.

A dietetikus, és a személyi edző meg TESTZSÍRT csökkent... Hatalmas különbség!

2010. máj. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!